Відбувся семінар на тему «Сучасні технології очищення господарсько-побутових стоків» Друк
Вівторок, 16 червня 2015, 15:44

caption10–12 червня на базі Академії ДТЭК у м. Києві відбувся семінар на тему «Сучасні технології очищення господарсько-побутових стоків». Цей захід — перший результат співпраці Академії ДТЕК з ВЕГО «МАМА-86» з просування нових санітарних технологій, які основані на природних процесах очищення побутових стічних вод та повторного використання ресурсів стічних вод: води, біогенів, енергетичних ресурсів.

Ініціатором та організатором заходу був Департамент з технічного розвитку Дирекції з дистрибуції та збиту електроенергії ДТЕК Енерго. Саме енергетики поставили питання забезпечення умовами санітарії персонал, що працює на підстанціях, часто у сільській місцевості, де обмежений доступ до централізованого водопостачання та водовідведення.

Організатори від ДТЕК Енерго запросили до участі у семінарі ВЕГО «МАМА-86» з метою представити досвід громадської організації з впровадження екосан технологій в Україні, про який ДТЕК дізналися під час виставки «Довкілля для України» 2014 року та з інформації на веб-сайті організації.

Також до участі в семінарі були запрошені фахівці з біо-інженерних споруд для очистки стічних вод Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем, м. Харкова.

Серед організацій, які надали організаційну та інформаційну підтримку заходу було ГВП України.

Учасниками заходу були: ВЕГО «МАМА-86»; ТОВ «ДТЭК ЭНЕРГО»; Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, ТОВ «UKRBIOTAL»; ДП «НЭК «Укрэнерго»; ПАТ «ДТЭК Днепрооблэнерго»; ТОВ «ДТЭК Высоковольтные сети»; ПАТ «ДТЭК Донецкоблэнерго»; СОП «Киевские электрические сети»; ПАТ «Киевэнерго».

Досвід ВЕГО «МАМА-86» представив експерт та член ГЕО «МАМА-86-Ніжин» Ігор Щокін, який виступив із темою «Екосанітарія — нові підходи» та ознайомив присутніх із досвідом нашої організації з впровадження сухих туалетів (екосан) в Україні. Сухий туалет — це загальна назва різних типів туалетів з мінімальним або без використання води. Найбільш поширений з них — власне сухий туалет, сухий туалет з роздільним збором урини, туалет з компостуванням, пудр-клозет, люфт клозет. Сухі туалети розподіляються на кілька різних типів, але функціонально вони схожі — розраховані лише на вирішення проблем утилізації відходів життєдіяльності людини. В провідних країнах світу ця технологія активно використовується і стає все популярнішою. Нині на ринку Фінляндії, Швеції, Німеччини, Норвегії багато комерційних моделей сухих туалетів призначених як для вулиці, так і для приміщення, стаціонарних та пересувних. В Україні ВЕГО «МАМА-86» у партнерстві з WECF почали впроваджувати екосани з 2004 року. Перший екосан туалет запрацював для 180 дітей сільської школи в с. Гожули Полтавського району, а вже у 2010 році було збудовано понад 100 екосан туалетів для індивідуальних домогосподарств та для 5 шкіл. Один з останніх сухих туалетів був збудований для школи №5 м. Ніжин.

Саме для того, щоб ознайомитися з роботою екосан туалетів було організовано поїздку в Ніжин в рамках роботи другого дня семінару. Учасники мали можливість побачити та детально розпитати про різні аспекти будівництва та експлуатацію сухих туалетів, ознайомитися з різними об’єктами екосанітарії та локальними очисними спорудами господарсько-побутових стічних вод на прикладі Ніжинської загальноосвітньої школи №5 та двох приватних домогосподарств.

Нагадаємо, що вперше громадськість мала змогу побачили бітаз — обладнання для сухого туалету, зроблене вручну в Україні, в рамках виставки на Форумі «АКВА Україна – 2006», потім ВЕГО «МАМА-86» пропагувала екосанітарні технології за допомогою мобільної виставки екологічних технологій в 2011 році в 8 регіонах України в рамках проектів «Екологічне життя людей» та «Вода, санітарія і гігієна для всіх» за підтримки Шведського товариства охорони природи і Ради зі співпраці в галузі водопостачання і санітарії.

Третій — заключний день семінару відбувався в с. Левків, Житомирської області, де практичний досвід впровадження біо-інженерних очисних споруд демонстрували фахівці з Харкова: Михайло Захарченко та Ірина Рижикова.

Також учасники семінару відвідали діючі установки ТОВ «UKRBIOTAL».

Команда ВЕГО «МАМА-86» дуже сподівається на продовження співпраці з енергетиками і на те, що екосанітарний підхід, який спирається на ощадливе, повторне використання ресурсів, включаючи воду, енергію, біогени та на охорону довкілля — буде мати підтримку та розвиток в Україні.

 MG 3404  MG 3406  MG 3407  MG 3408  MG 3410  MG 3413  MG 3422

SAM 3131 SAM 3140 SAM 3141 SAM 3142 SAM 3144 SAM 3148

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини Відбувся семінар на тему «Сучасні технології очищення господарсько-побутових стоків»
Google+