Смотри здесь квартира до 2 миллионов в севастополе.
Школярі дізналися, як правильно поводитися з відпрацьованими батарейками та захистити довкілля Друк
Середа, 20 листопада 2013, 16:48

captionПершими в Україні навчилися правильно поводитися з відпрацьованими батарейками учні київського ліцею №227 імені М.М. Громова. Тут з 4 по 19 листопада 2013 р. пройшла інформаційно-просвітницька кампанія щодо небезпек електронних відходів, зокрема, відпрацьованих батарейок, яку розробила та реалізувала Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» в рамках проекту «Громадське лобіювання впровадження в Україні європейських підходів до вирішення проблеми електронних відходів» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» та при сприянні компанії «МТС Україна» і Міністерства екології та природних ресурсів України в рамках Національної програми «Викидай правильно!».

Під час урочистого заходу 19 листопада 2013 р. відбулась презентація освітньої еко-програми та перших результатів інформаційно-просвітницької кампанії, нагородження переможців конкурсів, а також пройшла акція зі збору відпрацьованих батарейок. Викладачі та учні ліцею разом зі своїми родинами зібрали близько 63 кілограм відпрацьованих батарейок, які передали для подальшого безпечного зберігання та утилізації.

Розроблена інформаційно-просвітницька кампанія складається з різноманітних освітніх заходів та тематичних конкурсів, метою яких є знайомство дітей та їх родин з існуючими великими загрозами для здоров’я і довкілля від маленької батарейки та заохочення до екологічно свідомої поведінки, шляхом надання інформації про логістичні можливості здачі відпрацьованих батарейок до відповідних пунктів прийому, організованих компанією «МТС Україна».

Загалом у заходах інформаційно-просвітницької кампанії взяли участь 868 учнів та 56 викладачів ліцею №227 імені М.М. Громова міста Києва.

Для участі в конкурсах школярі підготували 107 робіт — інформаційних плакатів та малюнків, які проілюстрували важливість правильного поводження з відпрацьованими батарейками та ставлення дітей до екологічно свідомої поведінки.

«Для мене було відкриттям те, що діти навіть не здогадувались про загрозу відпрацьованих батарейок. Для них батарейки були звичайними частинами іграшок, портативних пристроїв і пультів від телевізорів. Можна сказати, що наша освітня еко-програма перевернула сприйняття дітей з ніг на голову, і тепер вони більш відповідально відносяться до відпрацьованих батарейок. Ще одним позитивним моментом програми було те, що діти залучали своїх батьків і розказували їм про загрозу і необхідність правильного поводження з відпрацьованими батарейками. У результаті наш ліцей зібрав близько 63 кілограм батарейок. Для дітей це неабияке досягнення, яким вони дуже пишаються, адже вони своїми силами не дозволили забруднити у середньому 800 000 літрів води та 40 000 метрів квадратних ґрунту, а в лісовій зоні це територія проживання 4 млн. дощових черв’яків, 4000 кротів, 2000 їжачків і 4000 дерев.», — говорить автор та куратор освітньої екологічної програми у ліцеї №227 імені М.М. Громова Софія Лазарчук.

«Я побачила на одному з плакатів, які діти підготували в рамках інформаційно-просвітницької кампанії, дуже знакове гасло “Батарейка! Здавайся!”. Щиро сподіваюсь, що перші дитячі практичні крокі щодо захисту довкілля з часом наберуть оберти, діти принесуть нові знання та навички до родин, а з часом поведінка більшості людей стане екологічно свідомою!», — відмітила Ольга Цигульова, координатор тематичного напрямку з хімічної безпеки ВЕГО «МАМА-86».

«Ефективно вирішувати проблему відпрацьованих батарейок неможливо без просвітницької діяльності, направленої на інформування населення та формування звички безпечного поводження з батарейками. На наш погляд формувати звичку викидати батарейки правильно необхідно ще змалечку. Тому в рамках програми «Викидай правильно!», спільно з партнерами, ми розробили та запустили освітній проект у форматі екологічних уроків та цікавих конкурсів для учнів і їх родин. На прикладі ліцею №227 імені М.М. Громова ми побачили, що і викладачі і учні розділяють нашу занепокоєність стосовно екологічної небезпеки від батарейок, і готові прикладати всіх зусиль, щоб виправити ситуацію на краще. Проводити подібні екологічні уроки ми плануємо і в інших школах по всій Україні», — зазначила Ольга Устинова, директор Київського територіального управління «МТС Україна».

«Ми вітаємо перші кроки інформаційно-просвітницької кампанії щодо небезпек електронних відходів та відпрацьованих батарейок і у подальшому будемо всіляко сприяти цій ініціативі та її впровадженню в усіх навчальних закладах Києва» — наголосила Ольга Чераньова, головний спеціаліст департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації.

«У наступному році ми плануємо продовження інформаційно-просвітницької кампанії щодо небезпек електронних відходів, включаючи відпрацьовані батарейки та реалізацію освітньої еко-програми в інших містах України, де працюють 19 регіональних осередків ВЕГО “МАМА-86”», — розповів Денис Павловський, координатор пілотного проекту «Захисти себе і природу від використаної батарейки та збережи ресурси» ВЕГО «МАМА-86».

Про Національну програму «Викидай правильно!»

Національна програма «Викидай правильно!», яку реалізує Міністерство екології та природних ресурсів України і компанія «МТС Україна» за участі ВЕГО «МАМА-86», передбачає створення першої в Україні комплексної системи збору та утилізації відпрацьованих акумуляторів і батарейок. На даний момент контейнери для збору відпрацьованих батарейок встановлені у всіх магазинах МТС у Києві та Київській області, а також у Львові. Перелік пунктів прийому відпрацьованих батарейок в магазинах МТС знаходиться за посиланням: http://company.mts.com.ua/ukr/vykyday_pravylno.php. Цей список буде постійно оновлюватися.

***

Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішніх вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Фотографії події дивіться в нашій фотогалереї
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Хімічна безпека Новини Школярі дізналися, як правильно поводитися з відпрацьованими батарейками та захистити довкілля
Google+