У Новій Каховці відбувся семінар з питань водопостачання та санітарії Печать
12.11.13 13:46

caption31 жовтня – 1 листопада 2013 року в м. Нова Каховка відбувся семінар-тренінг «Безпечне водопостачання та санітарія у сільській місцевості».

Організатор заходу — «МАМА-86-Нова Каховка» за підтримки Глобального Водного Партнерства України (ГВП Україна). Метою семінару було ознайомлення з Планами безпеки води (ПБВ) та представлення досвіду впровадження ПБВ та використання природних біосистем для очищення стоків в Україні, обговорення проблем забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя у селах Херсонської області та пошук ефективних рішень для їх вирішення.

У семінарі-тренінгу взяли участь 45 учасників, серед них голови та представники 8 сільських рад Херсонської області, представники ОДА та Обласної СЕС у Херсонській області, виконкому та екоінспекції м. Нова Каховка, а також студенти Новокаховського агротехнічного коледжу, підприємці та інші зацікавлені особи Херсонської та Миколаївської областей.

Про проблеми водопостачання, водовідведення, підтоплення та твердих побутових відходів, про складність фінансування вирішення проблем у сільській місцевості говорили під час заходу запрошені представники органів влади та сільських громад, зокрема Романенко Г.М. — радник Голови Херсонської обласної державної адміністрації з екологічної політики повідомив про проблеми питної води, стану дніпровських водосховищ і негативних наслідків зарегулювання Дніпра. Говорячи про проблеми санітарії, Романенко зазначив, що область планує вирішувати проблему твердих побутових відходів шляхом роздільного збору та переробки, відмовляючись від спалювання. Слабчак А.К., заступник начальника Головного управління Держсанепідеміологічної служби у Херсонській області наголосив на необхідності пошуку нових ефективних технологій для очистки побутових стічних вод для сільських громад і підтвердив готовність до співпраці у цьому питанні із зацікавленими сторонами, в тому числі з НУО. Лимарь А.М., начальник екологічної інспекції при Новокаховському держвиконкомі зазначив важливість і актуальність вирішення проблем забезпечення санітарного благополуччя у місті і в сільській місцевості.

Анна Цвєткова, представник експертної групи з питань сталої санітарії ГВП ЦСЄ і координатор водних програм ВЕГО «МАМА-86» представила учасникам семінару-тренінгу концепцією та інструментами забезпечення безпеки питної води, які розроблені ВООЗ. Досвідом розробки Планів безпеки води для сільських громад поділилася Таїсія Козак — голова «МАМА-86-Нова Каховка». Значна частина тренінгу була присвячена представленню практичного досвіду з впровадження технології фіторемедіації в Україні. Фахівці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем ознайомили з технологіями біогазу, штучних ветландів, біоплато, траншей з поповнення підземних вод та інших технологій для очистки стоків у не каналізованій місцевості. Представники сільських громад також розповіли про місцеві проблеми: про побутові проблеми та роботу з громадами щодо вирішення проблем твердих відходів, про проблеми водовідведення та відновлення старих очисних споруд у селі Веселе, с. Обривка. Фахівці з БІСів провели попередні консультації з виїздом на місце щодо можливих технічних рішень для покращення доступу до санітарії для 2 сільських громад с. Веселе та с. Обривка.

DSCN9448 DSCN9450

DSCN9474 DSCN9479

На другий день 25 учасників семінару-тренінгу мали змогу ознайомитися з роботою очисних споруд Водоканалу м. Нова Каховка, відвідати руїни очисних споруд у с. Обривка і на кінець екскурсії побачити один з 2 рибзаводів на Дніпрі із розведення частикових риб.

DSCN9500 DSCN9518

DSCN9529 DSCN9577

011120132188 011120132190

011120132195

Інформація про семінар та на його тематику швидко з’явилася у місцевих ЗМІ: «Ключі», «Новости деловые», «Новая Каховка».

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Питьевая вода и санитария Новости У Новій Каховці відбувся семінар з питань водопостачання та санітарії
Google+