ДАЙДЖЕСТ
Всеукраїнської екологічної громадської організації "МАМА-86"
Жовтень, 2003
Зміст
Участь в процесі прийняття рішень
Акції • Врятуймо Дунайський біосферний заповідник! — Нова ініціатива ВЕГО «МАМА-86»
Наші проекти • Проект «Екологічна демократія в Україні»: підведені підсумки регіональних круглих столів!
Події і ми • Міжнародний семінар з питань практичної реалізації Оргуської конвенції (Угорщина, 16-18 жовтня 2003)
• Перша зустріч Робочої групи Сторін Оргуської конвенції (Швейцарія, Женева, 22-25 жовтня 2003)
• 2-ий міжнародний Форум громадських організацій басейну р. Дніпро (Білорусь, Раубічах, 29-31 жовтня 2003)
Хроніка подій місяця
УЧАСТЬ В ПРОЦЕСІ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
Кабінет Міністрів України хоче забезпечити участь громадськості у процесі формування та реалізації державної політики!
У вересні 2003 року Кабінет Міністрів України виніс на громадське обговорення проекти Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадян у процесі формування та реалізації державної політики центральними та місцевими органами виконавчої влади» (Постанова) та Порядку проведення публічних консультацій з неурядовими організаціями з питань формування та реалізації державної політики центральними та місцевими органами виконавчої влади (Постанова). Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» взяла активну участь в обговоренні вищезгаданих документів. Підготовлені фахівцями організації зауваження та пропозиції до проектів Постанови КМУ та Порядку були представлені під час:
" засідання Громадської ради при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України, що відбулося в м. Київ 8 жовтня 2003 року;
" круглого столу щодо обговорення проекту Постанови КМУ України «Про забезпечення участі громадян у процесі формування та реалізації державної політики центральними та місцевими органами виконавчої влади», що був організований Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства та відбувся в м. Київ 17 жовтня 2003 року.
Зауваження та пропозиції були також безпосередньо надіслані до Управління звязків з громадськістю Кабінету Міністрів України.
З зауваженнями та пропозиціями до проектів документів можна ознайомитися на веб-сторінці ВЕГО «МАМА-86»: mama-86.org.ua/ukr/proposition1_u.htm
За додатковою інформацією звертайтеся до:
Галина Пристінська,
юрист ВЕГО «МАМА-86»
E-mail:
***
АКЦІЇ
Врятуймо Дунайський біосферний заповідник!!!
Багато хто з нас стежить за подіями, що розгортаються довкола будівництва судноплавного каналу Дунай-Чорне море через гирло Бистре. ВЕГО «МАМА-86» та ряд інших екологічних НУО України звернулися до Премєр-Міністра України з пропозицією провести за запропонованою у проекті Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадян у процесі формування та реалізації державної політики центральними та місцевими органами виконавчої влади» схемою обговорення рішення про створення судноплавного каналу.
Вих. № 260 від 10.11.2003
Премєр-Міністру України
п. Януковичу В. Ф.
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
13 жовтня 2003 року Вами було підписано розпорядження № 598-р «Про затвердження техніко-економічного обґрунтування будівництва глибоководного судноплавного ходу Дунай Чорне море». Саме питання будівництва судноплавного каналу у Дунайському біосферному заповіднику викликає чималу стурбованість у представників численних наукових та громадських організацій України та інших країн. Вищезазначене розпорядження також викликає чимало питань, а саме:
— Що означає в часі та в переліку робіт термін, згаданий у розпорядженні як «перший етап»?
— З яких джерел буде здійснюватися фінансування першого та подальших етапів будівництва судноплавного ходу?
— Чи планується в майбутньому будівництво гирлового порту на даному судноплавному ході, без якого функціонування ходу буде економічно недоцільним?
— Вибір варіанту прокладки судноплавного ходу безпосередньо повязаний із визначенням місця розташування такого порту. Чи було зроблено таке порівняння варіантів і хто його проводив?
— Чи проводилися розрахунки економічної доцільності будівництва судноплавного ходу і як можна з ними ознайомитися?
— Чому серед варіантів, один з яких є інвестиційним, перевагу надано варіантові, який передбачає фінансові видатки з бюджету України?
— Чи достатньо уважно розглянуті всі можливі сценарії експлуатації ходу, щоб судноплавний хід не спіткала доля трубопроводу Одеса Броди, коли бюджетні кошти змарновані, а економічна віддача відсутня і залишається глибоко примарною?
Широкі кола громадськості давно стурбовані ситуацією, за якої перші особи держави порушують законодавчі акти України, та вважать, що саме ці порушення є основною причиною відсутності поступу у розвитку нашої держави, і бажають змін, що унеможливлять таку практику.
Цікавим є той факт, що майже одночасно із прийняттям вищевказаного розпорядження на широке обговорення громадськості були винесені інші документи, а саме: проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадян у процесі формування та реалізації державної політики центральними та місцевими органами виконавчої влади» та проект Порядку проведення публічних консультацій з неурядовими організаціями з питань формування та реалізації державної політики центральними та місцевими органами виконавчої влади.
Пропонуємо Вам, Вікторе Федоровичу, здійснити свій внесок у справу розбудови громадянського суспільства в Україні та стати піонером, який першим разом з нами пройде запропоновану у вищевказаних положеннях процедуру публічних громадських обговорень та відпрацює на практиці її основні положення. Ви вже знаєте, що багато екологічних громадських організацій та наукова громадськість України мають альтернативні пропозиції щодо розвитку ситуації на Дунаї, а також що події навколо будівництва судноплавного ходу набули широкого світового розголосу.
Ми вважаємо, що саме такі публічні громадські обговорення будівництва судноплавного ходу на Дунаї стануть лакмусовим папірцем готовності влади та суспільства до перебудови та покращення взаємовідносин. За відсутності на поточний час Громадської Ради при Кабінеті Міністрів ми пропонуємо створити Комітет з проведення перших в Україні Публічних громадських обговорень, до якого увійдуть представники усіх зацікавлених сторін як прибічники, так і противники ідеї будівництва судноплавного ходу в ДБЗ та звертаємося до Вас із пропозицією очолити цей Комітет. Висловлюємо свою готовність до активного сприяння реалізації запропонованої нами ідеї у випадку її схвалення.
Вважаємо, що такий крок сприятиме розвязанню конфлікту довкола ситуації, що виникла, допоможе налагодити діалог між зацікавленими секторами суспільства, встановити довіру до влади та вирішити ряд гострих нині питань.
Сподіваємося, що Ви та очолюваний Вами уряд продемонструєте готовність скористатися запропонованою Вами ж процедурою заради демократизації нашого суспільства.
Відповідь на окресленні вище запитання та висловлену пропозицію просимо надіслати за наступною адресою.
ВЕГО «МАМА-86», вул. Михайлівська 22, Київ, 01001
З повагою,
1. Світлана Слєсаренок, координатор кампанії, ВЕГО «МАМА-86», м. Київ;
2. Сергій Шапаренко, ЕкГ «Печеніги», м. Харків;
3. Володимир Березін, Еколого-культурний центр «Бахмат», м. Артемівськ;
4. Ірина Вихристюк, РГЕО «Відродження», м. Татарбунари;
5. Юрій Васідлов, Асоціація «Наш дім», м. Івано-Франківськ;
6. Сергій Івко, Токмацька РДЕО «Спілка друзів природи», м. Токмак;
7. Юрій Рєзніков, Хмельницьке обласне товариство природи, м. Хмельницьк;
8. Галина Гузь, «Рух ДОП», м. Алчевськ, Луганська область;
9. Микола Коробко, УЕА «Зелений світ», м. Київ;
10. Валерій Дехтярьов, ГЕО «Зелений світ», Тернівського р-ну, м. Кривий Ріг;
11. Зоя Бережна, ГЕО «Зелений світ Дубова Балка», м. Кривий Ріг;
12. Віктор Мельничук, Всеукраїнської асоціації НУО «Українська річкова мережа», м. Київ;
13. Ігор Малахов, Екоцентр-Кривий Ріг, м. Кривий Ріг;
14. Роман Xімко, УкрЮНЕПком, м. Київ;
15. Сергій Камишан, СМЕА «Зелений Світ», м. Сєверодонецьк;
16. Олена Дармограй, ГЕО «Чайка», смт. Сергіївна, Одеська область;
17. Володимир Боков, голова Асоціації збереження екологічного та ландшафтного біорізноманіття Криму, Гурзуф-97, м. Сімферополь;
18. Олександр Рудик, Сімферопольська міська молодіжна громадська організація Товариство геоекологів, м. Сімферополь;
19. Тетяна Галушкіна, ГО «Жінки за довкілля», м. Одеса;
20. Олександр Жаков, Обласна громадська ради ЕкоНУО при Держуправлінні екології в Запоріжській області, м. Запоріжжя;
21. Віталій Шелегеда, Асоціація «Екологічна освіта», м. Запоріжжя;
22. Петро Грицишин, Західний центр Українського відділення Всесвітньої лабораторії, м. Львів;
23. Таісія Козак, Ново-Каховське товариство охорони природи, м. Нова Каховка;
24. Антоніна Галкіна, Миколаївський клуб сприяння сталому розвитку та побудові громадянського суспільства «Спільні дії», м. Миколаїв;
25. Валерій Хмельницький, Екологічний клуб «Еол», м. Южне, Одеська область
26. Іван Русєв, Фонд захисту та відродження дикої природи ім. проф. Пузанова, «Природна спадщина», м. Одеса;
27. Катерина Воля, ГО «Біотика-Південь», м. Одеса;
28. Сергій Решетов, Екологічний клуб «Білі Ворони», м. Дніпрорудне, Запорізька область.
За додатковою інформацією звертайтеся до:
Світлана Слєсаренок
Координатор кампанії
Заступник голови Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86»
Голова «МАМА-86-Одеса»
E-mail:
***
НАШІ ПРОЕКТИ
Проект «Екологічна демократія в Україні»:
підведені підсумки регіональних круглих столів!
1 листопада 2003 року у Києві в приміщенні готелю «Україна» відбувся підсумковий круглий стіл «Екологічна демократія в Україні» в рамках однойменного проекту, що здійснюється ВЕГО «МАМА-86» у партнерстві з організацією Stakeholder Forum for Our Common Future (Великобританія) за підтримки гранту, наданого Посольством Великобританії в Україні, і за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Великобританії.
«3,7 балів так оцінили ефективність управління у сфері охорони довкілля та використання природних ресурсів провідні експерти-представники органів державної влади, наукових структур, НУО та приватного сектору за десятибальною шкалою», — наголосила координатор проекту ВЕГО «МАМА-86» «Екологічна демократія в Україні» Оксана білобран. Такий висновок було зроблено за результатами соціологічного інтервю, що був проведений у жовтні 2003 року ВЕГО «МАМА-86» спільно з Центром соціальних та політичних досліджень SOCIS.
Регіональні координатори проекту розповіли про основні результати круглих столів в Івано-Франківській, Луганській, Херсонській та Одеській областях, що проходили впродовж вересня 2003 року і були унікальними як за тематикою, так і за рівнем представництва.
Експерти проекту зупинилися власне на основних рекомендаціях щодо покращення ефективності здійснення управління у сфері охорони довкілля та природокористування. Зокрема, Сергій Курикін, експерт проекту та Міністри екології та природних ресурсів України у 2001-2002 роках, відмітив високу продуктивність проекту, оскільки за його функціонування розпочалися такі нові ініціативи, як переговори щодо екологічної конверсії зовнішнього боргу України Бурштиської ТЕС, розробка положення про новостворене Міністерство охорони навколишнього природного середовища України та написання Звернення до Президента України щодо внесення змін до Указу Президента України «Про заходи щодо підвищення ефективності державного управління у сфері охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів».
«Однією з головних проблем екологічної політики України є її направленість на ліквідацію наслідків діяльності», наголосив у своїй доповіді менеджер програми МЕП та експерт проекту з питань участі громадськості у плануванні, реалізації та контролі над виконанням екополітики Олександр Микитюк. Він також підкреслив необхідність переорієнтації державної екологічної політики на попередження виникнення негативних наслідків екологічного характеру.
Фінансові проблеми ефективності державного управління у сфері охорони довкілля та можливі шляхи їх вирішення були темою виступу Євгена Хлобистова, представника Ради по вивченню продуктивних сил НАН України, експерта проекту з питань фінансових механізмів реалізації екологічної політики.
Говорячи про тенденцію послаблення екологічних прав громадян, Віталій Зуєв, юрист ХМГО «ЕкоПраво-Харків» та експерт проекту з питань правового регулювання реалізації екополітики, наголосив на недоцільності розробки нових нормативно-правових документів у сфері охорони довкілля і необхідності підвищення ефективності впровадження та застосування вже існуючого екологічного законодавства.
Основним питанням круглого столу стало обговорення проекту Звернення до Президента України щодо внесення змін до Указу Президента України «Про заходи щодо підвищення ефективності державного управління у сфері охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів». У результаті проведеної дискусії учасники круглого столу дійшли висновку щодо важливості такого звернення та його подання від громадян та за підтримки громадських організацій до Президента України, Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Оскільки питання реформування Міністерства екології та природних ресурсів України стало одним із ключових під час реалізації проекту, учасники підсумкового круглого столу дійшли висновку щодо необхідності розробки та подання до Мінприроди власного бачення Положення про Міністерство охорони навколишнього природного середовища України. З цією метою було створено Редакційну раду для опрацювання всіх пропозицій та формування остаточного варіанту Положення.
У роботі круглого столу взяли участь представники органів державної влади з регіонів, а саме, Державних управлінь екології та природних ресурсів в Одеській, Івано-Франківській та Луганській областях, наукових установ, НУО та бізнесових кіл.
За додатковою інформацією звертайтеся до:
Оксани Білобран
Голова Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86»
Координатор проекту «Екологічна демократія в Україні»
E-mail:
***
ПОДІЇ І МИ
Міжнародний семінар з питань практичної реалізації Оргуської конвенції
16-18 жовтня 2003 року в Угорщині відбувся Міжнародний семінар з питань практичної реалізації Оргуської конвенції, який зібрав 36 представників неурядових організацій з 22 країн регіону Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН), та представників Регіонального екологічного центру для ЦСЄ. Організатором семінару виступив Комітет з участі громадськості Європейського Еко-Форуму (Рublic Participation Campaign Committee PРСС), членом якого, зокрема, є ВЕГО «МАМА-86». Основним завданням семінару стала оцінка ходу впровадження принципів Оргуської конвенції в країнах регіону ЄЕК ООН. Був зроблений огляд поточної ситуації рівня імплементації Оргуської конвенції, аналіз досягнень та основних перешкод. Дводенний семінар вела Оксана Білобран, голова Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86», член PPCC.
Представлені під час семінару презентації дали змогу учасникам довідатись про різнопланові заходи та проекти, спрямовані на імплементацію Оргуської конвенції та її оцінку в регіоні ЄЕК. Зокрема, йшлося про Clearing House Mechanism Оргуської конвенції (знаходиться в стадії розробки), суть якого полягає у зборі та розміщенні інформації щодо усіх підходів та методик імплементації Оргуської конвенції та екологічної інформації на єдиному порталі.
Особливий інтерес викликала презентація щодо суті та процедури так званого «механізму відповідності» (compliance mechanism), який полягає в тому, що будь-яка фізична чи юридична особа може поскаржитися на невиконання вимог Оргуської конвенції її стороною в Комітет з дотримання (Compliance Committee) Оргуської конвенції, який визначатиме чи мало місце порушення вимог Конвенції і формулватиме відповідні рекомендації для покращення ситуації із імплементацією цього документу.
Другий день був присвячений обговоренню практичного впровадження трьох складових Оргуської конвенції, а саме:
" доступ до інформації;
" участь громадськості;
" доступ до правосуддя.
Обговорення будувалося на відповідях учасників на заздалегідь підготовані анкети. В ході обговорення учасники мали змогу проаналізувати основні здобутки, перешкоди та потреби, що виникають у процесі впровадження Конвенції, та розробити рекомендації для підвищення його ефективності.
За додатковою інформацією звертайтеся до:
Оксани Білобран
Голова Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86»
Координатор проекту «Екологічна демократія в Україні»
E-mail:
***
Перша зустріч Робочої групи Сторін Оргуської конвенції
23-24 жовтня в Женеві (Швейцарія) відбулася Перша зустріч Робочої групи Сторін Оргуської конвенції. Робоча група Сторін є органом, що контролює виконання робочого плану імплементації Конвенції, готує конференції Сторін, вивчає потреби в розробці нових механізмів для впровадження Конвенції. У зустрічі взяли участь близько 60 осіб: представники урядів країн-сторін Конвенції, підписантів та країн, що планують приєднатися до Конвенції, представники міжнародних організацій, програм, громадських організацій. Серед учасників заходу була і представник ВЕГО «МАМА-86» Оксана Білобран.
До порядку денного першої зустрічі входили такі питання:
- реєстри викидів та перенесення забруднювачів;
- доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля;
- електронні засоби доступу до інформації;
- механізм дотримання Конвенції;
- участь громадськості в прийнятті стратегічних рішень
- генетично модифіковані організми;
- участь громадськості у міжнародних форумах.
У результаті обговорень та дискусій було прийнято ряд важливих рішень, робота над деякими з них була досить нелегкою. Зокрема, у ході розгляду питання щодо необхідності розробки документу, який би врегульовував питання доступу до інформації та участь громадськості в прийнятті рішень з питань ГМО виявилось, що Робоча група, що займається цим питанням зайшла в глухий кут, адже країни ЄС не підтримують розробку такого документа, оскільки у них є своє законодавство з цього питання. Проте після тривалих дискусій, однією із найактивніших сторін яких були НУО, було вирішено, щоб Робоча група розглянула всі можливі варіанти підготовки документу (керівні принципи чи юридично обовязковий документ) з можливістю їх розробки до наступної Конференції сторін (травень 2005, м. Алмати).
Ще одним дискусійним питанням зустрічі стало обговорення необхідності прийняття Керівних принципів з участі громадськості у міжнародних форумах. Свого часу планувалося, що такі керівні принципи будуть готові до Київської конференції. Але у цій справі питань більше, ніж відповідей. Зокрема, не всі країни погоджуються з необхідністю врегулювання участі громадськості у міжнародних форумах, оскільки існують різні міжнародні процеси із своїми правилами процедури, необхідно залучити інші конвенції, щоб розроблені під егідою Оргуської конвенції правила стали глобальними, а не стосувалися лише питань цієї конвенції. В результаті обговорення було прийнято рішення створити Спеціальну експертну групу (представники урядів і НУО), яка би визначила рамки формат та зміст такого документа. Планується залучити до роботи й інші Конвенції та організації.
За додатковою інформацією звертайтеся до:
Оксани Білобран
Голова Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86»
Координатор проекту «Екологічна демократія в Україні»
E-mail:
***
2-ий міжнародний Форум громадських організацій басейну р. Дніпро
29-31 жовтня 2003 року в Раубічах (Білорусь) за фінансової підтримки Центру досліджень міжнародного розвитку (ЦДМР) в рамках Програми ПРООН-ГЕФ екологічного оздоровлення басейну Дніпра відбувся 2-ий міжнародний Форум громадських організацій басейну р. Дніпро з Республіки білорусь, Російської Федерації та України, спрямований на залучення громадськості до вирішення проблем екологічного оздоровлення басейну Дніпра. У роботі Форуму взяли участь 26 НУО, представники програми ПРООН-ГЕФ екологічного оздоровлення басейну Дніпра та ЦДМР. До складу української делегації увійшли:
1. Бабко Р. В., Центр екологічних досліджень, ООВ «Екологічна ліга»;
2. Грінкевич Л. Е., Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86»;
3. Кириленко А. С., Міжрегіональна громадська екологічна організація «Світ води»;
4. Малахов І. М., Національний Екоцентр, Кривий Ріг;
5. Мальцев В. І., Інститут екології «ІНЄКО», Національний екологічний центр України;
6. Марушевський Г. Б., Національний екологічний центр України;
7. Мельничук В. П., Національний екологічний центр України;
8. Мокалец О. В., МК «Лемниската»;
9. Осадцив І. В., Чернігівська екологічна асоціація «Зелений світ»;
10. Сандул В. А., Нікопольське відділення міжнародного фонду Дніпра, обєднання «Зелений Світ-СОЄС»;
11. Хімко Р. В., Всеукраїнський комітет підтримки програми ООН з навколишнього середовища.
Згідно з порядком денним у перші два дні роботи представники НУО білорусі, Росії та України мали ознайомитися з проектними документами Стратегічної програми дій (СПД) та Національної програми дій (НПД), визначити роль та місце НУО в розробці та подальшій реалізації цих програм. Третій день Форуму мав бути присвячений презентації малих грантів Центру досліджень міжнародного розвитку (ЦДМР), що були реалізовані НУО. Втім робота за порядком денним не відбувалася. Майже весь час Форуму тривали достатньо жорсткі дискусії щодо інформування та участі громадськості на ранніх етапах підготовки документів, відповідності підготованих документів цілям програми, врахування попередніх рекомендацій громадськості при підготовці матриць, якості запропонованих документів тощо. Лише третій день Форуму пройшов майже за розкладом. Учасники Форуму заслухали презентації проектів, що були реалізовані НУО в рамках Програми малих грантів ЦДМР та фінансової підтримки ПРООН-ГЕФ екологічного оздоровлення басейну Дніпра. Від імені організації ВЕГО «МАМА-86» Лідія Грінкевич, асистент координатора кампанії «Питна вода в Україні», представила проект «Дніпро очима дітей».
В результаті роботи Форуму було скасовано посаду міжнародного координатора, яку обіймав Марушевський Г. Б. Крім того, пан Марушевський паралельно склав з себе повноваження і національного координатора, на яку більшістю присутніх на Форумі представників українських НУО було обрано нового національного координатора Хімка Р. В.
За додатковою інформацією звертайтеся до:
Грінкевич Лідія,
Помічник координатора кампанії ВЕГО «МАМА-86» «Питна вода в Україні»
Ел.пошта:
***
ХРОНІКА ПОДІЙ МІСЯЦЯ
1 жовтня 2003 року в м. Київ відбулося організаційне засідання Громадської ради при Управлінні екології та природних ресурсів в м. Київ з метою обговорення пріоритетних напрямків розробки плану участі громадськості міста у реалізації міської програми «Екологія транспорту».
За додатковою інформацією звертайтеся до Олени Зубко, Координатора програми ВЕГО «МАМА-86» «ЕкоТелефон»:
***
8 жовтня 2003 року в м. Київ відбулося чергове засідання Громадської ради при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України. Порядок денний включав в себе обговорення проекту Постанови КМУ «Про забезпечення участі громадян у процесі формування та реалізації державної політики органами виконавчої влади», питання щодо регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степового Побужжя», діяльності Управління екології та природних ресурсів в Чернівецькій області та інформації про Перше засідання Національного координаційного комітету з реалізації проекту ЮНЕП/ГЕФ «Забезпечення заходів з розробки Національного плану дій щодо впровадження Стокгольмської конвенції».
За додатковою інформацією звертайтеся до Оксани білобран, Голови Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86»:
***
17 жовтня 2003 року в м. Київ в відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадян у процесі формування та реалізації державної політики центральними та місцевими органами виконавчої влади». Організатором круглого столу виступив Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства. Під час роботи було обговорено також проект Положення про Громадську Колегію Держжитлокомунгоспу (Положення) та проект Концепції співпраці обєднань підприємств з органами державного управління (Концепції). Учасники круглого столу у своїх виступах підтримали необхідність прийняття проектів Постанови КМУ, Положення та Концепції, а також висловили власні пропозиції та зауваження до проектів документів. За результатами обговорення була схвалена резолюція.
За додатковою інформацією звертайтеся до Галини Пристінської, юриста ВЕГО «МАМА-86»:
***
28 жовтня 2003 року в м. Київ відбулося засідання Спільної наради Управління охорони навколишнього природного середовища Київської міської державної адміністрації та представників громадських організацій, що тематично складалося зі Спільної наради Управління й представників громадських організацій та Інтерактивного семінару «Екологія транспорту та шляхи налагодження співпраці між громадськими організаціями та органами місцевої влади». Під час засідання начальник Управління Трокоз В. А. наголосив на своїй готовності співпрацювати з громадськими організаціями та відповідно до законодавства України і у порядку, передбаченому ним, надавати екологічну інформації. Зокрема, при Управлінні буде сформований координаційний комітет, до складу якого входитимуть представники громадських організацій. Під час інтерактивного семінару відбулася презентація та обговорення діяльності проекту міської програми «Екологія транспорту», а також був схвалений проект плану участі громадськості у реалізації цієї програми.
За додатковою інформацією звертайтеся до Олени Зубко, Координатора програми ВЕГО «ЕкоТелефон»:
***
31 жовтня 2003 року в м. Київ відбувся регіональний круглий стіл «Екологічна демократія в Україні» в рамках однойменного проекту, що здійснюється ВЕГО «МАМА-86» у партнерстві з організацією Stakeholder Forum for Our Сommon Future (Великобританія) за підтримки гранту, наданого Посольством Великобританії в Україні, і за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Великобританії. В рамках круглого столу відбувся обмін думками щодо покращення ефективності системи управління в галузі охорони довкілля та природокористування між представниками зацікавлених сторін урядових структур, представників органів місцевого самоврядування, наукових установ, НУО та приватного сектору. Під час семінару обговорювалося питання функціонування системи управління на рівні міста Києва, реформування Міністерства екології та природних ресурсів України у Міністерство охорони навколишнього природного середовища України та Державний комітет природних ресурсів України. У результаті учасники круглого столу дійшли висновку щодо необхідності розробки конкретних рекомендацій та пропозицій, спрямованих на покращення системи управління у сфері охорони довкілля.
За додатковою інформацією звертайтеся до Оксани білобран, Голови Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86», координатора проекту «Екологічна демократія в Україні»:
Всі матеріали дайджесту можуть бути використані з обовязковим посиланням на джерело.
|