Анонс до Всесвітнього дня води 2011 Друк
Четвер, 17 березня 2011, 14:58

wwd-2011-engВ рамках заходів до Всесвітнього дня води 2011 ВЕГО «МАМА-86» та Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) планують провести семінар «Плани безпеки води, як інструмент гарантії права на воду для споживачів централізованого водопостачання».

Семінар пройде 12 квітня 2011 року в Києві за адресою готель «Братислава», Великий зал, вул. Малишка 1. Семінар відбудеться за підтримки Європейського Регіонального Бюро ВООЗ, Європейської Федерації Національних Асоціацій постачальників послуг водопостачання та водовідведення (EUREAU) та Ради зі співпраці в галузі водопостачання та водовідведення (WSSCC).

В роботі семінару візьмуть участь експерти ВООЗ та EUREAU з питань розробки і впровадження планів безпеки води. До участі в роботі семінару запрошуються представники водоканалів та СЕС.

Програма Семінару.

Коротка інформаційна довідка щодо Планів безпеки води та мета семінару

Загальна довідкова інформація

Прийняття Генеральною Асамблеєю ООН 28 липня 2010 р. резолюції 64/292 «Право людини на воду» та подальше прийняття 24 вересня 2010 Радою ООН з прав людини резолюції 15/9 «Право людини та доступ до безпечної питної води та санітарії» визначили складові цього права та закликали країни розпочати роботу щодо розроблення планів з його реалізації.

Цього року Всесвітній день води, що проходить під гаслом «Вода для міст», має на меті привернути увагу політиків, які приймають рішення та фахівців з питань води і здоров’я до проблем водопостачання і каналізації в містах. Це особливо важливо для Європейського регіону, де в містах рівень підключення населення до систем водопостачання та водовідведення достатньо високий, проте існує проблема якості обслуговування.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує комплексний підхід «від джерела до крану» задля забезпечення якісною питною водою споживача. Цей підхід отримав назву «План безпеки води» (WSP). Керівництво з розробки такого Плану та методичні засади його оцінки було розроблене у 2004 році та відкрито для користувачів на сайті Європейського офісу ВООЗ:

http://www.who.int/water_sanitation_health/dwq/wsp0506/en/index.html.

Протокол про воду та здоров’я, ратифікований Україною 26 вересня 2003 року, зобов’язує країни встановити цілі та відслідковувати прогрес в досягненні цих цілей. Робоча група із встановлення індикаторів та звітності визначила впровадження Планів безпеки води, як одну з цілей Протоколу. Однак, аналіз першої національної доповіді України по Протоколу не містить інформації про використання цього інструменту в країні.

Мета семінару

Мета семінару полягає в залученні 75 фахівців у галузі надання послуг з централізованого водопостачання (водоканали, члени асоціації «Укрводоканалекологія»), МОЗ України/Державної санітарно-епідеміологічної служби, Мінекоресурсів, Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України та експертів з Європейської федерації національних асоціацій з послуг водопостачання та водовідведення (EUREAU) до обміну досвідом щодо практичної реалізації Планів безпеки води в різних умовах.

Представник ВЕГО «МАМА-86», яка активно працює над впровадження Протоколу про воду та санітарію представить для обговорення проблеми доступу до води та санітарії та Планів безпечної води та санітарії в контексті глобальної кампанії «Вода, санітарія та гігієна для всіх!», яку громадська організація проводить в Україні з 2003 року за підтримки Ради зі співпраці в галузі водопостачання та санітарії — Water Supply and Sanitation Collaborative Council (WSSCC).

Фахівці зі Спільного Секретаріату Протоколу про воду та здоров’я висвітлять питання використання Плану безпеки води як інструменту встановлення цілей та моніторингу прогресу у досягненні цілей, згідно з вимогами Протоколу про воду та здоров’я.

Плани безпеки води

У 2004 році ВООЗ розробила Керівництво щодо якості питної води, в якому описується структура превентивного управління в секторі водопостачання, що забезпечує якість питної води у споживача. Таке управління включає п’ять складових, три з яких у сукупності утворюють план забезпечення безпеки питної води.

Нині визнано, що найбільш економічно та технологічно ефективним методом забезпечення надійного і якісного питного водопостачання є застосування різних форм управління ризиками, яке спирається на наукові досягнення та належний контроль. Важливо, що управління ризиками має бути всеосяжним і, отже, охоплювати всю систему водопостачання: від водозабору до споживача.

Підхід до управління ризиками заснований в значній мірі на аналізі ризиків та контролі в критичних точках. Така система управління спрямований на попередження ризиків. Вона була розроблена та широко застосована в харчовій промисловості протягом десятиліть у минулому столітті. Принципи такого підходу полягають у розвитку розуміння всього процесу, визначенні та пріоритизації ризиків, забезпеченні у визначених критичних точках процесу контролю та необхідних заходів для зниження ризиків до прийнятного рівня. Цей підхід був вперше запроваджений кількома водоканалами, зокрема в США (в 1998) та в Австралії (1998–2001). Результати цієї роботи водоканалів дали поштовх до розробки методологічних засад та рекомендацій ВООЗ щодо впровадження Планів безпеки води.

Сьогодні ці рекомендації ВООЗ покладені в основу виконання Директиви ЄС по питній воді та Протоколу про воду та здоров’я.

 

Інформаційні матеріали:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини Анонс до Всесвітнього дня води 2011
Google+