Індекс європейської інтеграції для країн Східного партнерства, підготовлений експертами громадянського суспільства, представлено в Молдові Печать
29.11.12 12:23

21 листопада 2012 року у Кишиневі, Молдова, відбулася Громадська презентація Звіту щодо Індексу європейської інтеграції для країн Східного Партнерства.

В рамках заходу, експерти громадянського суспільства, співавтори звіту Ірина Солоненко (провідний експерт команди Індексу Східного Партнерства), Александру Фала (експерт IDIS Viitorul), Єлена Прогнічі (координатор програми у ADEPT), Іон Гузун (координатор програми, Центр правових ресурсів, член Національного механізму з попередження тортур), Іон Мунтін (експерт IDIS Viitorulm), Анна Голубовська-Онісімова (Голова Координаційної Ради ВЕГО «МАМА-86») та Торгул Джуварлі (експерт, Азербайджан) представили концепцію, методологію та основні результати проекту Індексу європейської інтеграції (ІЄІ) для країн Східного Партнерства (СхП) на шляху до європейської інтеграції.

ІЄІ визначає прогрес країн СхП (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна) у реформах з європейської інтеграції на щорічній основі та у порівняльній перспективі, а також надає міждержавний та міжсекторальний аналіз із врахуванням особливостей. Індекс був розроблений Міжнародним Фондом «Відродження» (МФВ) у партнерстві з “Open Society Foundations” (Фонди Відкритого Суспільства — OSF) та провідними експертами аналітичних центрів і навчальних закладів країн СхП та ЄС. Проект фінансується Європейською програмою МФВ та програмою OSF «Схід-Схід: Партнерство без кордонів».

Результати ІЄІ 2012 показують, що в загальній оцінці Молдова є кращим виконавцем реформ в європейській інтеграції, Україна посідає третє місце, а Білорусь показує найменший прогрес з європейської інтеграції.

Одна з основних учасниць у підготовці доповіді, Анна Голубовська-Онісімова, Голова Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86», представила аналіз по частині «Довкілля та сталий розвиток» в ІЄІ, яку вона координувала, включаючи розробку методології.

8 експертів Робочої Групи 3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека» Форуму Східного Партнерства Громадянського суспільства, що представляли усі 6 країн СхП, брали участь в аналізі.

Результати частини «Довкілля та сталий розвиток» охоплюють такі питання, як екологічна політика (включаючи багатосторонні природоохоронні угоди), політику сталого розвитку, ефективність використання ресурсів, зміна клімату, вплив на/стан навколишнього середовища та сталий розвиток і торгівля, а також рекомендації у створенні зв’язку між політикою та результатами її впровадження.

У цій частині ІЄІ Молдова, Білорусь та Грузія є найкращими виконавцями, в той час як Україна та Азербайджан — найгіршими, в основному через високе навантаження на навколишнє природне середовище та поганий стан довкілля.

Щоб дізнатися більше про Індекс європейської інтеграції (ІЄІ) та, в тому числі, про частину «Довкілля та сталий розвиток» цього аналізу, будь ласка, перейдіть за посиланнями:

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Экологизация Новости Індекс європейської інтеграції для країн Східного партнерства, підготовлений експертами громадянського суспільства, представлено в Молдові
Google+