Розпочала роботу Українська частина Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що здійснюватиме громадський контроль за виконанням Угоди про асоціацію Друк
Четвер, 13 листопада 2014, 14:31

ua-eu-3

7 листопада, Київ — розпочала роботу Українська частина Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УЧ ПГС), передбаченої Угодою про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Вперше в історії взаємин України і ЄС громадянське суспільство стало рівноправним учасником євроінтеграційного процесу, що здійснюватиме громадський контроль за імплементацією Угоди про асоціацію. З боку ЄС інститутом, відповідальним за створення ПГС, виступає Європейський економічний та соціальний комітет (ЄЕСК).

Процесстворення УЧ ПГС був прозорим, публічним, інклюзивним і відкритим. Понад 200 громадських об’єднань були залучені до процесу її започаткування, з них 165 взяли участь безпосередньо в Установчих зборах (УЗ), що пройшли 7 листопада в Києві.

За результатами голосування під час УЗ було обрано координаторів та заступників координаторів 15 робочих груп УЧ ПГС, сформованих відповідно до тематичних пріоритетів Угоди про асоціацію. Виконавчий директор ВЕГО «МАМА-86» Зоряна Міщук, яка була одним із членів Оргкомітету УЗ, очолила Робочу групу 11 «Навколишнє природне середовище». Заступником керівника групи обрано Федора Баруліна, голову правління Херсонської обласної громадської організації «Регіональна рада підприємців».

Учасники Установчих зборів також ухвалили рішення про створення редакційної комісії щодо доопрацювання проекту Регламенту роботи УЧ ПГС. У ньому будуть враховані пропозиції, висловлені під час засідання, а також ті, що надійдуть від учасників УЗ в електронному вигляді на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Організації, що бажають приєднатися до діяльності РГ11, мають надіслати коротку інформацію про себе на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Довідково:

Українська Платформа громадянського суспільства створена відповідно до статей 469–470 Угоди про асоціацію з ЄС, тимчасове застосування якої розпочато з 1 листопада 2014 р.

Згідно з текстом Угоди про асоціацію з ЄС ПГС Україна-ЄС «складається з представників громадянського суспільства України, з однієї сторони, і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), з іншої сторони, як форум для проведення ними засідань та обміну думками». ПГС має право надавати рекомендації, які мають розглядатися офіційними органами України та ЄС.

Процес створення ПГС було почато у травні 2014 р. із формування Ініціативної групи, а у липні, після підписання Угоди про асоціацію, — Оргкомітету Установчих зборів Української частини ПГС.

У ході попередніх контактів Оргкомітету з ЄЕСК було визначено, що чисельний склад ПГС складатиме 30 осіб у рівній кількості (15+15) з обох сторін.

У складі Української частини ПГС створено такі групи: «Політичний діалог Україна-ЄС, зовнішня та безпекова політика», «Демократичні реформи, верховенство права», «Права людини, гендерна рівність та недискримінація», «Боротьба з корупцією та шахрайством, державні фінанси, державні закупівлі, політика у сфері конкуренції (включно з державною допомогою)», «Міграційна політика (включно з політикою притулку), трудова міграція, візова політика», «Нетарифне регулювання, захисні заходи, митне оформлення (включно з правилами визначення країни походження товарів)», «Тарифне регулювання, перехідні періоди, вилучення, режим торгівлі з третіми країнами», «Технічне регулювання, санітарні та фітосанітарні заходи, географічні зазначення, безпека продукції», «Торгівля послугами (включно з захистом споживачів), рух капіталів, заснування та діяльність компаній», «Промислове та науково-технічне співробітництво, захист інтелектуальної власності, інформаційне суспільство», «Навколишнє природне середовище», «Енергетика та транспорт», «Зайнятість, трудові права, безпечні та здорові умови праці, соціальна політика», «Освіта та навчання, молодь, культура», «Транскордонне та міжрегіональне співробітництво».

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Екологізація Новини Розпочала роботу Українська частина Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що здійснюватиме громадський контроль за виконанням Угоди про асоціацію
Google+