Результати виконання проекту «Безпечна вода, санітарія та гігієна для шкіл України» у Києві та Київській області Друк
Питна вода та санітарія - Статті за тематикою «Питна вода та санітарія»
П'ятниця, 14 січня 2011, 18:12

Назва проекту: «Безпечна вода, санітарія та гігієна для шкіл України»

Відповідальний за впровадження осередок «МАМА-86»: Центральний офіс «Мама-86» м. Київ

За фінансової підтримки WECF та фонду FE.

За період 2008–2010 років було побудовано та введено в експлуатацію 6 приватних туалетів, 2 приватних туалети побудовані, але внутрішні роботи та встановлення обладнання перенесено на весну 2011 року.

Географія будівництва приватних «сухих» туалетів Центрального офісу «МАМА-86» охоплює дачні ділянки на Нижніх садах (2) м. Києва та с. Стовп’яги (Київська обл.) (1), приватні садиби в селах Київської області : с. Лубське, с. Стритівка та с. Круги та по 1 туалету було побудовано в м. Стрий, Львівської області та в приватному секторі м. Харкова.

7 приватних туалетів із побудованих — зовнішні однокамерні, 1 — прибудований до веранди. Туалет в м. Харкові — двокамерний.

В усіх введених в експлуатацію туалетах використовуються бетонні бітази, що були виготовлені вручну з самовирівнюючої суміші за допомогою матриці, виготовленої в Мексиці. В 2 туалетах рукомийники знаходяться всередині, причому власники цих туалетів по різному відводять воду після миття рук. Один збирає воду у окрему каністру, що знаходиться у прийомній камері, а інший — у відро, що знаходиться просто під умивальником. 2 туалети обладнані пісуаром. Компостування фекалій в усіх господарствах відбувається або в компостерах (спеціальне місце для компостування органічних відходів на присадибній ділянці), або в накопичувальних ємностях, розташованих поблизу туалету. Один із господарів для прискорення процесу компостування використовує ефективні мікроорганізми. За 2008–2009 роки було побудовано та введено в експлуатацію 3 туалети, всі господарі цих туалетів використовують розведену сечу для поливу дерев та перед посівом городніх культур.

Господарі відповідно до їх фінансових можливостей (вклад проекту в будівництво не перевищував 50%, головним чином у будівельні матеріали) для будівництва використовували різні матеріали: цеглу, вагонку, дерево. Всі прийомні камери забетоновані для запобігання проникнення сечі або фекалій в ґрунт.

Слід відмітити туалет, що був побудований власником в м. Стрий. Туалет розрахований на використання взимку, тому він утеплений навіть з боку прийомної камери.

Збудовано одну локальну очисну споруду стічних вод з літнього душу в селі Лубському, Київської області (тип споруди — фільтруюча траншея).

Учасники проектів — міські та сільські жителі, їх родичі, сусіди, люди небайдужі до проблем екології та санітарії.

Кількість прямих бенефіціаріїв: 23 (10 жінок, 9 чоловіків, 4 дітей)

photo-1 photo-2

photo-3 photo-4

photo-5 photo-6

photo-7 photo-8

photo-9 photo-10

photo-11 photo-12

 
Головна Питна вода та санітарія Статті Результати виконання проекту «Безпечна вода, санітарія та гігієна для шкіл України» у Києві та Київській області
Google+