ВЕГО «МАМА-86» приєдналася до четвертої Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!» Печать
17.04.14 11:21

caption12 квітня ВЕГО «МАМА-86» взяла активну участь у четвертій Всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою!» (http://letsdoit.org.ua/), яка є частиною всесвітнього руху «Let's do it! World» (http://www.letsdoitworld.org/).

Ця ініціатива, метою якої є очистка рідного краю від несанкціонованих звалищ сміття та прибирання територій, виникла у 2008 році в Естонії та зараз стрімко поширюється світом. До неї щорічно приєднуються тисячі нових учасників.

В Україну ця ініціатива прийшла у 2011 році — тоді на прибирання вийшло 22 тисячі осіб у 56 містах та інших населених пунктах; у 2012 році — 51 тисяча зі 110 населених пунктів. Торік вже понад 140 тисяч учасників із 374 міст та інших населених пунктів присвятили свій власний час задля того, щоб зробити країну чистішою.

У 2014 році до акції 12 квітня планувалося залучити понад 250 тисяч учасників із 1000 населених пунктів країни.

ВЕГО «МАМА-86» вже не вперше проводить заходи в рамках Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!».

м. Київ

Київський місцевий осередок ВЕГО «МАМА-86» (керівник акції Лазарчук С.М.) організував прибирання берегів трьох ставків річки Нивка, розташованих на ділянці житлового масиву «Теремки 2» Голосіївського району, та території навколо них. В акції взяли участь 30 учнів ліцею № 227 імені М.М. Громова та 20 мешканців прилеглих будинків. За чотири години прибирання учасники акції зібрали 25 пакетів (об’єм кожного 160 літрів) сміття, ретельно очистивши територію навколо ставків.

Софія Лазарчук була вражена громадянською позицією та ставленням до прибирання не лише учнів, а й інших учасників — мешканців будинків, розташованих поруч зі ставками.

kyiv kyiv-2 kyiv-3 kyiv-4 kyiv-5

м. Запоріжжя

Запорізька екологічна організація «МАМА-86-Запоріжжя» (керівник акції Єлькін А. В.) та колективний член ВЕГО «МАМА-86» — ДЮЕО «Республіка Мрія» (керівник акції Кокоріна О.) разом організували прибирання території зеленої зони навколо колишнього Будинку офіцерів у м. Запоріжжя (http://em.at.ua/news/v_respublike_mechta_prodolzhaetsja_nepreryvnyj_aprelskij_desant_sdelaem_ukrainu_chistoj/2014-04-12-92).

Екологи із Запоріжжя прийняли рішення проводити такі «екологічні десанти» протягом усього квітня. Так, зокрема, за підрозділом «екологічного десанту» мікрорайону Військбуд закріплена територія зеленої зони навколо колишнього Будинку офіцерів. Члени ДЮЕО «Республіка Мрія» чудово справляються з поставленими завданнями та цілями, при тому, що засміченість цієї ділянки зашкалює, але допомога населення та організація акції 12 квітня дозволила багато зробити в цьому питанні. Але, на жаль, через деякий час після прибирань зелена зона знову опиняється засміченою — тому потрібна постійна відповідна виховна робота!

zapor zapor-2 zapor-3 zapor-4 zapor-5 zapor-6 zapor-7 zapor-8

м. Кіровоград

Кіровоградський місцевий осередок ВЕГО «МАМА-86» та колективний член ВЕГО «МАМА-86» — Дитяча екологічна громадська організація «ФЛОРА» (керівник акції Шестакова Л.В.) разом організували прибирання популярного місця відпочинку городян — парку Гай десантників, яким організації опікуються вже не перший рік. У цьогорічній акції з прибирання взяла участь молодь (понад 150 осіб), а з часом до прибирання парку залучилися місцеві мешканці, які прийшли до парку на прогулянку. Для того щоб привернути увагу до проблем парку усієї громади міста у цьому році організатори вирішили влаштувати не просто прибирання, а й шоу-програму — танцювальні батли серед молодіжних танцювальних колективів з різних районів міста. Місцеві спонсори акції — кафе «Піца Челентано» організували для учасників гарячу каву, чай, печиво та приз для переможця конкурсу «Найспритніший прибиральник».

На першу годину дня було зібрано та розсортовано більше однієї тонни сміття, а переможцем конкурсу «Найспритніший прибиральник» одноголосно було визнано родину наймолодшої учасниці акції — дворічної Софійки.

Ні похмурна погода, ні дощ, які були 12 квітня, не змогли зруйнувати атмосферу позитиву та доброго настрою людей, які прийшли до улюбленого парку на прибирання. Спільна праця, запальні танці та запашна кава, хоча й під дощем, надавали надію, що парк вже ніколи не перетвориться на смітник та стане не тільки улюбленим містом відпочинку городян, а й одним із найчистіших парків міста http://kr-mama86.com.ua/?p=105

kirovograd kirovograd-2 kirovograd-3 kirovograd-4 kirovograd-5

м. Луганськ

Луганська екологічна організація «МАМА-86-Луганськ» (керівник акції Парапанова Н.В.) разом з громадським рухом луганської громади «Чисте місто» організували традиційний суботник з очищення від сміття території заповідного лісу Луганський. В акції взяли участь 60 осіб, у тому числі й організовані колективи — студенти Луганської академії культури і мистецтв, працівники обласної бібліотеки імені Горького, міська Рада підприємців, благодійний фонд «Крила надії», молодіжна творча майстерня.

Негода напередодні акції не зупинили налаштовану екологічно небайдужу громадськості міста. Учасники акції разом очистити близько 15 га лісу та вивезли на полігон твердих побутових відходів близько 6 тонн сміття.

luhansk luhansk-2 luhansk-3 luhansk-4 luhansk-5 luhansk-6 luhansk-7

м. Миколаїв

Миколаївська обласна молодіжна екологічна організація «МАМА-86» у складі інших учасників Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!» у Миколаєві взяла участь у масштабному заході — фестивалі «EСО-LIFE», який відбувся у Каштановому сквері на вулиці Радянській.

Організатори фестивалю та команда волонтерів підготували для жителів і гостей міста п’ять інтерактивних зон: природи, дизайну, здоров’я, натхнення та дитячу. У зоні природи з безліччю захоплюючих майстер-класів волонтери МОМЕО «МАМА-86» допомагали учасникам фестивалю освоювати премудрості еко-творчості.

mykolaiv mykolaiv-2 mykolaiv-3 mykolaiv-4 mykolaiv-5 mykolaiv-6 mykolaiv-7 mykolaiv-8 mykolaiv-9       

м. Нова-Каховка

Новокаховська міська громадська екологічна організація «МАМА-86-Нова Каховка» (керівник акції Козак Т.Ф.) організувала прибирання території парку Залізничник у м. Таврійську та джерела у парку імені С.М. Фалдзинського — пам’ятнику садово-паркового мистецтва у м. Нова Каховка. Загалом в акції взяли участь понад 80 осіб.

Екологи розпочали акцію вранці 9 квітня та очистити від сміття парк Залізничник, привели до ладу територію навколо пам’ятника загиблим під час Великої вітчизняної війни. За кілька годин сміття було зібрано, а міська рада виділила трактор, за допомогою якого зібране сміття було вивезено за межі міста.

12 квітня екологи очистили джерело поблизу літнього кінотеатру у парку імені С.М. Фалдзинського.

Продовження прибирання у парку планують 17 квітня. До нього приєднаються студенти приладобудівного технікуму та учні школи №3 м. Нова Каховка.

kahovka kahovka-2 kahovka-3 kahovka-4 kahovka-5 kahovka-6 kahovka-7 kahovka-8 kahovka-9 kahovka-10

м. Полтава

Полтавська міська екологічна громадська організація «МАМА-86-Полтава» (керівник акції Данюк І.І.) організувала прибирання шкільного двору Гожулівського навчально-виховного комплексу, парку та узбіччя центральної вулиці села Гожули Полтавського району.

poltava poltava-2 poltava-3 poltava-4 poltava-5 poltava-6

м. Суми

Сумський обласний осередок ВЕГО «МАМА-86» (керівник акції Лустенко С. А.) організував прибирання частини набережної річки Псел та спуски від пішохідної доріжки у Парку культури та відпочинку імені І. М. Кожедуба — одному з найулюбленіших місць дозвілля й відпочинку городян та гостей міста. Сміття збирали у спеціальні мішки, при цьому скло та пластик відокремлювали від основної маси відходів та здали на переробку місцевим підприємцям, які самі приїхали та забрали вторинну сировину. Загалом з місця прибирання вивезли машину сміття.

sumy

м. Харків

ХМЕГО «МАМА-86-Харків» (керівник акції Олійник Л.М.) організувала прибирання пришкільної території ХЗОШ №122 та перепланування квіткових клумб. В акції взяли участь 40 осіб.

kharkov kharkov-2 kharkov-3 kharkov-4 kharkov-5 kharkov-6 kharkov-7 kharkov-8

м. Яремче

Яремчанська міська екологічна громадська організація «МАМА-86-Яремче» та Карпатський національний природний парк (керівник акції Корчемлюк М.В.) вже втретє бере участь у Всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою!».

Незважаючи на негоду, учасники акції вийшли на прибирання еколого-пізнавальної стежки «Наш друг — природа». Цей маршрут проходить у лісовому масиві територією Яремчанського природоохоронного науково-дослідного відділення вздовж берегів річок Жонка та Багрівець. Важливим є те, що саме річка Жонка є джерелом питного водопостачання для місцевих жителів. Тут є багато улюблених місць для відпочинку. Проте через низьку культуру деякі відпочиваючі засмічують територію, що псує естетичний вигляд чудових карпатських краєвидів.

Акцію прибирання поєднали з проведенням робіт з благоустрою території та її озелененням. Всього до заходу долучилося 36 осіб. Адміністрація КНПП організувала вивіз зібраного сміття. В другій половині дня представники служби державної охорони КНПП прибирали територію вольєрного господарства. Таким чином, спільними зусиллями працівники парку та представники громадської організації прибрали улюблені місця відпочинку місцевих жителів та гостей Яремчанщини. Сподіваємось, що наша ініціатива стане не лише добрим прикладом для інших, але й спонукає відповідально ставитись до природи.

yaremche yaremche-2 yaremche-3 yaremche-4 yaremche-5

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Химическая безопасность Новости ВЕГО «МАМА-86» приєдналася до четвертої Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!»
Google+