Громадські організації обговорили шляхи посилення впливу на екологічну політику Друк
Вівторок, 16 липня 2013, 00:00

caption 12-13 липня 2013, Ірпінь, Київська область — Форум екологічних організацій громадянського суспільства (ОГС) "Розбудова екологічної демократії в Україні: виклики та завдання для громадськості" мав на меті сприяти координації зусиль ОГС та посиленню їхньої спроможності брати участь у виробленні, реалізації та оцінці екологічної політики. Дводенний захід включав огляд поточного стану участі громадськості в екологічній політиці та програм відповідної підтримки ЄС, обговорення потреб екологічних ОГС, обмін практичним досвідом, тренінгово-дискусійну сесію, мережування, а також підготовку звернень до влади щодо найгостріших проблем екологічної політики та планування можливих подальших спільних дій для їх вирішення.

У заході взяли участь представники численних громадських екологічних організацій з усіх регіонів України, а також Мінприроди, Представництва ЄС в Україні, посольств іноземних держав, донорських установ і проектів ЄС та інші учасники.

Форум став першим публічним заходом в рамках проекту "Розбудова екологічної демократії в Україні", який впроваджує Всеукраїнська екологічна громадська організація "МАМА-86" за підтримки Європейського Союзу. Метою проекту є підвищення ефективності екологічної політики в Україні шляхом посилення кваліфікованої участі громадськості в її розробці та впровадженні. Для цього проект сприяє налагодженню діалогу між різними зацікавленими сторонами та поліпшенню обміну інформацією в процесі реалізації екологічної політики, а також зміцненню потенціалу ОГС брати участь в плануванні, реалізації, моніторингу та оцінці екологічної політики.

Форуму дозволив зібрати представників екологічного руху, зацікавлених у посиленні впливу громадськості на екологічну політику на всіх рівнях, обговорити виклики і завдання для ОГС на цьому шляху, обмінятися знаннями та практиками, а також накреслити першочергові спільні дії, спрямовані на зміцнення екологічної демократії в Україні, включаючи створення відповідної багатофункціональної інформаційно-комунікаційної платформи.

Відкриваючи захід, виконавчий директор ВЕГО "МАМА-86" Зоряна Міщук наголосила, що "участь громадськості, у тому числі активне залучення ОГС до процесу прийняття екологічних рішень, є критично важливою для забезпечення прогресу України в реалізації її екологічної політики у відповідності до стандартів ЄС, особливо з огляду на сьогоднішній проблемний стан довкілля, брак відповідної горизонтальної та вертикальної координації для належного екологічного врядування, непрозорість бюджетного процесу та випадки нецільового використання природоохоронних коштів, слабкі традиції дотримання циклів політики, в т.ч. на регіональному й місцевому рівнях".

Говорячи про важливість активізації участі громадян в процесах розвитку країни, менеджер сектору "Громадянське суспільство та ЗМІ" Представництва ЄС в Україні Коломб де Мерсей підкреслила: "Кожен має зрозуміти, що лише його особиста участь і підтримка діяльності існуючих громадських організацій дозволить досягти змін".

За результатами роботи Форуму прийнято три спільні звернення учасників - щодо екологічних аспектів видобутку сланцевого газу в Україні, ситуації навколо земель Ялтинського природного гірсько-лісового заповідника, а також нагальності забезпечення інтеграції екологічної політики в секторальні та регіональні стратегії розвитку та впровадження належної процедури оцінки впливу на довкілля. Ці звернення будуть надіслані Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Екологізація Новини Громадські організації обговорили шляхи посилення впливу на екологічну політику
Google+