Глобальний форум з питань санітарії та гігієни Друк
Понеділок, 24 жовтня 2011, 17:53

logo-mumbaiУ Мумбаї, Індія, 9–14 жовтня вперше у світі відбувся Глобальний форум з питань санітарії та гігієни, який зібрала Рада зі співпраці в галузі водопостачання та санітарії — WSSCC.

Завдяки зусиллям WSSCC, яка мала мандат ООН на проведення першої декади з покращання водопостачання та санітарії у 90х роках минулого століття, на початку 21 століття була розпочата глобальна компанія «Вода, санітарія та гігієна для всіх!» (WASH) і у 2002 році рішенням саміту в Йоганнесбурзі санітарія стала частиною ЦРТ по воді.

Нинішній Глобальний форум WSSCC зібрав понад 500 фахівців сектору санітарії та гігієни та членів WSSCC з понад 70 країн різних континентів. Протягом тижня учасники мали можливість поділитися знаннями та досвідом, повчитися та визначити стратегічні напрямки роботи довкола болючих та критичних проблем санітарії та гігієни 21 століття. Форум сприяв розвитку діалогів та співпраці між зацікавленими сторонами, між країнами та регіонами.

Широко відомо, що нині в світі 2,6 мільярди людей досі не забезпечені туалетами. Ще більше людей не мають умов для дотримання правил гігієни, що веде до зростання ризиків для здоров’я та небезпеки. Аналіз прогресу досягнення ЦРТ свідчить, що недовиконання цілей з санітарії буде стосуватися більше ніж півмільярда людей у світі, перш за все, в Африці, Південні та Східній Азії.

На Форумі найбільше представництво було від регіонів Азії (50%) та Африки — 33%, решта (17%) Європа та Америка. І хоча серед учасників Форуму було 14% європейців, вони були представлені, головним чином, організаторами, експертами, донорами, а не представниками національних WASH коаліцій чи організацій, що займаються питаннями санітарії та гігієни на місцях.

Від регіону ЦСЄ та СЄКЦА на Форумі було 6 представників з трьох країн: Болгарії, Киргизстану та України. Нажаль, у світи існує стереотип, що в Європейському регіоні проблем з доступом до умов санітарії та гігієни немає — майже 100% населення регіону забезпечене туалетами та покращеними умовами санітарії.

Представник ВЕГО «МАМА-86», Ганна Цвєткова, в якості національного координатора WSSCC в Україні, брала участь у Форумі та представила на виставці досвід роботи в рамках національної кампанії «Вода, санітарія та гігієна для всіх!».

Форум мав 4 основні завдання:

  • сприяти розповсюдженню знань між практиками щодо підходів, інструментів та отриманих уроків для подальшого їх впровадження і врахування в різних реаліях;
  • надихнути спільноту професіоналів та каталізувати дії шляхом виключного спрямування зусиль на санітарії та гігієні;
  • продемонструвати приклади знань та практик, комунікацій, адвокації, партнерства та мережевих підходів;
  • підсилити національні, регіональні, Південь-Південь та глобальні діалоги та ініціювати співпрацю для дій.

На порядку денному Форуму були такі основні питання:

Гендерна рівність та права на воду та санітарію, дії задля змін поведінки для покращання санітарії та гігієни, санітарія міст та нетрів, поширення кращих практик та досвіду, регіональні перспективи та особливості та подальші дії.

Під час семінарів та роботи в групах обговорювалися питання фінансування санітарії та гігієни, забезпечення базових прав, корупція в секторі водопостачання та санітарії, участь ЗМІ та роль держави у вирішенні проблем покращання доступу до санітарії.

Слід відзначити, що Форум надав можливість під час пленарних засідань та робочих обговорень представити різноманітний досвід громад, НУО, державних структур та міжнародних організацій і фондів в різних країнах та континентах. Також працювала виставка, учасники якої — WASH коаліції різних регіонів демонстрували результати своєї роботи з покращання доступу до води, санітарії та гігієни.

Індія і, зокрема, штат Магараштра, уряд якого гостинно приймав Форум, продемонструвала на Форумі значні досягнення щодо покращання умов санітарії. Саме в Індії завдяки партнерству держави та приватного сектору в галузі санітарії зроблено суттєвий прогрес, про що звітували і громадські організації, і державні установи. Сьогодні в Індії, другій за кількістю населення країни світу, де мешкає понад 1,2 мільярди людей, 700 млн. мають мобільні телефони, і разом з тим, 600 мільйонів не мають туалетів і практикують “open defication” (що означає «відкрите справляння нужди»).

Учасники Форуму також здійснили кілька ознайомчих виїздів як в межах міста Мумбай, так і в сільську місцевість. Зокрема частина делегатів ознайомилися з життям у нетрях —кварталах міста, які забудовані без дозволу та без елементарних санітарних умов для життя, де працюють і мешкають десятки тисяч вихідців з сільських регіонів, що бідкаються у Мумбаї в пошуках якихось заробітків. Інші учасники побачили, як працюють місцеві громадські об’єднання зі збору «секонд хенду» та переробки вторинної сировини, як вони займаються просвітницькою роботою серед сільських громад з питань гігієни. Група учасники Форуму після закриття виїхала на дводенну екскурсію до сільських громад, які відмовилися від “open defication” та розпочали будівництво туалетів для забезпечення санітарних умов проживання.

На відміну від інших заходів такого рівня, Форум в Мумбаї не приймав ніяких документів та заяв, тому що вже достатньо напрацьовано рішень та декларацій різного рівня. Разом з тим, він став унікальною видатною подією з чітким практичним спрямуванням, надав широку платформу для обміну практичним досвідом, обговорення насущних потреб сектору санітарії та розбудови нових робочих партнерств задля здоров’я та гідності людей.

Деякі фотографії з Глобального форуму дивіться у нашій галереї
Більше інформації можна отримати тут: www.wsscc.org
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини Глобальний форум з питань санітарії та гігієни
Google+