ВЕГО «МАМА-86» взяла участь у польсько-українській онлайн-зустрічі щодо запровадження європейських підходів у сортуванні сміття в навчальних закладах напередодні відзначення Дня Європи в Україні 2014 Печать
07.05.14 15:19

caption30 квітня 2014 року, Вінниця, обласна книгозбірня імені К.А. Тімірязєва – 30 квітня 2014 р. представник тематичного напрямку «Хімічна безпека» ВЕГО «МАМА-86» Денис Павловський взяв участь в польсько-українській онлайн-зустрічі «Обмін досвідом запровадження європейських підходів у сортуванні сміття у навчальних закладах».

Зустріч була організована Центром європейської інформації у м. Вінниця спільно з польським Товариством «Інтеграція Європа – Схід» та ВЕГО «МАМА-86» з нагоди відзначення Дня Європи 2014 в Україні у форматі «Я поділяю європейські цінності», який було розроблено представниками Мережі центрів європейської інформації України та партнерських організацій за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у 2011р. (http://vn.ukrcei.org/nevs/kelce-belhatov-kiiv-vinnicya_obmin_dosvidom_zaprovadzhennya_evropeiskih_pidhodiv_u_sortuvanni_smittya_u_navchalnih_zakladah.html; http://www.siew.org.pl/ua/ahttp://www.siew.org.pl/ua/a,11521,____________.html)

Денис Павловський нагадав, що питаннями вирішення проблеми електронних відходів в Україні, включаючи відпрацьовані батарейки, ВЕГО «МАМА-86» займається з 2012 р., розпочавши роботу над проектом «Громадське лобіювання впровадження в Україні європейських підходів до вирішення проблеми електронних відходів» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження». Він зауважив про подальшу необхідність проведення широких інформаційно-просвітницьких кампаній для населення щодо екологічного поводження з відходами електронного та електричного обладнання, у т.ч. використаними батарейками, які не можна змішувати з побутовим сміттям і викидати — їх потрібно зберігати окремо вдома та з часом передавати до спеціальних пунктів збору.

pic2Він розповів про перспективи продовження збору відпрацьованих батарейок в Україні в рамках Національної програми «Викидай правильно!», яку реалізує Міністерство екології та природних ресурсів України і компанія «МТС Україна» за участі ВЕГО «МАМА-86». В ході виступу, Денис Павловський зазначив, що на сьогодні Національна програма «Викидай правильно!» готова до запуску у всіх регіонах України, проте залишається невирішеним питання утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму (ХДС) ємністю до 7 А/год (в основному це батарейки) після їх збору у населення. Він подякував компанії «МТС Україна» за їх позицію, як соціально-відповідального бізнесу та виконання усіх покладених на них завдань в рамках Програми та закцентував увагу учасників на тому, що за утилізацію відпрацьованих батарейок відповідає Мінприроди.

ВЕГО «МАМА-86» постійно інформує населення про обов’язковість екологічно належного поводження з відпрацьованими батарейками і тим самим закликаючи всіх небайдужих до цієї проблеми, приєднуватись до Національної програми «Викидай правильно!».

pic3Оксана Бондар, голова Вінницького регіонального центру інформації «Креатив», та Кшиштоф Каліта, президент польського Товариства «Інтеграція Європа – Схід» із Кельце, розповіли про збір використаних батарейок у вінницьких школах та зібрану майже 1 тону батарейок у 2013р. Вони разом з Тетяною Рибак, експертом ТОВ «Пласт», також, зауважили про необхідність подальшого підвищення обізнаності жителів Вінницької області, зокрема молоді, щодо правильної утилізації небезпечних відходів.

pic4Про програми з розділення відходів «Екотрансформація» та «Європейське місто» у навчальних закладах Вінниці розповів Олександр Загоруйко, керівник оргкомітету Universiade economic education in Ukraine. Універсіади — це частина національного ексклюзивного комплексного продукту, об’єднаного під спільною назвою «ЕЕККОО» — еколого-економічна, конкурсно-консультаційна, образотворча освіта, економіка дружня до екології «ЕКО в квадраті». Така діяльність передбачає соціально орієнтовані майстер-класи з дітьми з особливими потребами, створення образотворчих арт-об’єктів, конструкторсько-технічних еко-моделей, майстерні веломобілей, еколого-економічні та освітньо-пізнавальні і культурно-спортивні заходи. Під час конференції були презентовані арт-об’єкти (ялинки), які створені з поламаних дитячих іграшок. Він підкреслив необхідність проведення міжнародних конкурсів і змагань, під час яких молодь зможе показати свої здобутки в екомоделюванні.

pic5Марта Блущ, яка представляла на заході муніципалітет міста та ґміни в Белхатові (Польща), підтримала ідею проведення польсько-українських молодіжних змагань з екомоделювання. В результаті було домовлено про підготовку інформаційного пакету щодо міжнародного проекту.

На завершення волонтери Європейської Волонтерської Служби з Польщі Катажина Гах та Йоанна Брах презентували шкільні екологічні кампанії у Польщі, зокрема по збору пластикових закруток.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Химическая безопасность Новости ВЕГО «МАМА-86» взяла участь у польсько-українській онлайн-зустрічі щодо запровадження європейських підходів у сортуванні сміття в навчальних закладах напередодні відзначення Дня Європи в Україні 2014
Google+