В Херсонській області відбулось обговорення плану забезпечення безпечної питної води для населення Печать
30.11.15 16:30

caption25 листопада в Дніпрянській селищній раді, за ініціативи «МАМА-86-Нова Каховка» відбувся круглий стіл «Національні цільові показники до Протоколу про воду та здоров’я та розгляд питань права на воду і санітарію на території Дніпрянської селищної ради».

В заході взяли участь санітарний лікар Н-Каховської міської державної санепідемстанції Волощук М.О., інспектор Н-Каховського відділу міліції Ісаченко О.В., голова Дніпрянської селищної ради Білий А.А., заступник голови Дніпрянської селищної ради Щербина А.П., начальник відділу водних ресурсів Каховського МУВГ Л.В.Стародубцева, директор Дніпрянської ЗОШ Микитенко Л.А., зав.Дніпрянським ФАП Остапець О.О., директор КП «Основа» Чечин О.О.

Голова «МАМА-86-Нова Каховка» пані Т.Ф. Козак ознайомила присутніх з Національними цільовими показниками до Протоколу про воду та здоров’я, які затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів України (№ 324 від 14.09.2011р.). Протокол: передбачає механізм запобігання, контролю та скорочення захворювань, пов’язаних з водою; включає питання забезпечення питною водою та необхідними санітарно-гігієнічними умовами населення; захист водних ресурсів на басейновому рівні.

Збереження запасів питної води і ощадливий режим водокористування значною мірою залежить від рівня свідомості та поінформованості населення. З метою поліпшення даної ситуації, під час круглого столу були розглянуті питання стосовно якості питної води, проблем водопостачання та санітарії на території Дніпрянської селищної ради.

Учасники круглого столу приділили особливу увагу Олешківському родовищу — унікальному природному об’єкту, який не має аналогів не тільки в Україні, але і в Європі. Район піщаних «кучугур» Херсонської області є зоною поширення екологічно чистих еолових пісків, які залягають на потужних відкладеннях старовинної дельти Дніпра. Під Олешківськими пісками формується чиста джерельна вода і на глибині 30–40 м існує прісний водонасичений пласт. З 2010 року Олешківські піски є Національним природним парком. Масштабно добувати звідси пісок не можна, оскільки це призведе до значного зниження рівня ґрунтових вод, знищення лісонасаджень і опустелювання. На даний час відмічаються ці явища в сільській місцевості, де зниження рівня води в колодязях сягає 2,5 м і більше.

Проаналізувавши ситуацію, що склалася, учасники круглого столу вважають, що для якісного питного водопостачання, водовідведення і санітарії необхідно:

Забезпечити населення централізованим водопостачанням та водовідведенням; встановлювати екосантуалети замість вигрібних ям на приватних ділянках; своєчасно вивозити сміття з приватного сектору, який знаходиться в водоохоронній зоні або поруч з нею; розробити план дій задля збереження Олешківських пісків, як джерела чистої прісної води для майбутніх поколінь; контролювати санітарно-захисні зони джерел водопостачання; вести моніторинг санітарно-технічного стану водопровідної мережі; розробити генеральні плани с.м.т. Дніпряни, сіл: Корсунка, Піщане, Нові Лагері; організувати пункти прийому вторинної сировини; ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища; вирішити питання щодо виносу кладовища із житлової забудови села Корсунка; вести моніторинг роботи локальних очисних споруд села Корсунка; слідкувати за роботою громадських вбиралень; вести моніторинг стану лісозахисних зон; налагодити роботу громадських інспекторів та роботу адмінкомісії; відновити системи централізованого водопостачання в селах: Корсунка, Нові Лагері, Піщане; продовжувати контролювати ситуацію щодо непридатних пестицидів в області. 

Розробка ПЗБВ для місцевої громади здійснюється в рамках мережевого проекту «Забезпечення рівного права на воду і санітарію» Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку та співробітництва Sida.

DSCN9565 DSCN9566 DSCN9568  image012 DSCN9570 image015 image022

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Питьевая вода и санитария Новости В Херсонській області відбулось обговорення плану забезпечення безпечної питної води для населення
Google+