Безпечна санітарія

Впровадження екосан (сухих) туалетів та очищення господарських стічних вод за допомогою фільтруючих колодязів для шкіл та приватних господарств

Донори: Fondation Ensemble, Франція, Міністерство іноземних справ Королівства Нідерланди

Учасники-партнери: ВЕГО «MAMA-86», WECF

Термін впровадження: жовтень 2007 — вересень 2010

Проект буде впроваджуватися  у партнерстві з Жінками Європи за спільне майбутнє (WECF) протягом трьох років у сільських громадах за фінансової підтримки Fondation Ensemble (French Foundation Ensemble), Франція та Міністерства іноземних справ Королівства Нідерланди.

Проект також спів-фінансується Міністерством іноземних справ Королівства Нідерланди за програмою MFS WECF «Підвищення можливості та місцеві дії» (Empowerment and Local Action), що розпочалася у січні 2008 р.

Українські учасники проекту: «МАМА-86-Артемівськ», «МАМА-86-Миколаїв», «МАМА-86-Ніжин», «МАМА-86-Севастополь», «МАМА-86-Тернопіль», «МАМА-86-Феодосія», «МАМА-86-Яремче», «МАМА-86-Полтава». Координує впровадження проекту головний офіс ВЕГО  «МАМА-86» у Києві.

Головне завдання проекту — забезпечити стале та недороге вирішення проблеми покращання санітарних умов в приватних будинках та школах у проектних регіонах.

Завдання проекту:

  1. Підвищення рівня почуття гідності та життя населення шляхом побудови екосан туалетів та систем відведення господарчих стічних вод,  навчання користувачів як безпечно компостувати та використовувати повторно поживні речовини з метою покращення врожаю.

  2. Проведення семінарів та тренінгів для користувачів та будівників екосан туалетів сприятиме розповсюдженню досвіду будівництва, використання  екосан туалетів та безпечного повторного використання поживних речовин,  дозволить поширити рівень обізнаності населення з питань санітарії та безпечної питної води.

  3. Проведення моніторингу колодязної води та розроблення Планів безпеки по воді у регіонах проекту.

  4. Поширення інформації щодо переваг органічного землеробства та створення інформаційного центру.

В ході проекту в 10 регіонах (Київ, Севастополь, Феодосія, Яремче, Тернопіль, Миколаїв, Ніжин, Артемівськ, Нова Каховка, Полтава) будуть побудовані екосанітарні туалети та фільтруючі колодязі для очищення господарських стічних вод.

Одним із основних принципів екосанітарії є повторне використання поживних речовин (азоту, фосфору тощо) у якості органічних добрив. В ході проекту на демонстраційних  присадибних ділянках (городах, садах тощо) буде продемонстровано та випробувано  використання, згідно з «Рекомендаціями ВООЗ щодо безпечного використання стічних вод, екскрементів та господарських вод», компосту як добрив.

Будуть також проводитись заходи з метою виконання зазначених вище головних завдань проекту.

Проект є продовженням роботи з впровадження екосанітарії в Україні як нового підходу до вирішення проблем побутових стічних вод та базується на попередньому практичному досвіді та знаннях, отриманих у Водній кампанії ВЕГО «МАМА-86» та спільному з WECF проекті «Співпраця задля сталого розвитку на селі».

Для контактів:

Цвєткова Ганна Максимівна, координатор проекту
Чижмакова Наталія Андріївна, асистент координатора

Статті за тематикою проектів:

1 Проекти по покращанню доступу до безпечної води та санітарії: «Безпечна санітарія, здоров’я та гідність» (SSHD) та «Підвищення можливості та місцеві дії» (ELA)
 
Головна Безпечна санітарія, здоров’я та гідність
Google+