Робоча група 3 (РГ3) Форуму громадянського суспільства Східного партнерства провела засідання у Познані Друк
Четвер, 15 грудня 2011, 19:47

Eastern-Partnership-CSF-240x160РГ3 «Довкілля, енергетика і зміни клімату Форуму громадянського суспільства Східного партнерства провела сесії свого засідання 28–29.11.2011 у Познані за участі 29 членів.

Ганна Голубовська-Онісімова (довкілля) і Войцех Бороджич (енергетична безпека) представили звіт за 2011 рік за наступними 4 основними напрямками роботи:

  1. Участь в панелях і семінарах (платформи у 2011 р. не передбачались).
  2. Засідання, планування і діяльність РГ3 у 2011 р.
  3. Участь у підготовці звіту «Індекс європейської інтеграції».
  4. Підготовка Звіту про оцінку «В напрямку належного екологічного управління в 6 країнах Східного партнерства».

Ганна Голубовська-Онісімова відзвітувала про участь в етапних заходах ВП; звіти були поширені серед членів РГ3 за списком розсилки Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Екологічна панель збіглася за термінами з самітом ВП, тому екологічні питання на саміті не піднімалися. Необхідно висвітлити питання навколишнього середовища та сталого розвитку на порядку денному ВП в рамках діалогу на високому рівні і просувати їх далі. Перед ФГО III, нас повідомили про те, що представники ФГО отримали статус постійних представників, тому їх офіційно запрошуватимуть на всі урядові засідання.

Щорічна зустріч Робочої групи 3 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства «Довкілля, зміна клімату та енергетична безпека» була проведена 23 червня 2011 року в Києві. 24–25 червня 2011 р. у Києві відбувся експертний семінар «Оцінка Робочої групи 3 Форуму Громадянського Суспільства Східного партнерства реформи екологічної політики в 6 країнах-партнерах». Головне завдання семінару полягало в тому, щоб експерти з відповідних РГ національних платформ ВП погодили спільну оцінку екологічної складової ВП за результатами проведення реформи екологічної політики та управління в 6 країнах-партнерах ЄС, на основі методології, яку в 2009 році розробили Всесвітній фонд дикої природи (WWF) і Фонд Генріха Бьолля (HBF).
Відразу ж після проведення засідань РГ3 в червні 2011 р. IRF (Європейська програма) запросила РГ3 та її координатора Ганну Голубовську-Онісімову взяти участь у підготовці звіту «Індекс європейської інтеграції», зокрема, розробити загальні показники для всіх 6 країн, визначити експертів, зібрати дані, опрацювати їх і підготувати аналітичне зведення. Взяти участь у цій роботі було запропоновано координаторам національних платформ. Остаточні результати були перевірені експертами ВЕГО «МАМА-86». Звіт, у тому числі глава про навколишнє середовище, буде представлений у Познані 30.11. 2011 р.

Ганна Голубовська-Онісімова відзвітувала про підготовку Звіту про оцінку «В напрямі належного екологічного управління в 6 країнах Східного партнерства». У червні 2011 р. в Києві була створена Координаційна рада проекту. Були внесені зміни в анкету WWF, яка була запропонована для обговорення. Після отримання коментарів були остаточно сформульовані 7 питань, і анкети були розіслані координаторам від 6 країн. Після отримання відповідей вони були перевірені, і координаторам було запропоновано уточнити необхідні моменти. Остаточний проект тексту було підготовлено російською та англійською мовами та розповсюджено в електронній формі серед учасників РГ3; друковані примірники російською мовою були поширені серед координаторів та експертів. Остаточні висновки та рекомендації були поширені і надані російською та англійською мовами членам РГ3 та іншим особам, а також будуть представлені на спеціальному сайд-івенті ФГС СП в Познані. Після обговорень та отримання письмових коментарів у січні 2012 р. буде опублікована остаточна редакція звіту двома мовами.

Для АКТИВАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГРУПИ було прийнято рішення номінувати відповідальних (кураторів) за основні тематичні напрямки, а саме:

  • Екологічне управління з метою сталого розвитку — Ганна Голубовська-Онісімова
  • Зелена економіка / зелене сільське господарство — Малак Шукурова, Манана Цулая (зелене сільське господарство)
  • Енергоефективність, відновлювані джерела енергії, енергетична безпека — Андрій Чубик, Мурман Маргвелашвілі
  • Зміна клімату / вода — Ярослав Бекеш, Димитру Друмеа (вода)
  • Екосистемні послуги — Самір Ісаєв
  • ІЕПС — екологічна частина — Манана Кочладзе

Роль кураторів повинна полягати в збиранні та поширенні інформації за своєю тематикою (в контексті ВП), координації підготовки позиції РГ3 (відповідальність за проект), викладі її на міжурядових зустрічах / семінарах, де це доцільно, представленні РГ3 на відповідних засіданнях, веденні протоколів цих засідань та поданні звітів РГ3.

Було вирішено, що пріоритезація питань інтеграції екологічної політики та сталого розвитку на порядку денному ВП — мета діяльності РГ3. На 2012 рік було запропоновано представити питання екологічного управління (тему Флагманської ініціативи ВП) на високому політичному рівні Саміту ВП.

Національні координатори повинні підтримувати зв'язок з національними платформами з метою поліпшення координації та національної реалізації рішень і дій РГ3.

Було також прийнято рішення про те, що слід підготувати і якомога швидше затвердити Положення про РГ3 ФГО ВП.

Відбулася дискусія про те, які проекти мають бути пріоритетом для всієї РГ3. Було вирішено, що основою є діяльність з моніторингу та оцінки, і поточна робота щодо Звіту про оцінку «В напрямі належного екологічного управління в 6 країнах Східного партнерства» повинна продовжуватися. Ганні Голубовській-Онісімовій було запропоновано продовжувати координувати цю роботу. Було б дуже добре розпочати аналогічну діяльність з моніторингу та оцінки щодо енергетики та зміни клімату.

Ярослав Бекеш («Зелений альянс», Білорусь) був обраний координатором від країн-партнерів ВП (екологічна складова).

Координатором від імені ЄС був обраний Войцех Бороджич (Центр міжнародних відносин, Польща).

РГ3 затвердила текст Заяви щодо зміни клімату, який був прийнятий всім ФГС III на заключному пленарному засіданні як Заява Форуму..

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Екологізація Новини Робоча група 3 (РГ3) Форуму громадянського суспільства Східного партнерства провела засідання у Познані
Google+