Діалог на підтримку спеціальної водної цілі — 2015 Друк
Понеділок, 30 березня 2015, 16:50

caption27 березня 2015 року у конференц-залі Президії Національної Академії Наук, м. Київ, Глобальне водне партнерство (ГВП) України провело Національний діалог за участю зацікавлених сторін «Вода для сталого розвитку».

Захід відбувся в рамках глобальної кампанії Партнерства на підтримку Спеціальної цілі по воді. Організатором заходу була ВЕГО «МАМА-86»

Завданнями Діалогу було:

  1. Обговорити проблеми забезпечення сталого доступу до води та санітарії в контексті Цілей сталого розвитку ПОСТ-2015: глобальний та національний контексти.
  2. Представити та обговорити результати впровадження Програми інтегрованого управління посухами в Україні та подальші кроки.
  3. Представити проект Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням та обговорити коментарі від громадськості до нього.

В роботі Діалогу прийняли участь 27 учасників, серед яких представники держустанов: Держводагентства, ДержСЕС, Українського гідрометеорологічного центру, Мінекономіки, Мінагрополітики; представники наукових центрів: науково-дослідного інституту лісового господарства та агролiсомелiорацiї ім. Г.М. Висоцького, Інституту водних проблем і меліорації, Національного інституту стратегічних досліджень, Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», Інституту гідробіології, Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору; та представники асоціації «Укрводоканалекологія», Української екологічна асоціації «Зелений світ», Інтерекоцентру, Екологічної організації «Еремурус-Україна», члени та партнери ГВП-Україна.

З привітальним словом до учасників від Держводагентства звернулася Ольга Лисюк, наголосивши на тому, що ГВП України було створено вже майже 10 років за ініціативи і Держводгоспу. Нині слід відновити співпрацю задля сприяння виконанню завдань Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, в т.ч. вимог щодо втілення принципів басейнового підходу та використання Європейського досвіду впровадження інтегрованого управління водними ресурсами. Анна Цвєткова у виступі від ГВП України нагадала учасникам зібрання, що ГВП працює задля просуванні інтегрованого підходу та обміну знань та практичного досвіду, напрацьованого в світи з питань управління водними ресурсами і надає нейтральну платформу для обговорення актуальних проблем водної політики та практики представникам різних зацікавлених сторін. Саме такою платформою є і нинішній діалог. Робота діалогу була цікавою та насиченою (ПРОГРАМА) і всі питання порядку денного були активно та конструктивно обговорені: щодо важливості Спеціальної водної цілі Пост 2015 розвитку тему представив Андрій Демиденко, про сучасний стан та проблеми забезпечення доступу до води та санітарії — питання представив Олексій Даниленко (ДержСЕС), результати Програми інтегрованого управління посухами були представлені Анною Цвєтковою, ГВП-Україна, результати пілоту з покращення моніторингу та прогнозування впливів посух в аграрному секторі представила Тетяна Адаменко, Укргідрометцентр, а досягнення пілоту з вивчення впливів посух на ліси представив Ігор Букша, УкрНДІ лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького. Також учасники діалогу мали можливість ознайомитися з проектом Національного плану дій (НПД) щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням. Проект документу був представлений Юрієм Нестеровим — експертом проекту розробки НПД, основні коментарі від громадськості виклав Олег Царук — експерт Конвенції по боротьбі з посухами ГО «Еремурус-Україна». Також цілий блок пропозиції щодо заходів до НПД ж був наданий Ігорем Букшою та учасниками діалогу.

За подальшою інформацією звертайтеся до А. Цвєткової Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Додаток:

Фотографії події дивіться в нашій фотогалереї
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини Діалог на підтримку спеціальної водної цілі — 2015
Google+