Перший Міжнародний тиждень дій щодо запобігання отруєнням свинцем |
П'ятниця, 25 жовтня 2013, 11:08 | |||
З 20 по 26 жовтня 2013 року у світі проходить перший Міжнародний тиждень дій щодо запобігання отруєнням свинцем на тему «Відмовимося від використання свинцю у фарбах», організований Глобальним альянсом щодо відмови від застосування свинцю у фарбах (Global Alliance to Eliminate Lead Paint, GAELP). Свинець є токсичним металом, широке застосування якого призвело до значного забруднення навколишнього середовища і виникнення проблем зі здоров'ям у багатьох країнах. Свинець має кумулятивний токсичний вплив на різні системи організму включно з мозком і нервовою системою, системою крові, шлунково-кишковою і серцево-судинною системами, а також нирками. Діти особливо уразливі стосовно нейротоксичного впливу свинцю, і навіть відносно низькі рівні експозиції можуть викликати серйозні, а в деяких випадках незворотні, неврологічні наслідки. Отруєнню свинцем можна повністю запобігти, тим не менш, вплив свинцю викликає імовірно 0,6% глобального тягаря хвороб, основна частина якого припадає на регіони, що розвиваються. За оцінками, вплив свинцю на дітей щорічно призводить приблизно до 600 тис. нових випадків розумової інвалідності дітей. В останні роки спостерігалося зниження рівня використання свинцю в бензині, фарбах, у водопровідно-каналізаційних системах і при зварюванні, що сприяло значному зменшенню вмісту свинцю в крові. Проте досі існують значні джерела впливу свинцю, особливо в країнах, що розвиваються. Незважаючи на широке визнання проблеми свинцевих отруєнь та заходи, що вживаються багатьма країнами, вплив свинцю, особливо на дітей, продовжує викликати велике занепокоєння. Необхідні нові зусилля для подальшого зниження використання та вивільнення (попадання) свинцю в довкілля, зменшення його впливу на робочому місці і в навколишньому середовищі, що особливо важливо для дітей і жінок дітородного віку. Заходи в цій галузі включають відмову від неосновних видів використання свинцю, наприклад, у фарбах; оскільки фарби з високим вмістом свинцю досі є широкодоступними і використовуються в декоративних цілях в багатьох країнах, незважаючи на наявність хороших замінників, що не містять свинцю; забезпечення безпечної рециркуляції відходів, які містять свинець; просвіта населення щодо важливості безпечної утилізації свинцево-кислотних акумуляторних батарей і комп'ютерів; контроль за рівнем вмісту свинцю в крові дітей, жінок дітородного віку і робітників. Під час кампанії «Відмовимося від використання свинцю у фарбах» ВООЗ і ЮНЕП сприятимуть глобальним зусиллям, спрямованим на припинення використання свинцю у фарбах. Основними цілями кампанії є:
Матеріали кампанії знаходяться тут: http://www.who.int/phe/health_topics/lead_campaign_2013/ru/index.html
Глобальний альянс по відмові від застосування свинцю у фарбах є ініціативою щодо співпраці, спільно очолюваної Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) та Програмою Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП).
Ініціатива спрямована на те, щоб зосередити основну увагу на зусиллях з досягнення міжнародних цілей – запобігання випадкам потрапляння свинцю з фарб в організм дітей і зведення до мінімуму впливу свинцю у фарбах на робочому місці, а також на те, щоб каталізувати ці зусилля. Більш широка мета Глобального альянсу полягає в сприянні поетапному припиненню виробництва та продажу фарб, що містять свинець, і в тому, щоб, врешті-решт, ліквідувати ризики, пов'язані з такими фарбами. Свинець є одним з десяти хімічних речовин, що викликають основну стурбованість у галузі охорони здоров'я. Глобальний альянс по відмові від застосування свинцю у фарбах – це важливий механізм сприяння реалізації пункту 57 Плану виконання рішень Всесвітньої зустрічі на вищому рівні зі сталого розвитку, а також виконання резолюції II/4B Стратегічного підходу до міжнародного регулювання хімічних речовин (СПМРХВ).
|