Всесвітній День води 2016: Кіровоград Печать
28.03.16 11:45

caption22 березня в Оргуському центрі Кіровограда, за сприяння КМО ВЕГО «МАМА-86», пройшла зустріч екологів для обговорення проблем і перспектив використання водних ресурсів області.

Захід відкрився нагородженням учасників конкурсу дитячого малюнку «Джерело мого дитинства». Учні шкіл поділилися своїм баченням екологічних проблем, пов’язаних із водою, та їхнього вирішення.

Після урочистої частини за круглим столом зібрались представники профільних відділів області, провідні педагоги, громадські активісти та студенти-екологи. Захід по праву можна вважати міжнародним, оскільки серед запрошених спікерів був присутній волонтер Корпусу Миру (нині залучений до роботи у КО ВЕГО «МАМА-86»), Пол Бронсон. Директор Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Олександр Ковтунов, доповів про роботу колег у рамках комплексної програми з охорони навколишнього середовища (2013–2015). За його словами, завершуються реконструкції очисних споруд у Знам’янці та Світловодську, також значна робота виконана з берегоукріплення, проведені заходи для покращення якості питної води.

Катерина Гайдук, заступник начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів, та Ольга Гелевера, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та геоекології Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, представили результати наукових досліджень води у головній водоймі Кіровограда — річці Інгул. Обидві виступаючі були солідарні в рекомендаціях щодо покращення якості питної води, оптимізації використання водних ресурсів в області (зокрема, осушення та відновлення природного водотоку у заболочених ставках).

«Проблеми використання водних ресурсів нерозривно пов’язані із санітарією, — зауважила очільниця Кіровоградського осередку ВЕГО «МАМА-86», Людмила Шестакова, — Зокрема, неналежні умови утримання дворових туалетів зумовлюють потрапляння значної кількості нітратів у ґрунт, а потім і у підземні води. Усі учасники були одностайно згодні, що підвищення рівня екологічної свідомості та відповідальності місцевих жителів за охорону та відновлення природних ресурсів, в тому числі і водойм області, є важливим та ефективним заходом попередження та скорочення існуючого забруднення довкілля та ощадливого використання природних багатств. Адже елементарне прибирання місць відпочинку дозволить покращити стан водної екосистеми та зекономити кошти на прибирання й відновлення — переконані учасники зустрічі.

Волонтер Корпусу Миру США, Пол Бронсон, познайомив присутніх із системою водопостачання свого рідного міста Ері, штат Колорадо. Пол впевнений, що зробити водопровідну воду чистою і смачною цілком реально. По-перше, варто самим мешканцям захотіти цього і, за сприяння органів місцевого самоврядування, запровадити певні правила використання води. По-друге, усі рішення і заходи, прийняті на рівні місцевого самоврядування за рахунок податків містян, мають бути загальнодоступними і прозорими. Так, зайшовши на сайт міста Ері, можна легко віднайти контакти адміністрації міста і відповідальних осіб для зв’язку з ними через електронну пошту або телефоном. Зацікавлених у методах очищення питної води Пол ознайомив із відповіддю на запит у відповідну службу міста Ері.

Матеріал також доступний на сайті: http://kr-mama86.com.ua/?p=865 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Питьевая вода и санитария Новости Всесвітній День води 2016: Кіровоград
Google+