Громадськість дала свою оцінку екологічній політиці у 2013 році Друк
Четвер, 19 лютого 2015, 10:48

caption16 лютого 2015 року в Орхуському центрі відбулось Національне обговорення попередніх результатів Громадської оцінки екологічної політики України за 2013 рік, організоване Всеукраїнською екологічною громадською організацією «МАМА-86» (ВЕГО «МАМА-86»), в рамках проекту «Розбудова екологічної демократії в Україні», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується за участі цілої низки громадських екологічних організацій.

Громадська оцінка екологічної політики є продовженням практики, започаткованої ще в 2003 році, та відродженої в 2011, що є важливим інструментом для консолідації громадянського суспільства та його залучення до моніторингу, оцінки та впливу на формування майбутньої екологічної політики. 

До учасників обговорення звернувся з вітальним словом заступник Міністра екології та природних ресурсів С.І. Курикін, побажавши їм плідної дискусії. Також представників громадськості привітав керівник сектору «Довкілля» представництва Європейського Союзу в Україні Олександр Клітко, наголосивши на підтримці Європейським Союзом екологічних реформ в Україні протягом тривалого часу. Виконавчий директор ВЕГО «МАМА-86» Зоряна Міщук коротко розповіла про складний шлях прийняття Стратегії екологічної політики та Національного плану дій на її виконання, у якому велику роль зіграло громадянське суспільство та ВЕГО «МАМА-86» зокрема, вимагаючи проведення широкого громадського обговорення цих ключових документів та належного врахування думки громадськості. У обговоренні проекту документу, його висновків та рекомендацій взяло участь близько 70 представників громадськості, а також працівники Міністерства екології та природних ресурсів, інших державних органів та міжнародних установ. 

Колективом ключових авторів було представлено проект документу Громадської оцінки екологічної політики, підготовлений за спеціально розробленою методикою, та матеріали й рекомендації проведених регіональних обговорень, які проводилися з 15 по 23 січня ц.р. Не зважаючи на те, що оцінка проводиться через значний проміжок часу від оцінюваного періоду, майже всі виклики, загрози та рекомендації залишаються актуальними і на сьогодні, дозволяючи оцінити наслідки проведених змін та управлінських рішень та сформувати рекомендації. Оцінка екологічної політики в 2014 році буде здійснена незабаром.

До учасників під час обговорення завітав Міністр екології та природних ресурсів І.А.Шевченко і  відповів на запитання що стосувалися як національних проблем, так і регіональних викликів, пов’язаних з війною, місцевими екологічними проблемами та зловживаннями. Найболючішими, на думку громадськості, є проблеми державного управління екологічною галуззю та екологічні наслідки війни на Сході України. Від Міністра неодноразово лунала пропозиція створення фахових експертних груп, які будуть працювати над вирішенням конкретних задач, з широким залученням представників громадськості, яка має фаховість та мотивацію. Було, зокрема, вирішено створити робочу групу з питань Донецька та Луганська, яка буде займатися моніторингом ситуації та розробкою пропозицій/першочергових кроків, після звільнення територій в зоні АТО (до цієї групи вирішили залучати фахівців, внутрішньо – переміщених осіб, які працювали у сфері екології, володіють знаннями та розуміють проблематику території). Також громадськістю було запропоновано створити Робочу групу з питань взаємодії Міністерства з громадськими організаціями, яка б проаналізувала поточну практику та існуючі механізми (Громадська рада та інші) у комплексі, а також надала пропозиції щодо підвищення ефективності такої взаємодії.

Висловлюємо вдячність всім учасникам обговорення за активну участь. Нагадуємо, що пропозиції та коментарі до проекту оцінки просимо надсилати на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  до 23.02.2015. 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Екологізація Новини Громадськість дала свою оцінку екологічній політиці у 2013 році
Google+