Діалог Мінприроди з громадськістю щодо підготовки Стратегії національної екологічної політики став конструктивним Друк
Четвер, 05 серпня 2010, 11:50
ua-eu-3Призначення нового міністра охорони навколишнього природного середовища України призвело до позитивних змін у стосунках Мінприроди з громадськістю. Аргументи низки всеукраїнських екологічних організацій на користь залучення громадськості до діалогу щодо розробки Стратегії національної екологічної політики та Національного плану дій були почуті.

У відповідь на відкриті звернення громадські організації отримали змістовну відповідь за підписом Першого заступника міністра охорони навколишнього природного середовища Володимира Ігнащенка (Лист № 14057/14/10-10 від 20.07.2010). У ній ідеться зокрема про наступне: «Зважаючи на конструктивну критику НУО, Мінприроди 23 червня повторно оприлюднило на своїй сторінці проект Стратегії з метою його громадського обговорення. Засідання громадського обговорення Стратегії буде призначено у відповідності до законодавства. Також, враховуючи пропозиції НУО, Мінприроди започаткувало розробку Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на період 2011–2015 роки, для чого ініційоване створення міжнародної робочої групи, що включає трьох представників НУО».

Відтак, проект Стратегії з першим проектом Показників успішності реалізації бюджетної підтримки доступний на веб-сайті Мінприроди з 23 червня. За словами начальника управління екологічної політики Мінприроди Володимира Білоконя, на сьогодні надійшло 8 письмових пропозицій з коментарями до проекту Стратегії від громадських організацій Коментарів до Показників ще не надходило. «Ми плануємо підготувати та провести громадські слухання проекту Стратегії та НПД у кінці серпня — на початку вересня, — говорить посадовець. — Після цього ми опрацюємо всі письмові пропозиції та підготуємо огляд коментарів громадськості з роз’ясненнями, чому ті чи інші правки та доповнення були чи не були враховані». Наразі Робоча група з екополітики Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва Україна — ЄС готує коментарі до проекту Показників.

Водночас до завершення робіт з підготовки фінансової Угоди про надання бюджетної підтримки ЄС природоохоронному сектору України залишилося п’ять місяців. 10 серпня збігає термін узгодження із заінтересованими міністерствами та відомствами проекту Показників. Громадськість усе ще може вплинути на їхній зміст до кінця тижня. Після цього розпочнеться розробка технічно-адміністративних умов Угоди, які ґрунтуються на Показниках. Перший проект Угоди буде розглядатися на засіданні Спільної робочої групи з реалізації бюджетної підтримки за участі представників ЄС та SIDA, яке відбудеться 26 серпня 2010 р. Очікується, що представники громадських екологічних організацій також будуть запрошені до участі.

Нагадаємо — головною умовою отримання Україною секторальної бюджетної підтримки від Європейського Союзу в розмірі 35 мільйонів євро, а також 10 мільйонів від уряду Швеції, є підготовка та ухвалення до кінця 2010 року Закону України «Про затвердження Стратегії національної екологічної політики», що є головним у екологічній галузі зобов’язанням в рамках реалізації Порядку денного Асоціації Україна — ЄС на 2010 рік. Рішення про надання першого траншу у розмірі 15 млн. євро буде прийняте на підставі підписання Угоди про надання бюджетної підтримки ЄС природоохоронному сектору України, але безпосереднє виділення грошей відбудеться на підставі затвердження Кабінетом Міністрів України Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища протягом першого кварталу 2011 року.

Це повідомлення підготовлене в рамках громадського моніторингу виконання Україною своїх зобов’язань перед Європейським Союзом у сфері екологічної політики, що, серед іншого, здійснюється в рамках проекту «Активізація участі екологічних громадських організацій України у розвиткові відносин між Україною та ЄС» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

Контактні особи:

Ганна Голубовська-Онісімова, президент ВЕГО «МАМА-86». координатор проекту «Активізація участі екологічних громадських організацій України у розвиткові відносин між Україною та ЄС», Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми МФВ, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

*****

Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» працює з 1990 року з метою екологізації політики та практики в Україні для переходу до сталого розвитку. Веб-сайт: mama-86.org.ua

Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» має на меті сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив. Сайт: www.irf.ua.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Екологізація Новини Діалог Мінприроди з громадськістю щодо підготовки Стратегії національної екологічної політики став конструктивним
Google+