Зареєстровано законопроект «Про оцінку впливу на довкілля» Друк
Вівторок, 09 червня 2015, 12:50

3 червня 2015 року було зареєстровано законопроект «Про оцінку впливу на довкілля» (2009а).

Ціллю законопроекту є встановлення правових та організаційних основ оцінки впливу на довкілля та забезпечення виконання міжнародних зобов’язань Україною щодо участі громадськості у прийнятті екологозначимих рішень.

У законопроекті встановлюється послідовність проведення процедури оцінки впливу на довкілля. Результат враховуватиме вимоги Оргуської конвенції та конвенції Еспо, імплементувавши їх у національне законодавство.

Законопроект передбачає встановлення правових та організаційних засад оцінки впливу на довкілля, яка спрямована на забезпечення екологічної безпеки, раціонального використання і відтворення природних ресурсів.

Прозора процедура участі громадськості в процесі оцінки впливу на довкілля гарантується законопроектом на всіх етапах. Передбачено забезпечення безкоштовного доступу громадськості до всієї інформації, що стосується планової діяльності та процедури громадського обговорення. Весь процес ОВД буде відслідковуватись на сайті.

В документі також регламентовані строки подання заявок для подання пропозицій громадськістю, що, в свою чергу, зменшить корупційні ризики.

Нагадаємо, що 2 квітня 2015 року відбувся круглий стіл на якому був представлений законопроект. Ініціаторами заходу виступили Міністерство екології та природних ресурсів України, проект ЄС «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадження Секторальної бюджетної підтримки» та РПР – Довкілля, до складу якої увійшли представники ВЕГО «МАМА-86».

Детальніше

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Екологізація Новини Зареєстровано законопроект «Про оцінку впливу на довкілля»
Google+