Новокаховська міська організація «МАМА-86» занепокоєна низьким показником вмісту кисню в Дніпровській воді Печать
25.04.14 15:28

analiz-vodiНовокаховська міська організація «МАМА-86» занепокоєна низьким показником вмісту розчиненого кисню в воді Дніпра — 4 мг/л проти минулорічних 5,7 мг/л.

Якщо тенденція збережеться, влітку цей показник може сягнути 0 мг/л , що несе значну загрозу виживанню риби, вважає голова Новокаховської міської громадської екологічної організації «МАМА-86-Нова Каховка» Таїсія Козак. Основна причина, на її думку, — замулювання та забруднення річки.

 

Організація проводить дослідження води в Дніпрі на три показники (рівень PH, каламутність та вміст розчиненого у воді кисню) тричі на рік: восени, навесні і влітку. Заміри води 17 квітня цього року не виявили вмісту нітратів, не перевищували норми й показники рівня PH та рівня каламутності. Однак показник вмісту розчиненого у воді кисню не відповідає нормі, нижня межа якої становить 5 мг/л.

«Нас непокоїть показник рівня кисню. Він занадто низький, — каже Т. Козак. — Тому ми хочемо підняти це питання перед компетентними органами. Сьогодні ми звернулись з відповідною пропозицією до Державної екологічної інспекції у Херсонській області. У зверненні також мова йде й про інші проблеми, що потребують негайного розгляду. Це і питання впровадження роздільного сортування сміття, збору електронних відходів, укріплення берегів Каховського водосховища. Також нас турбує будівництво у санітарно-захисній зоні Новокаховського водоканалу аптечного складу ТОВ «Абсолют», що може завдати значної шкоди довкіллю».

Згадані пропозиції планують розглянути завтра, 26 квітня, під час засідання громадської ради при Держекоінспекції у Херсонській області.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Питьевая вода и санитария Новости Новокаховська міська організація «МАМА-86» занепокоєна низьким показником вмісту кисню в Дніпровській воді
Google+