Увага! Це архівна версія сайту. Новий сайт ВЕГО «МАМА-86» знаходиться ТУТ
Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку
«Дніпро очима дітей»
(статистичний аналіз)
Проект «Дніпро очима дітей» здійснювався Всеукраїнською екологічною громадською організацією «МАМА-86» за підтримки гранту, наданого Центром досліджень міжнародного розвитку, Оттава, і за фінансової підтримки Програми розвитку ООН-ГЕФ.
В рамках проекту «Дніпро очима дітей» був оголошений конкурс дитячих малюнків, що тривав з 1 червня до 1 вересня 2002 року.
Загалом у конкурсі взяло участь 356 дітей, що подали на розгляд журі 602 роботи, виконані у різноманітній техніці. Більш активними серед учасників виявилися дівчатка — 76 %, близько чверті учасників становили хлопчики (23 %). Окрім того, на конкурс надійшло дві колективні роботи.
До участі у конкурсі запрошувалися діти віком від 6 до 16 років. Втім координатори не встановлювали жорстких вікових обмежень, тому серед учасників конкурсу є й 5-ти річна авторка, і 18-ти річна. Серед дітей, що вказали свій вік, найбільш активними виявилися діти у віковій групі від 9 до 12 років (43 %), однак не менш активними були й старшокласники (37 %).
Переважна більшість конкурсантів мешкають у міській місцевості (79 %), решта — у селищах і селах. Хоча тематика конкурсу стосувалася проблем Дніпра, географічне представництво юних митців не обмежується лише його басейном. Майже половина учасників представляють інші куточки держави (47 %). Загалом же у конкурсі взяли участь діти з 22 областей України, АР Крим (2 %) та міста Києва. Кожна п'ята робота надійшла саме від киян (21 %), а кожен десятий малюнок надійшов на конкурс із Запорізької області (11 %). Доволі високу активність продемонстрували діти з Харківської та Івано-Франківської областей, зокрема, юні мешканці міста Яремче, — відповідно 7 % та 6 % від загальної кількості малюнків. Це явище, очевидно, можна пояснити наполегливою роботою регіональних осередків ВЕГО «МАМА-86» у містах Харкові та Яремче.
Юним митцям було запропоновано розкрити 12 тем, найкращі малюнки з кожної теми згодом прикрасили сторінки календаря. Найцікавішими та найближчими для дитячої фантазії виявилися теми «Чарівний світ природи Дніпра» (15 %), «Вода — джерело життя на Землі» (12 %) та «Відпочинок на Дніпрі» (9 %). Зацікавила дітей також ретроспективно-перспективна тема «Дніпро: минуле, сучасне, майбутнє» (7 %). Не залишили байдужими дітей такі соціально значущі теми, як «Чорнобиль — наш біль», «Вплив діяльності людини на стан Дніпра», по 6 % від загальної кількості робіт кожна та «Дніпро — головна водна артерія України» (5 %). Не менш плідними за кількістю робіт виявилися також теми «Кругообіг води в природі» та «З чого починається Дніпро?» (по 6 %). По 2 відсотки від загальної кількості робіт припало на теми «Бережіть воду!», «Дніпро — ріка дружби та єднання народів» та «Вода і здоров'я».
Кожен третій учасник подав на конкурс більше однієї роботи. Серед рекордсменів за кількістю робіт троє учасників, від яких надійшло більше десяти малюнків. Усі троє дітей стали призерами конкурсу.
|
|
|