«МАМА-86-Харків» організувала обговорення питань щодо забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні та його впровадження на Харківщині Печать
02.07.15 11:48

caption24 червня 2015 р. ХМЕГО «МАМА-86-Харків» спільно з Факультетом інженерних мереж та екології міст Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова у рамках мережевого проекту ВЕГО «МАМА-86» «Забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні» (за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку та співробітництва, SIDA) організувала та провела круглий стіл з презентації підготовленого «Аналізу ситуації із забезпеченням рівного права на воду та санітарію у Харківській області: місцевий рівень» (Самооцінки) та обговорення питань щодо забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні та їх особливостей у м. Харків та Харківській області.

Самооцінка доступу до води та санітарії проводилась за допомогою тест-таблиць (Інструменту), розроблених під егідою Європейської економічної комісії ООН та Європейського регіонального бюро ВООЗ та дозволила з’ясувати проблемні питання у забезпеченні рівного права на питну воду і санітарію у м. Харків та Харківській області

У заході взяли участь фахівці Головного управління Держсанепідслужби у Харківській області , НДУ «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем», КП «Харківводоканал», Харківського регіонального управління водних ресурсів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, ДП «Харківський центр захисту прав споживачів», Науково-дослідного центру водопостачання та якості води Інженерної академії України, ДУ «Інститут проблем ендокринної патології імені В.Я. Данилевського НАМН України», ХНУМГ імені О.М. Бекетова, представники громадських організацій екологічного спрямування та ЗМІ.

Виконавці проекту та експерти презентували учасникам круглого столу результати Аналізу оцінки забезпечення рівного права на воду та санітарію у м. Харків та Харківської області; оцінили стан водних ресурсів та якість води водних об’єктів на Харківщині; навели дані щодо аналізу систем водопостачання та водовідведення у регіоні; висвітлили актуальні проблеми питного водопостачання населення у м. Харків та Харківській області та презентували розробки щодо безпечного використання води для пиття та що робити з водою централізованого господарсько-питного водопостачання.

Учасники круглого столу детально обговорили проблемами системи водопостачання і водовідведення у м. Харків та Харківській області та можливі шляхи їх вирішення; актуальні проблеми питного водопостачання населення у м. Харків та Харківській області; стан та проблеми водних ресурсів регіону; представлену оцінку якості води водних об’єктів м. Харкова та Харківської області та яку воду використовувати для пиття і що робити з водою централізованого господарсько-питного водопостачання.

Учасники заходу дійшли висновку, що воду господарчо-питного водопроводу необхідно признати водою непитної якості. Для покращення якості водопровідної води необхідно проводити її доочищення безпосередньо на місці споживання. Також у якості альтернативи водопровідній воді розглянуто варіанти вживання привізної води та бутильованої води, бажано місцевої.

Учасники круглого столу також відзначали важливу роль громадських організацій у просвіті та освіті населення щодо забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні та організації його впровадження на місцевому рівні.

Інформацію про круглий стіл та його результати розміщено тут:

  • http://dses.kharkiv.ua/
  • http://www.kname.edu.ua/index.php?option=com_content&;view=article&id=2276%3A-q-q&catid=2%3A2009-06-25-07-28-47&Itemid=32&lang=ru
  • http://timeua.info/post/kharkov/voda-zhivaya-i-ne-ochen--00615.html
Олена Кононенко, регіональний координатор проекту
photo1 photo2 photo3 photo4
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Питьевая вода и санитария Новости «МАМА-86-Харків» організувала обговорення питань щодо забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні та його впровадження на Харківщині
Google+