Увага! Це архівна версія сайту. Новий сайт ВЕГО «МАМА-86» знаходиться ТУТ
Наші партнери — Health Care Without Harm (HCWH) —
Міжнародна організація «Безпечна охорона здоров’я»
В 1994 році Агенція із захисту навколишнього середовища США (US EPA) опублікувало доповідь про діоксини — поліхлоровані дибензо-пара-діоксини (ПХДД) і дібензофурани (ПХДФ).
Діоксини ніколи не утворюються і не існують порізно. Ді оксини — завжди суміш ПХДД і ПХДФ (діоксинів і фуранов), які діють на людину і тварин за однаковим механізмом. Серед інших стійких органічних забруднювачів (СОЗ) для діоксинів характерна надзвичайно висока токсичність. Розрахункова середня смертельна доза для людини при однократному надходженні діоксинів дорівнює 70 мкг/кг маси тіла; мінімально діюча доза складає 0,5—1 мкг/кг.
Особливу небезпеку виявляє хронічне отруєння діоксинами, тому що через загальне забруднення планети ми безперервно, хоча й у дуже малих дозах, одержуємо діоксини з їжею, повітрям і водою. Припустима добова доза (ПДД), тобто така кількість діоксину, яка не повинна впливати на людину на протязі 70 років, дорівнює, за російськими нормами, 10 пг/кг ваги/день, у Європі — 4 пг/кг ваги/день, а в США — 1 пг/кг ваги/день. Найближчим часом навіть ця норма буде знижена до 0,06 пг/кг ваги/день. Один пікограмм (пг) це 0,000 000 000 000 1 грама (10–12 грама). Це дуже маленька величина, і досить легко її перевищити. Рибалки, що харчуються рибою, у якій концентруються діоксини , можуть це зробити досить легко; грудні діти іноді одержують при разовому годуванні 50—100 ПДД.
Численні аналізи продуктів харчування на діоксини, дають змогу розрахувати дозу, яку отримує людина на добу. Навряд чи можливо одержати смертельну дозу діоксинів у повсякденному житті, але ми усі находимось під хронічним впливом діоксинів.
Діоксин викликає рак. За сучасною оцінкою ризику виникнення раку, яку введено в США в травні 2000 року і яка дорівнює 1:100, з кожних 1400 щоденних смертей у США від раку 100 з них викликано діоксинами. Але рак є не самою головною небезпекою діоксинів. Перелік хвороб, що викликаються постійним отруєнням діоксинами — великий, але самі головні поразки вони наносять імунній системі (прямий аналог СНІДу): діоксини викликають такий же імунодефіцит, як і при ВІЛ-інфікуванні, хоча і менш виражений. Агентство з охороні навколишнього середовища США визнає, що нові уявлення про небезпеку діоксинів виходять далеко за рамки канцерогенного ефекту. Забруднення діоксинами і діоксиноподібними сполуками можуть привести до неканцерогенних ефектів, які передаються від покоління поколінню:
- руйнування ендокринних гормональних систем (особливо пов'язаних зі статевим розвитком);
- шкідливий вплив на критичних стадіях розвитку ембріона, наприклад, поразка нервової системи плоду;
- порушення розвитку імунної системи, що приводить до зростання чутливості до інфекційних захворювань.
Діоксини завжди утворюються при застосуванні хлору і при будь-яких високотемпературних процесах: у металургії, при спалюванні пластмас; багато діоксинів утворюється при роботі сміттєспалювальних заводів і т.інш. Навіть при палінні сигарети утворюється невелика кількість діоксинів. В доповіді EPA було наведено, що велике забруднення повітря надає спалювання медичних відходів.
У відповідь на цю проблему декілька організацій у 1996 році розпочали кампанію «Безпечна охорона здоров'я» (HCWH). Члени HCWH знайшли, що лікарні є не тільки джерелами діоксинів, а також і джерелами надходження в навколишнє середовище важких металів (ртуті). Ртуть — небезпечний і сильний нейротоксин, впливає на репродуктивну систему людини. Ртуть може впливати на розвиток мозку в плоду і токсична для центральної нервової системи, печінки, інших внутрішніх органів людини.
На початок 2001 року вже 250 організацій з 10 країн, в тому числі 41 лікарня, ввійшли до складу HCWH. На сей час існує також структура — HCWH-Єurope, яка об'єднує організації Європи навколо платформи HCWH.
HCWH тісно співпрацює з мережею European Public Health Alliance (EPHA). Це мало окрему прояву під час підготовки та проведення Четвертої конференції на рівні міністрів з навколишнього природного середовища та здоров'я в червні 2004 року в Будапешті.
Коаліція HCWH уже вплинула на системи охорони здоров'я, державні управлінські структури і керівників промисловості. Вона є широкою міжнародною коаліцією, що ставить своєю метою реформувати відносини медичної промисловості та охорони здоров'я до навколишнього природного середовища. HCWH виступає за міри, які виключають нерозбірливе спалювання медичних відходів. Вона призиває змінити практику придбання і використання медичних матеріалів у лікарнях і постачальницьких групах. На місцевому рівні HCWH підтримує локальні кампанії проти будівництва сміттєспалювальних установок (МСУ), працює в напрямку поліпшення практики придбання і використання матеріалів у місцевих установах охорони здоров'я.
HCWH проводить дослідження і наполягає на застосуванні більш безпечних способів переробки відходів. HCWH займається просвітою населення щодо небезпеки діоксинів, ртуті та інших хімічних речовин, які впливають на здоров'я людини. Вона досліджує внесок сектора охорони здоров'я в збільшення забруднення навколишнього середовища. HCWH співробітничає з релігійними організаціями, профспілками, іншими групами населення, які стурбовані даними проблемами.
Організатори кампанії HCWH вважають, що в міру того, як медичні працівники навчаться «прибирати свій власний будинок», вони активніше стануть підтримувати ті програми і принципи в охороні здоров'я, що приведуть до більш здорового відношення до навколишнього природного середовища у всьому суспільстві. Робота, яку проводить HCWH стосується здоров'я кожної людини і кожного суспільства.
HCWH — наші цілі:
- Працювати з усіма, хто зацікавлений в екологічній системі охорони здоров'я.
- Припинити спалювання медичних відходів без крайньої на те необхідності, і просувати безпечні матеріали і способи лікування.
- Поступово витиснути з галузі з охорони здоров'я використання полівінілхлорид них пластичних мас (ПВХ) і стійких токсичних хімікатів та підготувати платформу для більш широкої кампанії за витиснення ПВХ.
- Витиснути використання ртуті з усіх галузей медичної промисловості.
- Розробити безпечні для здоров'я стандарти керування медичними відходами, визнати і впровадити право населення знати про те, які хімічні речовини використовуються в медичній промисловості.
- Розробити правила розміщення і транспортування відходів, які б відповідали принципам рівного права на здорове навколишнє середовище: жодна група населення не повинне піддаватися отруєнню при переробці та знищенні медичних відходів.
- Розробити ефективну структуру для співробітництва і взаємозв'язку між прихильниками кампанії HCWH.
ВЕГО «МАМА-86» приєдналась до Коаліції HCWH в 2001 році.
Більш детальну інформацію про HCWH можна знайти на сайті: www.noharm.org
|
|
|