У Києві відбувся семінар «Плани безпеки води, як інструмент гарантії права на воду для споживачів централізованого водопостачання» Печать
21.04.11 11:35

_MG_256112 квітня в рамках заходів до Всесвітнього дня води 2011 ВЕГО «МАМА-86» та Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) провели в Києві семінар «Плани безпеки води, як інструмент гарантії права на воду для споживачів централізованого водопостачання».

Завдяки інформаційній підтримці семінару з боку МООЗ та Міністерства будівництва та ЖКГ на захід зібралося 75 фахівців з України, серед них 32 представника обласних, районних та міських органів санітарно-епідемічної служби України, Центральної та регіональних СЕС на залізничному транспорті, 13 — водоканалів, 28 — представників органів влади, асоціацій, фондів та громадських організацій, що працюють в галузі водопостачання та водовідведення, доочистки води, наукових та освітніх закладів з 20 міст та 12 областей України.

Семінар відбувся за сприяння Європейського Регіонального Бюро ВООЗ і Бюро ВООЗ в Україні, EUREAU та фінансової підтримки Ради зі співпраці в галузі водопостачання та водовідведення (WSSCC) і Жіночого водного партнерства (WfWP).

З привітальними словами до учасників семінару звернулися: Юрій Кашпіренко від Міністерства екології та природних ресурсів України, Олександр Попов від Асоціації «Укрводоканалекологія», Цвєткова Ганна —від імені WSSCC та ВЕГО «МАМА-86». Учасників семінару привітала Клара Жаткієвич, Президент EUREAU — Європейської Федерації національних кампаній, які надають послуги з водопостачання. Пані Жаткієвич зробила основну доповідь щодо Планів безпеки води (ПБВ). ЇЇ колеги — експерти EUREAU, представники 3 провідних Європейських водних кампаній представили досвід впровадження ПБВ. Зокрема: Шарлотта Фламболь з Данської Асоціації водопостачання та водовідведення зробила презентацію «Аналіз ризиків та управління ризиками з метою вирішення проблеми виникнення нових ризиків», Джорді Мартін Алонсо представив «ПБВ з позиції постачальника води», виклавши досвід Aguas de Barselona, Іспанія; Северіне Якоб поділилася досвідом впровадження ПБВ для малих систем водопостачання (презентація «Оцінка мікробіологічних ризиків для малих систем водопостачання»). Представник Європейське бюро ВООЗ — Роджер Аертгірц презентував «Дорожню карту впровадження Планів безпеки води» та Посібник з розробки ПБВ.

Цвєткова Ганна, ВЕГО «МАМА-86» та WSSCC присвятила свій виступ питанню «Базове право людини на воду та санітарію».

В ході семінару учасники з України мали змогу не тільки ознайомитися з європейськими підходами, методиками оцінки ризиків та розробки ПБВ, але й представити власний досвід вирішення проблем покращання якості питної води і українські фахівці. Костянтин Загороднюк з Київського національного медичного університету ім. О.О. Богомольця представив доповідь «Комплексна гігієнічна оцінка існуючих водоочисних споруд басейнів рр. Дніпро та Сіверський Донець з метою встановлення їх потенційної спроможності очищувати воду до вимог ДСанПін 2.2.4-171-10». Юрій Загороднюк від Фонду розвитку водоочисних технологій виступив з темою «Використання залізовмісного коагулянту на водоочисних спорудах басейнів рр. Дніпро та Сіверський Донець з метою зменшення вмісту хлорорганічних сполук у питній воді». Досвідом вирішення проблем якості питної води та пропозиціями щодо державної концепції питного водопостачання населення України виступив Олександр Полуботько з КП Нікопольводоканал. Програму семінару завершив Андрій Мокієнко, ДП УкрНДІ медицини транспорту МОЗ України, представивши «Досвід впровадження ефективних технологій знезараження води у системах господарсько-питного водопостачання в Україні».

Підводячи результати семінару, українські фахівці висловили побажання продовжити вивчення підходу та методики запровадження ПБВ. Для подальшого ознайомлення з ПБВ необхідно мати український переклад керівництв та рекомендацій з цього питання, розроблених ВООЗ. Були висловлені побажання у проведенні пілотних проектів з впровадження ПБВ.

Фотографії семінару дивіться у нашій галереї

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Питьевая вода и санитария Новости У Києві відбувся семінар «Плани безпеки води, як інструмент гарантії права на воду для споживачів централізованого водопостачання»
Google+