Органічна бавовна Друк
Екологізація - Проект «Ринок еко-текстилю для сталих споживачів»
Вівторок, 29 вересня 2009, 15:59

Органічна бавовна вирощується без використання пестицидів, хімічних добрив, ГМО, що дозволяє не лише отримати безпечний продукт, але й захистити довкілля. Попит на органічну бавовну зростає, однак зараз лише 5% світового виробництва бавовни відбувається органічним шляхом.

Виробництво текстилю

Аби стати рушником, простирадлом чи штанами, текстильні волокна мають пройти довгий шлях. По-перше, їх прочісують та роблять з них нитки. Потім з ниток тчеться чи сплітається тканина або трикотажне полотно, яке потім відбілюється, фарбується чи принтується. Наприкінці з тканини шиється одяг чи домашній текстиль. Цей процес — від волокон до шиття — і є повним циклом виробництва.

Токсичні речовини на текстильних фабриках

Щонайменше 350 літрів води та близько кілограма хімічних речовин необхідні для виробництва одного кілограму текстилю з волокон. Внаслідок того, що багато з цих речовин є токсичними і повільно розкладаються, вони суттєво впливають на здоров’я робітників та завдають шкоди довкіллю. Більшість фабрик не мають потужностей для утилізації відходів. Це означає, що токсичні хімічні речовини потрапляють безпосередньо у ґрунти, водну систему, потенційно завдаючи значної шкоди.

 

Так багато токсинів, так мало простору
  • 11% усіх пестицидів у світі використовують для вирощування бавовни, хоча вона росте усього на двох відсотках орних земель.
  • ¼ усіх інсектицидів застосовується для вирощування бавовни.
  • Довкілля страждає й тисячі робітників помирають щороку під впливом токсичних пестицидів.

Сила споживачів

Якість життя більше ніж 120 млн. людей залежить від виробництва бавовни та текстилю. Їхнє робоче та життєве середовище може змінитися, якщо ми за допомогою попиту на одяг та текстиль будемо регулювати виробництво. Якщо ми використовуватимемо нашу силу споживачів, вимагаючи екологічно маркованої бавовни та текстилю, то зможемо змінити світ на краще.

Як ви можете допомогти

Не купуйте багато нових товарів. Купівля одягу second-hand — це краще і для клімату, і для довкілля. Використовуйте одяг та домашній текстиль довше й дбайливіше ставтеся до них. Не використовуйте пральну машину без необхідності, намагайтеся заповнювати її повністю. Ваші незначні зусилля можуть суттєво знизити негативний вплив на довкілля.

Екомарковані продукти — найкращі для робітників текстильної промисловості

Ті, хто працює на текстильних фабриках, можуть суттєво виграти від використання екомаркованого текстилю. Bra Miljöval та інші екомаркувальники дозволяють використовувати лише ті хімічні препарати, котрі не завдають шкоди здоров’ю робітників.

 

Екомаркування для текстилю

Виробництво текстилю включає в себе ряд процесів. Часто виробництво на фермі та фабриці чинять рівнозначний вплив на довкілля. Екомаркування текстилю та одягу означає, що в процесі виробництва не використовувалися небезпечні речовини. У багатьох випадках екомаркування означає, що текстильна сировина також вирощена дружнім способом.

Шукайте на одязі екомаркування!

Якщо ви не можете знайти екомаркування, купуйте одяг та домашній текстиль, виготовлені з сертифікованої сировини.

Неорганічні ярлики

Oko-tex є рекомендованою маркою, яка сертифікує кінцевий продукт, протестований на предмет вмісту небезпечних речовин.

Позначка Rättvisemärkt на бавовні означає, окрім сказаного, що фермери, котрі займаються її вирощуванням, отримали відповідну компенсацію.

Де можна придбати екологічно дружній текстиль?

На сторінці www.naturskyddsforeningen.se можна знайти магазини та мережі, де продають екомаркований текстиль та одяг, а також прочитати про екологічні наслідки виробництва текстилю.

Споживання текстилю в Швеції

Щорічно ми купуємо 24 кг одягу й текстилю на одну людину. Тільки 10 років назад ця цифра складала 15 кг на людину.

94% жінок у віці 16—24 років купують одяг не рідше одного разу на місяць, для жінок у віці 25—44 років ця цифра складає 78%.

У 2008 році наше виробництво домашнього текстилю й одягу збільшилося більше ніж на 8% у порівнянні з попередніми роками.

 

Шукайте екомаркований текстиль

Екомаркування, якому можна довіряти: Bra Miljöval, Svanen та EU-Blomman.

 
Google+