Панельна дискусія
«Удосконалення засад успішного управління
у сфері охорони довкілля та сталого розвитку»
16 травня 2003 року
Однією із цілей процесу «Довкілля для Європи» є зміцнення підвалин та покращання управління охороною довкілля в рамках регіону ЄЕК ООН. Не можна не погодитися з тим, що власне від ефективного управління на усіх рівнях залежить стан навколишнього середовища та вирішення проблем екологічного характеру. 16 травня 2003 року під час національного семінару «Світ-Європа-Київ-2003» проекту «Київ-2003» за головування Президента ВЕГО «МАМА-86» Ганни Голубовської-Онісімової була проведена панельна дискусія «Удосконалення засад успішного управління у сфері охорони довкілля та сталого розвитку».
Мета:
- збільшити поінформованість громадськості щодо врядування в сфері охорони довкілля на всіх рівнях державної влади в Україні;
- привернути увагу НУО та громадськості та започаткувати широку дискусію з питань врядування в сфері охорони довкілля в Україні.
Учасники: більше ніж 150 учасників національного семінару «Світ-Європа-Київ-2003» проекту «Київ-2003» взяли участь в дискусії. Серед них, зокрема, представники екоНУО, локальних та національних гілок влади, інститутів та університетів з усіх регіонів України.
В рамках дискусії за участі провідних експертів були висвітлені такі теми:
-
Потенціал вдосконалення державного управління охороною довкілля
Курикін Сергій Іванович, експерт
- Врахування думки громадських організацій та інших зацікавлених сторін в ефективному плануванні та реалізації управління в сфері охорони довкілля
Микитюк Олександр, Менеджер програми МЕП, Ісар-Єднання
-
Удосконалення управління в сфері охорони довкілля та сталого розвитку на місцевому рівні
Созінов Володимир Олександрович, Міське управління екологічної безпеки м. Одеси
- Інформація, участь та доступ до правосуддя у системі управляння охороною довкілля
Юміко Фуджі, ЕМLA
- Управління охороною довкілля на підприємствах
Потапов Віталій Іванович, експерт
- Застосування інтегрованих індикаторів щодо бідності та охорони довкілля у сфері державного управління
Позняк Олексій Володимирович, Черенько Людмила Миколаївна, провідні наукові співробітники, Рада вивчення продуктивних сил НАН України
-
Освіта як фактор формування ефективного управління у сфері охорони довкілля
Скиба Юрій Андрійович, завідувач кафедри екології, Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова
Виступи на згадану тематику стимулювали низку запитань від учасників семінару, що стосувалися наявності ефективних моделей управління в інших країнах, питання персональної відповідальності у сфері екологічного управління, врахування соціальних та економічних чинників у цій сфері тощо.
У своїх виступах учасники дискусії наголошували на тому, що для оптимізації управління у сфері охорони довкілля небхідним є:
- удосконалення в рамках уряду моделі взаємодії структур, рішення яких мають вплив на довкілля;
- встановлення чіткої ієрархії в системі органів, що здійснюють управління в сфері охорони довкілля та ресурсокористування;
- уникнення дублювання функцій різними органами, розділення господарчих і контрольних функцій;
- підвищення ролі самих підприємств у системі управління;
- врахування соціальних та економіних чинників при здійсненні екологічного управління;
- використання методів економічного стимулювання;
- залучення та тісна співпраці з НУО, науковими структурами та іншими зацікавленими сторонами на усіх рівнях здійснення екологічного управління.
Ця панельна дискусія стала початком одговорення та дослідження стану врядування в сфері охорони довкілля в Україні та перспектив його удосконалення.
|
|
|