До Дніпра з Любов’ю! Друк
Вівторок, 09 липня 2013, 16:20

caption7 липня 2013, Київ — ВЕГО «МАМА-86» провела етно-екологічну акцію «До Дніпра з Любов’ю!», присвячену Дню Дніпра та Міжнародному року водного співробітництва.

Цією акцією була підтримана ініціатива колег із Запоріжжя — екологічної організації «Моя Земля» та Клубу органічного землеробства м. Запоріжжя, які вже чотири роки проводять еко-акції під цим гаслом.

Київ — столиця і найбільше місто, що стоїть вище за течією всіх інших українських міст на Дніпрі, але враховуючи, що до України ріка тече Росією та Білоруссю, ми, кияни, також живемо нижче за течією від інших. Спільна відповідальність, солідарність та співпраця задля оздоровлення Дніпра стали основною ідеєю акції «До Дніпра з Любов’ю!».

Нині, як ніколи, необхідно змінити своє споживацьке ставлення до води, почати цінувати цей дар природи, ставитися до Дніпра з любов’ю та вдячністю, працювати задля оздоровлення ріки та власного очищення.

В акції взяли участь понад 200 городян та гостей Києва: малечі та школярів, студентів та молодих мам і татусів, були і люди похилого віку, але всі, хто долучився до цього нетипового заходу громадської організації, отримали гарний заряд добрих і чистих емоцій та купу приємних спогадів про День Дніпра 2013 на Оболонській набережній.

Відкриваючи захід, з привітальними словами до учасників акції звернулися представники влади, організаторів і партнерів. Від імені Держводагентства зібрання привітав Олексій Чунарьов, який встиг ознайомитися з фотовиставкою «Річка Либідь» та привернув увагу всіх до прологу виставки: «Пам’ятай, якщо ти не частина рішення, то ти є частиною проблеми!!» Учасників акції вітали також гості із Запоріжжя — Наталя Софронова та Анна Сафронова, представники громадської організації «Моя Земля» і ініціатори акції «До Дніпра з Любов’ю!». Вони щиро вітали киян, які готові співпрацювати задля оздоровлення Дніпра, та привезли для акції в Києві подарунки із запорізької глини з ефективними мікроорганізмами.

Від ВЕГО «МАМА-86» поздоровила з Днем Дніпра всіх присутніх Зоряна Міщук, виконавчий директор організації. Вона висловила надію, що святкування Дня Дніпра, в решті решт, буде визнано Міжнародним днем офіційно всіма дніпровськими країнами та відзначатиметься з відповідною урочистістю та повагою до Великої ріки, яка забезпечує життя та розвиток наших країн і яка нині потребує спільної праці всіх: пересічних громадян та урядів країн-сусідів на захист та оздоровлення Дніпра.

Учасників акції також привітав Олександр Береговий, заступник директора Музею води — давній партнер ВЕГО «МАМА-86» та співорганізатор багатьох спільних водних заходів. Він наголосив на тому, що кожний має цінувати воду та берегти природні багатства Дніпра, дбайливо та ощадливо користуватися водою у себе в домівках, та запросив відвідати Музей води, де можна навчитися як заощаджувати воду та не шкодити природі.

Акція у Києві стала прикладом співпраці та солідарності мешканців поки двох дніпровських міст — Запоріжжя та Києва задля оздоровлення Великої ріки, започаткування конкретних етно-екоакцій, спрямованих на виховання поважного ставлення та почуття любові і вдячності до Дніпра — однієї з головний цінностей нашого народу.

З правіків у традиціях, піснях та обрядах народів, що жили по берегах Великої ріки, шанували та цінували чисту воду. Тому початком акції стали ігри та хороводи, які провів майстер Павло Шинкаренко з Інформаційного центру творців родових помість (ІЦТРП) і які всім — малим та дорослим учасникам акції — створили гарний і веселий настрій та надали наснаги для етапу підготовки «подарунків» Дніпру.

Матеріалом для втілення побажань стала глина, яка тисячоліттями використовувалась народами, що селилися по берегах Дніпра, дала основу існування трипільської культури і нині не втрачає свого значення у житті українців. Особливі та цінні властивості глини і зараз приваблюють науковців та практиків в різних галузях господарства. Для акції глину допомогли підготувати друзі з ІЦТРП, особлива подяка за співпрацю Роману Даниленко. Кульки з білої глини з-під Києва та жовтої глини із Запоріжжя в руках учасників акції перетворилися на дивовижні квіти, риб, звірів та інші чудові витвори. Всі, хто працював з глиною, отримали і задоволення, і душевне очищення від роботи з цим матеріалом.

«Подарунки» Дніпру — створені учасниками акції різноманітні вироби з глини — були урочисто встановлені у центрі галявини, а навколо них учасники зробили велике коло для проведення обряду славлення і проголошення здравиць на честь Дніпра, людей, Землі, Сонця та Творця.

Кульмінацією свята стала весела і радісна церемонія дарування подарунків Дніпру. Кожний намагався закинути як далі свій дарунок Дніпру і вода весело приймала глиняні бажання. Жовті та білі водяні лілії вдячно гойдалися на дніпрових хвилях. І абсолютно природно залунали пісні над водою, які стали подарунком-експромтом дівчат — учасниць Київської Малої академії наук учнівської молоді.

Під час акції відбувся конкурс на кращий малюнок крейдою на плитах, що вкривають схили набережної. Серед юних митців було визнано три найяскравіші малюнки, їх автори отримали відзнаки. Проте жодний з інших учасників малювання барвистого панно Дніпру не залишився без приємного призу.

Завершальним акордом Дня Дніпра на Оболонській набережній стало урочисте нагородження призерів конкурсу «Скажи воді спасибі», серед яких були і київські школярі та гості з м. Красноармійська, Донецької області — Олена Близнюк та Наталія Афанасіївна Семенюк. Про результати конкурсу можна дізнатися детальніше за адресою: http://mama-86.org.ua/index.php/uk/watersan/watersan-news/514-say-thanks-to-water-contest-winners.html. Переможці конкурсу отримали призи та дипломи, що були придбані за благодійні кошти від учнів 2J класу Печерської міжнародної школи м. Києва, ВЕГО «МАМА-86», ГВП-України, та громадян України. Крім того, ПАТ «АК «Київодоканал» та Національний екологічний центр України надали безкоштовно книжки — призи, а Музей води м. Києва подарував квитки для переможців.

Упродовж всієї акції, сумною стрічкою чорно-білих фотографій проходила виставка «Річка Либідь», епілогом якої були слова Ліни Костенко:

«Мені відкрилась істина печальна: життя зникає, як ріка Почайна.
Через віки, а то й через роки, ріка вже стане спогадом ріки…»…

Автор ідеї, виконавець та гід виставки Дмитро Перов, студент географічного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, представляв історію та сьогодення колись славетної річки, що нині перетворилася на стічну канаву великого міста, отруєні води якої приймає Дніпро. З 16 кілометрів її закутого у колектори та бетонні канали русла ще залишилися останні кілька сотень метрів природної ділянки Либіді. Фотовиставка — хроніка життя річки у Великому місті. Остання сторінка виставки — запитання до кожного мешканця та влади Києва що робити далі, чи залишатися байдужими і загострювати проблему, чи діяти та шукати рішення.

Організатори акції «До Дніпра з Любов’ю!» сподіваються, що всі хто взяв участь у ній зробили крок у бік рішення! Ми, кияни — мешканці та влада міста, — повинні думати не лише про якість води, яку ми п’ємо, але й про проблеми, які Київ створює для 30 мільйонів співвітчизників, що п’ють дніпровську воду нижче за течією.

Акція у Києві пройшла за підтримки ГВП — Україна та у співпраці з громадськими організаціями: ЕО «Моя Земля», Інформаційним центром творців родових помість, Товариством відання «Лад» і Київська Громада «Покон Рода» Міжнародного центру слов'янської ведичної культури «Родове Вогнище». КМДА та Оболонська адміністрації міста не заперечували у проведенні цієї акції.

За подальшою інформацією звертайтеся до Ганни Цвєтковой: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Фоторепортаж зі свята дивіться у нашій фотогалереї
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Google+