Вісник Ріо+20: зустріч з Міністром Друк
Екологізація - Конференція ООН зі сталого розвитку «Ріо+20»
П'ятниця, 22 червня 2012, 00:00

Шановні колеги!

Перебуваючи на конференції Ріо+20, представникам «МАМИ-86» вдалося зустрітися з 21 червня з Головою Делегації України Міністром екології та природних ресурсів Едуардом Ставицьким і обговорити виклики для сталого розвитку України. Враховуючи обмежений час розмови, ми сконцентрувалися на гострих питаннях, які є ключовими і для дискусії в Ріо, і для України, зокрема, інституційних  рамках сталого розвитку. Поряд з відсутністю в Україні координаційного механізму для формування та реалізації політики сталого розвитку, а також взаємодії із зацікавленими сторонами, з’являються нові виклики, що здатні позбавити нас і тих досягнень, які ми маємо. Так, ми звернули увагу Міністра на проблему адміністративної реформи, під егідою якої, згідно із законопроектом 10218, схваленому ВРУ в першому читанні, Міністерство буде позбавлено територіальних органів (Державних управлінь охорони навколишнього природного середовища), функції яких буде передано до обласних державних адміністрацій. Чимало громадських організацій вбачають в цьому серйозну загрозу для подальшої ефективної реалізації екологічної політики, без чого неможливий перехід до сталого розвитку.  Ми передали Міністру відповідну заяву громадських організацій і повідомили про перебіг Робочої наради громадськості 20 червня.

Міністр висловив думку, що адміністративну реформу проводити потрібно, однак при цьому слід зберегти цілісність державної екологічної політики, не допустивши її розпорошення на обласному рівні. Пропозиція Міністерства — створити замість обласних управлінь 7 регіональних управлінь охорони навколишнього середовища.

Також ми порушили питання прийняття 10-річних рамок програми сталого споживання та виробництва на міжнародному та національному рівнях, що є основою для розвитку зеленої економіки і однією з ключових ініціатив Ріо+20. Міністр запевнив, що його відомство розробить відповідні рамкові та стратегічно-програмні документи, що передбачені НПДОНПС і сказав, що вони відкриті до співпраці.

На запитання про перспективи розробки стратегії сталого розвитку, Міністр сказав, що наявність стратегічних документів в Україні не означає реалізації їхніх положень і що більш важливі реальні кроки до сталого розвитку, які мають здійснювати всі члени суспільства. Очевидно, що, якщо навіть профільний міністр займає таку позицію, домогтися розробки національної політики сталого розвитку, що була б скоординованою з іншими відомствами, буде більш ніж складно.

Ознайомитися з виступом Міністра на конференції можна на сайті Мінприроди: http://www.menr.gov.ua/content/article/10940.

 

З повагою,

Зоряна Міщук

 
Google+