весенние туры на Байкале
Відбулися тренінг з поводження з непридатними пестицидами та інвентаризація НП за міжнародними стандартами Друк
Середа, 17 червня 2009, 00:00

000072З 13 травня по 5 червня 2009 року ВЕГО «МАМА-86» провела тренінг для тренерів з ідентифікації, інвентаризації та управління непридатними пестицидами (НП). Практична частина тренінгу проходила в Макарівському та Бородянському районах Київської області та полягала у проведенні інвентаризації НП за міжнародними стандартами.

Заняття проводили міжнародні експерти незалежної європейської консалтингової та інженерної компанії Tauw. Учасники тренінгу ознайомилися та отримали навички практичного застосування методики та бази даних Міжнародної організації ООН з сільського господарства та продовольства (FAO) PSMS (Pesticide Stock Management System).

Робота в системі PSMS дозволяє заносити в спільну міжнародну базу даних інформацію про склад, вигляд, та кількість непридатних пестицидів, а також детальний опис і план місця складування, стан зберігання, опис тари, ґрунту, інформацію про безпосередню близькість до помешкань тощо. Система дозволяє проводити автоматичний аналіз ризиків і визначати, які з місць складування підлягають пріоритетному очищенню.

«За міжнародними стандартами, інвентаризація повинна відбуватися шляхом відвідування усіх відомих місць зберігання НП та оцінювання обсягів на місці, при цьому повинні застосовуватися засоби індивідуального захисту, проводитися бесіди з населенням і фахівцями щодо незареєстрованих місць зберігання та поховання НП, а потім — порівняльна оцінка ризиків щодо різних складів, — сказала президент ВЕГО «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова на прес-конференції, присвяченій результатам інвентаризації. Вона наголосила: — У результаті проведеної за міжнародними вимогами інвентаризації ми виявили, що реальна кількість НП щонайменше вдвічі перевищує офіційну статистику. Інвентаризація та оцінка ризиків є інструментами управління НП. За їх допомогою визначаються обсяги необхідного фінансування, а також першочергові заходи в тих місцях, де існує найбільша загроза для людини й довкілля внаслідок дії високотоксичних хімічних речовин».

Учасниками тренінгу стали співробітники профільних департаментів Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Міністерства надзвичайних ситуацій та їхніх органів на місцях, представники Національного центру поводження з небезпечними відходами, співробітники Макарівської та Бородянської районних адміністрацій, представники СЕС, Державної станції захисту рослин у Київській області тощо.

Учасники тренінгу отримують сертифікати міжнародного зразка, які підтверджують їхню кваліфікацію щодо проведення інвентаризації непридатних пестицидів відповідно до міжнародних стандартів.

Тренінг був організований ВЕГО «МАМА-86» та проведений експертами Tauw в рамках проекту «Зниження гострих ризиків від непридатних пестицидів в Україні», що здійснюється у співпраці з Milieukontakt International за фінансової підтримки Програми соціальних перетворень МАТРА міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Хімічна безпека Новини Відбулися тренінг з поводження з непридатними пестицидами та інвентаризація НП за міжнародними стандартами
Google+