День Дунаю 2009 в Придунав’ї — Нижній Дунай, Україна Друк
Четвер, 16 липня 2009, 00:00

Низка заходів була організована в Українській частині Дунаю з метою відзначення Дня Дунаю у 2009 р. Основним святковим заходом став екологічний марафон на судні «Євген Косяков» за маршрутом Ізмаїл-Рені-Джурджулешти-Ізмаїл.

В рамках марафону були організовані наступні заходи:

  • Обговорення шляхів розробки Національного плану дій щодо Дунаю;
  • Прес-конференція «Перспективи транспортного співробітництва на Дунаї. Розвиток вільної економічної зони»;
  • Конкурс молодіжних проектів «Я люблю Дунай»;
  • Національний тур Міжнародного конкурсу «Митці Дунаю».

День Дунаю 2008 був організований 5-ма громадськими організаціями у співробітництві з Ізмаїльським міськвиконкомом, науковими установами та обласним Центром національних культур в Ренійському районі. Кока-Кола Бевериджиз Україна вже четвертий рік фінансово підтримує святкування Дня Дунаю в Україні.

Серед ініціаторів — організаторів святкування Дня Дунаю 2009 в Україні були наступні громадські організації: Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86», Чорноморське відділення Української Екологічної Академії наук, Громадська організація «Добра воля» м. Ізмаїл, Дунайський молодіжний клуб, м. Вилкове та Молодіжний екологічний центр ім. В. І. Вернадського за участю Міжнародної платформи громадських організацій «Дунайський екологічний форум», Західного центру Українського відділення Міжнародного центру наукової культури «Всесвітня лабораторія», Дунай-Карпатської програми Всесвітнього фонду охорони природи та Балканської екологічної асоціації. Святкування Дня Дунаю 2009 пройшло за підтримки Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Державного комітету України по водному господарству, Дунайського басейнового управління водними ресурсами, місцевих органів влади. У заходах Дня Дунаю брав участь представник «Кока-Кола Беверіджиз Україна» Андрій Бублик.

Заходи присвячені Дню Дунаю 2009 розпочалися на початку червня. Молодіжний Дунайський Клуб м. Вилкове спільно з Дунайським біосферним заповідником НАНУ та WWF провели очистку від пластмасового сміття заповідної коси в районі «0-км» 23 червня. Учасники клубу спільно з іншими екологічними організаціями з Києва, Одеси, Вилкове, Кілії у червні 2009 провели низку просвітницьких акцій та сходок, виготовили 30 робіт на конкурс «Митець Дунаю», проводили анкетування по проекту Плану управління басейну річки Дунай.

Громадська організація «Добра воля» м. Ізмаїл започаткувала та провела серед екологічних молодіжних клубів конкурс екологічних міні-проектів, присвячених Дунаю. За результатами конкурсу 3 міні-проекти вийшли в фіналісти, а остаточне голосування пройшло на борту судна «Євген Косяков» 29 червня 2009 р.

Екологічний марафон за маршрутом Ізмаїл-Рені-Джурджулешти-Ізмаїл стартував з м. Ізмаїл 29 червня 2009 з молебну присвяченому благополуччю та розквіту дунайського краю. Під час марафону відбулася відверта ділова розмова всіх зацікавлених осіб щодо розробки та шляхів впровадження Плану Управління Річковим Басейном Дунаю на території України, щодо наступних кроків для здоров’я ріки та людей, що проживають в її басейні. Основними проблемами української ділянки нижнього Дунаю є інтенсивне розорювання земель, висока концентрація екологічно небезпечних підприємств, забруднення поверхневих та підземних вод, евтрофікация ріки та Придунайських озер, одамбування заплави та зниження здатності до очищення води водно-болотними угіддями, високий рівень небезпеки затоплення паводковими водами, зниження біорізноманіття. В екологічному марафоні брав участь представник центрального апарату Державного комітету України по водному господарству Хорєв Михайло, який привітав учасників. Зі своїми презентаціями щодо етапів впровадження Плану управління річковим басейном Дунаю на території України, інтеграції управління станом навколишнього середовища Чорного моря та Дунаю, розвитку транскордонного співробітництва у сфері інтегрованого управління водними ресурсами в Єврорегіоні «Нижній Дунай», а також моніторингу гідрометеологічної ситуації та динаміки руслових процесів в дельті Дунаю виступили представники Дунайського БУВР, УкрНЦЕМ, Дунайської ГМО, Дунай-Карпатської програми WWF. Учасники марафону заповнили анкету по проекту Плану управління басейну річки Дунай.

На борту судна 3 молодіжні екологічні клуби з м. Ізмаїл представили свої міні-проекти, направлені на вивчення екологічної ситуації в озерах Дунаю та очистці берегів річки Дунай. Учасники марафону шляхом анонімного опитування обрали переможця серед представлених міні-проектів. Ним стала секція екології наукового суспільства ліцеїстів ізмаїльського політехнічного ліцею, із проектом «Вивчення та оцінка екологічного стану Лебединого озера», яка отримає невеликі кошти на здійснення свого проекту.

Учасники марафону зробили зупинку в м. Рені, де пройшов концерт колективів народної творчості. В м. Рені до учасників марафону приєдналися представники громадськості та місцевих органів влади з м. Рені. На борту корабля відбулася Прес-конференція «Перспективи транспортного співробітництва на Дунаї. Розвиток вільної економічної зони». Учасники прес-конференції відзначили необхідність продовження залізничної колії до м. Рені та доцільність подальшого розвитку порту міста.

Крім того було визначено переможця українського етапу конкурсу «Митець Дунаю». Ним стала Антоніна Талько, 1993 року народження, учениця Дитячої художньої школи м. Ізмаїл з композицією «Дунай — могутній спів європейських держав».

Після прес-конференції учасники марафону спустили на воду Дунаю вінок, що символізує єдність придунайських регіонів.

Організатори Дня Дунаю 2009:

Ганна Цвєткова, ВЕГО «МАМА-86», м. Київ — загальна координація;
Олег Рубель, Чорноморське відділення Української екологічної академії, м. Одеса;
Ярослав Кічук, громадська організація «Добра воля», м. Ізмаїл;
Тетяна Балацька, еко-клуб «Дунай», м. Вилкове, Дунайський юнацький клуб, м. Вилкове;
Тетяна Чорна, Молодіжний екологічний центр ім. В.І. Вернадського, м. Одеса

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини День Дунаю 2009 в Придунав’ї — Нижній Дунай, Україна
Google+