Відбулася робоча зустріч експертів в рамках пілоту проекту ЄС «Охорона довкілля міжнародних річкових басейнів» Друк
П'ятниця, 11 липня 2014, 14:48

caption10 липня в Києві, в приміщенні КП «Водно-інформаційний центр» відбулася робоча зустріч експертів в рамках проекту ЄС «Охорона довкілля міжнародних річкових басейнів».

Захід було організовано ВЕГО «МАМА-86» з метою представлення та обговорення результатів аналізу антропогенного навантаження та ризиків для водних ресурсів басейну Верхнього Дніпра. Участь у зустрічі взяли експерти, серед яких представники проекту ЄС «Охорона довкілля міжнародних річкових басейнів» в Україні, Дніпровського та Деснянського басейнових управлінь, ДержСЕС, науково-дослідних інституцій, Української асоціації водоканалів, комунального підприємства Чернігіводоканал, інших міжнародних проектів допомоги, громадських екологічних організацій, також координатор від України по Протоколу по воді та здоров’ю.

Загальна мета проекту: поліпшити якість води в транскордонних річкових басейнах розширеного Чорноморського регіону та Білорусі. Досягти цього планується шляхом посилення поточної діяльності в галузі охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами, впровадження принципів інтегрованого управління водними ресурсами (ІУВР) і Рамкової Водної Директиви ЄС (РВД).

Як зазначила під час зустрічі координатор проекту ЄС «Охорона довкілля міжнародних річкових басейнів» в Україні Наталія Закорчевна, у проекті беруть участь 6 країн. Україна обрала два пілотні басейни річок: Верхній Дніпро та Прут. Експерт презентувала учасникам результати першої фази проекту — аналіз басейну Верхнього Дніпра та польові дослідження гідробіологічного, хімічного та гідроморфологічного стану водних об’єктів, проведені торік.

Ціль другої фази проекту — розробка планів управління річковими басейнами (ПУРБ) для відібраних пілотних річкових басейнів. Основні етапи та завдання в контексті Рамкової Водної Директиви ЄС щодо розробки ПУРБ басейну Верхнього Дніпра учасникам представила координатор водних програм ВЕГО «МАМА-86» Ганна Цвєткова. «Вже чимало зроблено в рамках проекту, і сьогодні ми підійшли до другої фази, що включає розробку плану управління річковим басейном. Водна Рамкова Директива ЄС— це головний інструмент водної політики ЄС, але кожна країна адаптує ці рамки. Наше завдання — розробити проект плану у відповідності до вимог РВД ЄС», — сказала експерт.

Кирило Середа, незалежний експерт представив учасникам зустрічі методологічні підходи ЄС до аналізу антропогенного навантаження та оцінки ризиків впливу на водні тіла. «Оцінка ризиків впливу та антропогенного навантаження проводиться для розвитку ефективної системи та програми моніторингу стану водних ресурсів річкового басейна та розробки відповідної програми необхідних заходів для захисту, покращення та відновлення водних ресурсів», — сказав К. Середа. За результатами оцінки водні об’єкти відносять до однієї з категорій: перебуває під ризиком недосягнення доброго екологічного стану; можливим ризиком; не перебуває під ризиком.

На результатах оцінки ризиків антропогенного навантаження від населених пунктів від скидання неочищених стічних вод зупинився Олександр Кравченко, представник Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства». Він ознайомив учасників з результатами проведених розрахунків ризиків внаслідок скидання стічних вод. Експерт також зазначив, що існує багато питань, які ще необхідно вирішити. Зокрема, для точних обчислень таких ризиків бракує низки даних, наприклад інформації щодо кількості поголів’я свійських тварин та птиці у населення, що проживає на досліджуваній території.

Учасники також обговорили такі теми: оцінка хімічного стану басейну та визначення водних тіл, що перебувають під ризиком хімічного забруднення, оцінка екологічного стану басейну Верхнього Дніпра. Окремо запинились на темі екологічного стану Київського водосховища. Результати польових досліджень річок Верхнього Дніпра представила Тетяна Кузнєцова, завідувач лабораторії гідробіології Центральної геофізичної обсерваторії, а про стан Київського водосховища доповів доктор біологічних наук Юрій Плігін, співробітник Інституту гідробіології НАНУ.

Під час зустрічі всі мали можливість висловити свої зауваження, коментарі до почутих результатів проекту й обмінятися ідеями щодо подальшої співпраці.

Більше інформації про проект ЄС «Охорона довкілля міжнародних річкових басейнів» можна дізнатись тут: Environmental Protection of International River Basins Project

IMG 8148 IMG 8150 IMG 8158 IMG 8161 IMG 8162 IMG 8166 IMG 8170 IMG 8175 IMG 8177 IMG 8178 IMG 8184 IMG 8185 IMG 8187 IMG 8188 IMG 8191 IMG 8199

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини Відбулася робоча зустріч експертів в рамках пілоту проекту ЄС «Охорона довкілля міжнародних річкових басейнів»
Google+