Відбулося заключне громадське експертне обговорення проекту Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища України на період 2011–2015 року Друк
Середа, 16 лютого 2011, 20:33

_MG_248015 лютого 2011 року, разом з Міністерством екології та природних ресурсів, Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86», у співпраці з Робочою групою екологічних громадських організацій з екологічної євроінтеграції України «Екоінт», Громадською експертною радою при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (ГЕР УЧК), Громадською радою при Мінприроди, Оргуським центром при Мінприроди, за фінансової підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», у приміщенні Оргуського центру,

провели Підсумковий круглий стіл з обговорення проекту Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища України на період 20112015 року (НПД). В засіданні взяли участь 67 представників громадських екологічних організацій, працівників Міністерства екології та природних ресурсів, ЗМІ, Шведського агентства з міжнародного розвитку, Шведського агентства з охорони довкілля, Представництва Європейського Союзу в Україні.

Відкриваючи обговорення, Перший заступник Міністра екології та природних ресурсів Романов М.І. подякував громадським організаціям за їх активність та змістовні коментарі. Він відзначив, що управлінням екологічної політики та стратегічного планування було загалом отримано і опрацьовано близько 1300 письмових коментарів громадськості. Таблиця обліку та стану врахування зауважень громадськості до першого проекту НПД станом на 15 лютого склала 141 сторінку, з нею можна ознайомитися на веб-сайті міністерства. Там також розміщено другий проект НПД, в якому враховано пропозиції громадськості відповідно до Таблиці. Микола Іванович запропонував представникам громадських організацій — учасникам круглого столу, спільними зусиллями завершити роботу над планом, проявивши конструктивний та продуктивний підхід, який протягом останнього місяця успішно демонстрували учасники громадського обговорення.

Розповідаючи про організацію роботи під час засідання, президент ВЕГО «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова підкреслила, що близько 900 коментарів надійшли в результаті проведення регіональних громадських експертних обговорень у Львові (21 січня, для Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Хмельницької, Чернівецької, Тернопільської, Львівської областей), у Кіровограді (26 січня, для Вінницької, Житомирської, Черкаської, Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської, Кіровоградської областей), у Криму (28 січня, АРК та Севастополь), у Харкові (1 лютого, для Чернігівської, Сумської, Полтавської, Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської областей). Разом 152 громадські діячі з 129 громадських організацій опрацювали письмово заходи плану. Регіональні координатори з МБО «Екологія – Право – Людина» (Андрій Петрів), КМО ВЕГО «МАМА-86» (Людмила Шестакова), ХМЕГО «МАМА-86-Харків» (Ольга Цигульова), КРА «Екологія і мір» (Андрій Артов) представили підсумки цих обговорень учасникам. Вона підкреслила, що для ефективного обговорення під час круглого столу, організатори видрукували для кожного учасника Таблицю та другий проект НПД.

Начальник управління екологічної політики та стратегічного планування Білоконь В.М. представив проект НПД та окреслив основні підходи, які застосовувалися до опрацювання письмових коментарів громадськості. Він зазначив, що частка коментарів носила занадто загальний характер, який було важко застосувати до формату заходів плану. Але, здебільшого, були надані формулювання пропонованої редакції та пропозиції щодо додаткових пунктів. Багато зауважень стосувалися потреби в деталізації, поясненні термінів, в уточненні фінансування, строків виконання, уточненні відповідальних виконавців, виявленні повторів, кращої структуризації, що суттєво допомогло в роботі. Володимир Миколайович зазначив, що наступним тижнем доопрацьований проект буде повторно направлено на погодження до заінтересованих органів центральної виконавчої влади, а до 15 березня остаточний проект має бути поданий до КМУ.

Для поглиблення розуміння учасниками проблематики інтеграції екологічної політики та укріплення інституційної спроможності системи інтегрованого екологічного управління в контексті співпраці Україна – ЄС, Вікторія Гуменюк, експерт ГЕР УЧК та Сергій Варламов, експерт ХМГО «Екоправо-Харків» представили спеціальні дослідження щодо підходів та інструментів інституційного зміцнення системи екологічного управління та, відповідно, алгоритму внесення можливих змін до законодавства щодо впровадження СЕО в Україні.

Більша частина засідання була присвячена обговоренню другої редакції НПД, підготовленої міністерством з урахуванням коментарів громадськості. Модерували обговорення послідовно за кожною з сімох цілей Тимочко Т.В., голова ВЕЛ, Білоконь В.М., начальник управління екологічної політики иа стратегічного планування, Артов А.М., директор КРА «Екологія і мір», Голубовська-Онісімова Г.М., президент ВЕГО «МАМА-86», Єришева А.І., голова Громадської ради при Мінприроди, ВГО «Чиста хвиля», Куруленко С.С., радник міністра екології та природних ресурсів, Марушевський Г.Б, член правління НЕЦУ.

Підбиваючи підсумки, Ганна Голубовська-Онісімова підкреслила, що спільними зусиллями Мінекології та громадськості діалог з підготовки основних стратегічних документів екологічної політики України вийшов на новий етап. Практично, були вироблені нові правила взаємодії, які базуються на взаємній повазі, співпраці та відповідальності за результат.

Зауваження, які були висловлені під час засідання, можна надсилати організаторам у письмовому вигляді до 18 лютого. Наразі опрацьовується Підсумковий документ круглого столу.

Матеріали круглого столу найближчим часом будуть розміщені на веб-сторінці ВЕГО «МАМА-86».

Таблицю та другий проект НПД з урахуванням коментарів громадськості можна знайти на сайті Мінекології.

Контакти:

Ганна Голубовська-Онісімова, президент ВЕГО «МАМА-86», координатор проекту «Проведення діалогів громадськості та влади з нагальних питань реформи екологічної політики України в рамках співпраці Україна-ЄС», Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Фотозвіт про Круглий стіл дивіться у нашій фотогалереї

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Екологізація Новини Відбулося заключне громадське експертне обговорення проекту Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища України на період 2011–2015 року
Google+