Вісник Ріо+20. Позиції основних груп та проект підсумкового документа Print
Ecologization - Конференція ООН зі сталого розвитку «Ріо+20»
Wednesday, 20 June 2012 00:00

Шановні колеги!

Сьогодні розпочалася офіційна частина Конференції Ріо+20. Мені пощастило бути серед 15 представників НУО, які, не будучи членами офіційних делегацій, отримали перепустку на офіційне відкриття Конференції. Хоча 9 основних груп інтересів (НУО, жінки, молодь, профспілки, місцева влада, корінні народи, фермери, бізнес та науковці) ширше, ніж будь-коли раніше залучалися до процесу Ріо+20, в обговоренні підсумкового документа конференції їм відводилася переважно роль спостерігача. Тим не менше, символічне визнання важливості думки основних груп проявилося в тому, що їхнім представникам було надано можливість виголосити короткі промови — оцінки перебігу процесу Ріо+20 та очікування від підсумкового документа — раніше, ніж Главам держав та урядів. В першому додатку Ви знайдете стислий виклад цих, здебільшого критичних, думок, які дають уявлення про ставлення міжнародної громадськості до перспективних результатів Конференції, а також про основні проблемні моменти «Майбутнього, якого ми хочемо» (підсумкового документа).

В другому додатку Ви можете знайти переклад українською петиції НУО, присутніх на конференції, під назвою «Майбутнє, якого ми не хочемо» — заклик до Глав держав і урядів прийняти більш амбіційний документ. Закликаємо всіх небайдужих приєднати голос своєї організації до цього звернення за наступною адресою: http://www.ipetitions.com/petition/the-future-we-dont-want

Нарешті в третьому додатку Ви знайдете сам проект підсумкового документа станом на початок Конференції високого рівня — тобто як його виніс на розгляд Глав держав та урядів Уряд Бразилії (англ. мовою). На жаль, в нас немає змоги оперативно перекласти цей документ, беручи до уваги його значний обсяг, однак на сайті «МАМИ-86» Ви можете знайти українською так званий «Нульовий» проект цього документа (http://mama-86.org.ua/images/stories/000316/the-future-we-want-ukr.pdf), який допоможе Вам зорієнтуватися в непростій лексиці цього документа (будь-ласка, зверніть увагу, що в окремих частинах текст зазнав істотних змін з часу «Нульового» проекту).

З повагою,

Зоряна Міщук

Виконавчий директор/
ВЕГО «МАМА-86»

 
Google+