ООН визнало 19 листопада Всесвітнім днем туалетів! Print
Tuesday, 19 November 2013 18:39

wtd-19Всесвітній день туалетів було започатковано у 2001 році громадською організацією «Світова організація туалетів» — the World Toilet Organization (WTO), засновник WTO — Jack Sim. Ініціативу підтримували протягом 12 років, головним чином, громадські організації в різних країнах світу. Мета цієї глобальної акції — привернути увагу урядів та фондів до проблеми доступу до елементарних умов санітарії та ліквідація шокуючої нерівності із забезпеченням умовами санітарії.

Сьогодні 40% населення нашої планети не має належних санітарних умов, іншими словами — доступу до туалетів! Кожні 40 секунд вмирає дитина через хвороби, пов’язані з водою!

Саме тому цього року вперше ООН визнала цей день — 19 листопада, як Всесвітній день туалетів в рамках дій «Санітарія для всіх!», затвердивши відповідне рішення ООН від 17липня 2013:

http://www.un.org/millenniumgoals/pdf/GA%20Sanitation%20for%20All%20resolution%2024%20July.pdf

Для привернення уваги до проблем санітарії цього року в рамках Дня туалетів започатковано змагання для блогерів на найзворушливішу «страшилку» про найжахлівіший випадок у туалеті. Як взяти участь у цьому блогерському змаганні див тут: http://www.splashdirect.com/blog-4-sanitation

Про святкування офіціального запровадження Всесвітнього дня туалетів: http://www.celebratethetoilet.org Приєднуйтесь!!

Чи відомо Вам, що в Україні на початок 2013 року школярі 44% шкіл продовжували користуватися вуличними вбиральнями, в тому числі були школи, які не каналізовані навіть на вигріб! Це офіційна статистика !

Досвід ВЕГО «МАМА-86»свідчить, що життя буває сумніше за статистику і цифри не дають зрозуміти, що переживають діти, які вимушені ходити до школи, де немає елементарних умови життєзабезпечення!

З архіву ВЕГО «МАМА-86» і матеріалів кампанії «Вода, санітарія та гігієна для всіх в Україні!» пропонуємо ще раз переглянути короткі фільми на цю кричущу проблему в Україні:

1.            «Санітарія та гігієна для шкіл України» 2010 року

http://mama-86.org.ua/index.php/uk/watersan/video-watersan/217-2010-11-19-15-07-31.html

2.            «Екосанітарія для сільської школи: український досвід» 2004 року

http://mama-86.org.ua/index.php/uk/watersan/video-watersan/140-ecosan2004.html

або в Yuotube :

http://www.youtube.com/watch?v=1CdDVXwBElM

 
Home Drinking Water and Sanitation News ООН визнало 19 листопада Всесвітнім днем туалетів!
Google+