Відбулося нагородження переможців та активних учасників Обласного конкурсу відео-проектів «Позбавимо Запорізьку область від непридатних пестицидів!» Print
Wednesday, 02 March 2016 13:46

caption26 лютого 2016 р. «МАМА-86-Запоріжжя» на базі Запорізького НВК №19 (ДЮЕГО «Республіка Мрія») провела урочисте нагородження переможців та активних учасників Обласного конкурсу відео-проектів «Позбавимо Запорізьку область від непридатних пестицидів!», який проводився у рамках мережевого проекту ВЕГО «МАМА-86» «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні» за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку і співробітництва (Sida).

Інформаційними партнерами Конкурсу виступили ДЮЕГО «Республіка Мрія», МБФ «Академія Української Преси», Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, ІАМЦ Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, Орґуський центр Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА, Департамент агропромислового розвитку Запорізької ОДА.

До участі у Конкурсі, що проходив у два етапи з 2 грудня 2015 р. по 2 лютого 2016 р. запрошувались молодь віком від 12 до 35 років з роботами — тематичними відеороликами за номінаціями — соціальна (некомерційна) реклама та пізнавальний (просвітницький) фільм (http://mama-86.org.ua/index.php/ru/chemsec/chemsec-news/756-contest-op.html).

Загалом на Конкурс надійшло 25 робіт від 33 учасників, які можна знайти тут: http://vestnikm.wix.com/pesticides#!blank/b6wj4

Журі Конкурсу визначило 19 переможців, серед яких:

Соціальна реклама Просвітницький фільм

Тематичний напрямок «Не мовчи!»

Заклики до об’єднання зусиль задля покращення комунікації між групами зацікавлених сторін; взаємодії органів влади, бізнесових структур, освітніх установ та громадськості для сприяння ефективності управління небезпечними відходами, які віднесено до списку СОЗ та імплементації трьох складових (економічної, екологічної, соціальної) сталого розвитку.

1 місце — Терещенко Олена, Ланкіна Дарина

«Не будьте байдужі до проблем» https://youtu.be/H9ENKF489co

1 місце — Лопатій Данило

«Запоріжжя: надії та реалії» https://youtu.be/LjeeovX0IS4

Тематичний напрямок «Непридатні до використання та заборонені до застосування пестициди і агрохімікати та тара від них в Запорізькому регіоні»

Що маємо, що треба робити? Чому? Підвищення рівня обізнаності при вирішенні проблеми непридатних пестицидів на регіональному рівні.

1 місце — Іванюк Христина

«Вчені можуть зменшити небезпеку пестицидів» https://youtu.be/gm7gFcbGyg0

2 місце — Романець Олександр

«Непридатні до використання та заборонені до застосування пестициди і агрохімікати» https://youtu.be/oRXQvrMKR44

3 місце — Сичова Юлія

«Як уберегти себе від впливу пестицидів?» https://youtu.be/WR2TLRu8B0E

1 місце — Ширінська Галина

«Про пестициди» https://youtu.be/hiGiDB1aavk

2 місце — Піпія Лія

«Про пестициди і їх шкоду» https://youtu.be/CTY6fo6C0O8

3 місце — Кацаєва Ауріка

«Захистимо себе від пестицидів!» https://youtu.be/uentoSR2J2E

Тематичний напрямок «Будемо діяти!»

Що повинні робити працівники підприємств; фермери та працівники агропромислового комплексу; сільські жителі та мешканці малих міст; сезонні робітники та вразливі категорії населення для покращання екологічної ситуації, пов’язаною із СОЗ та непридатними пестицидами.

1 місце — Решетняк Катерина

«При роботі з пестицидами дотримуйтесь інструкції» https://youtu.be/Cq2UKo2HRc4

1 місце — Рязанова Вікторія, Мізіна Олена

«Що потрібно знати про пестицидні склади» https://youtu.be/3nz4zlAXQwg

2 місце — Волощук Аліна

«Вимоги до складів пестицидів» https://youtu.be/K6uBGopDxtc

3 місце — Геда Христина

«Бережіть себе» https://youtu.be/z3eRuc_DPZM

Тематичний напрямок «Маю право на безпечне навколишнє середовище»

Заклики до забезпечення доступу до екологічної інформації та захисту екологічних прав громадян у сфері використання, зберігання та можливих ризиків для здоров’я та навколишнього природного середовища, пов’язаних з непридатними пестицидами.

1 місце — Перепьолкіна Олександра, Пригунова Дар’я

«Про це важливо знати» https://youtu.be/w7vtLuAxYUE

2 місце —Ширінський Микита

«У тебе є город» https://youtu.be/wNexUYs9O_k

1 місце — Ширінська Галина

«Бхопальська катастрофа» https://youtu.be/iE6PFDCjxjk

2 місце — Бельковська Варя

«Епоха пестицидів пройде»  https://youtu.be/qmaxuogNbCc

3 місце — Ланг Валерій

«Маю право на безпечне навколишнє середовище» https://youtu.be/URoecBOePAg

Під час урочистої акції медіа-педагоги та куратори конкурсних робіт отримали грамоти, а автори найкращих аудіовізуальних медіа текстів — дипломи переможців Конкурсу. Також учасники Конкурсу, які зайняли перші місця отримали призи від Міжнародного благодійного фонду «Академія української преси» —примірники видання «Абетка медіа». Відео-звіт про урочистий захід знаходиться тут:https://youtu.be/JNNnNh01naY

Андрій Єлькін, голова «МАМА-86-Запоріжжя», підсумовуючи досягнення Конкурсу, відмітив, що більшість його учасників впоралися зі складними завданнями та привернути увагу зацікавлених сторін до існування проблеми непридатних та заборонених до використання пестицидів в області і наявності ризиків для довкілля та здоров’я людей, і, особливо місцевих мешканців, які живуть поруч з напівзруйнованими складами непридатних пестицидів.

Він зазначив, що окрім створення аудіовізуальних медіатекстів умовами Конкурсу передбачалось також залучення цільових аудиторій до контентів Конкурсу. Тому при оцінюванні робіт журі враховувало кількість переглядів та «лайків» конкурсних робіт на сайті youtube.com .

Андрій Єлькин відмітив, що найбільш активними в цьому важливому регіональному природоохоронному проекті були представники навчальних закладів — учні та вчителі-ентузіасти шкіл Запоріжжя та Мелітополя.

Організатори Конкурсу висловлюють подяку офіційному автору «Мрії», письменнику з Франції Віктору Сорокіну, голові «МАМА-86-Нова Каховка», Таїсії Козак, керівнику анімаційної студії «Артемич» Артемію Лазарєву за їх вклад при підведенні підсумків Конкурсу.

1

2

3

4

 
Home Chemical Safety News Відбулося нагородження переможців та активних учасників Обласного конкурсу відео-проектів «Позбавимо Запорізьку область від непридатних пестицидів!»
Google+