У м. Таврійськ Херсонської області громадськість та влада обговорили шляхи ліквідації незаконного сміттєзвалища Печать
31.05.16 13:57

caption«МАМА-86-Нова-Каховка» ініціювала проведення круглого столу з обговорення шляхів ліквідації незаконного сміттєзвалища у районі залізничної станції «Каховка» (м. Таврійськ) та запровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів (ТПВ) у місті.

Цей захід відбувся 21 квітня 2016 р. у міській бібліотеці м. Таврійськ Херсонської області. Перед його початком учасники отримали інформаційні матеріали, які підготовила «МАМА-86-Нова Каховка»: витяг із Закону України «Про відходи» щодо побутових відходів; довідку про утилізацію відпрацьованих шин в Ізраїлі; дані про негативні наслідки спалювання листя на здоров’я людей; про друге життя вторинної сировини та пропозиції для покращення ситуації у сфері поводження з ТПВ у м. Таврійськ.

У роботі круглого столу взяли участь заступник міського голови м. Таврійськ Марчук Леонід Володимирович; працівники апарату Таврійського міськвиконкому; депутат Таврійської міської ради голова КП «Комунсервіс» Волинюк Галина Валентинівна; представники підприємств з приймання та переробки ТПВ; приватні підприємці, які працюють у цій сфері, представники громадськості.

Марчук Л. В., заступник міського голови м. Таврійськ привітав учасників круглого столу та наголосив на важливості заходу, тому що питання ліквідації стихійного сміттєзвалища, яке розташоване у районі залізничної станції «Каховка» (м. Таврійськ), має довгу історію. Вже підготовлено необхідні документи на реалізацію альтернативного варіанту — облаштування полігону відходів у районі колишніх очисних споруд м’ясокомбінату, але на це поки що немає дозволу від Херсонської обласної СЕС. Також Марчук Л.М. запевнив присутніх про готовність місцевої влади вирішувати питання роздільного збору ТПВ і про те, що вони частково вже цю роботу проводять.

Козак Т.Ф., голова «МАМА-86-Нова Каховка» представила учасникам заходу презентацію, у який розповіла про те, яким чином мінімізують негативний вплив ТПВ на довкілля та здоров’я людей при облаштування сучасних полігонів та про те, яким шляхом можна усунути ризики від незаконного сміттєзвалища у районі залізничної станції «Каховка» (м. Таврійськ) — ліквідувати незаконне сміттєзвалище та провести комплекс робіт з рекультивації території.

Також Козак Т.Ф. презентувала пропозиції від «МАМА-86-Нова Каховка» для покращення ситуації у сфері поводження з ТПВ у м. Таврійськ і наголосила, що захоронення ТПВ на незаконному сміттєзвалищі є грубим порушеннями екологічного законодавства та може привести до забруднення водопостачального горизонту в м. Таврійськ. Тому питання про його ліквідацію, проведення рекультивації забрудненої території, зменшення обсягів утворення ТПВ та їх надходження до місць складування за рахунок впровадження роздільного збору являються невідкладними і потребують вжити термінових заходів.

В обговоренні пропозицій від «МАМА-86-Нова Каховка» для покращення ситуації у сфері поводження з ТПВ у м. Таврійськ прийняла участь керівник Новокаховської дільниці ТОВ ОВЗП «Херсонвторресурси» Михайлова Фрина Михайлівна. Вона розповіла, що збільшення кількості пунктів вторинної сировини в м. Таврійськ можливо але для цього потрібно мати досвідчених підприємців та певні пільги на оренду пунктів, оскільки дохід від цього виду діяльності є невеликим.

Начальник КП «Комунсервіс» м. Таврійськ Волинюк Галина Валентинівна запропонувала співпрацю з депутатським корпусом та їх підтримку у питанні впровадження роздільного збору ТПВ.

Литвин Ігор Йосипович, директор ТОВ «Європейський центр інформації» (м. Нова Каховка)розповів, що у Європі питанням утилізації та переробки сміття займаються переважно приватні фірми, і ця галузь там є досить прибутковою. В Україні також є міста, де запроваджено роздільний збір ТПВ. Він додав, що у цьому процесі важливою є інформаційна та просвітницька робота серед пересічних громадян, і починати її потрібно вже для дітей. Як приклад, розповів, що коли школяр після занять прийшов додому і почав сортувати сміття по різним пакетам, то батьки вже не змогли загубити цю ініціативу дитини і самі розпочали займатись сортуванням відходів у побуті. Також Литвин І.Й.надав цікаві пропозиції щодо організації роздільного збору ТПВ у м. Таврійськ.

Пронькин Юрій Миколайович, директор ТОВ «Піонер новітніх технологій» — підприємства, яке працює у Херсонській області та займається виготовленням біопалива (паливних брикетів та паливної тріски) — запропонував допомогу м. Таврійськ у вирішенні питань з переробки гілок та іншої біомаси.

Підсумовуючи обговорення запропонованих шляхів вирішення проблеми ТПВ у м. Таврійськ, які стосуються ліквідації незаконного сміттєзвалища у районі залізничної станції «Каховка» (м. Таврійськ) та запровадження системи роздільного збору ТПВ, Марчук Л. В. зазначив, що зі свого боку він докладе зусиль для втілення у життя запропонованих пропозицій для покращення ситуації у сфері поводження з ТПВ від «МАМА-86-Нова Каховка» та переробних підприємств.

Матеріали круглого столу:

  • Пропозиції від «МАМА-86-Нова Каховка» для покращення ситуації у сфері поводження з ТПВ у м. Таврійськ

Фотографії Круглого столу дивіться тут.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Химическая безопасность Новости У м. Таврійськ Херсонської області громадськість та влада обговорили шляхи ліквідації незаконного сміттєзвалища
Google+