World Toilet Organization (WTO) — Всесвітня організація з питань туалетів (ВОТ) Друк
Питна вода та санітарія - Статті за тематикою «Питна вода та санітарія»
Понеділок, 05 жовтня 2009, 18:06

World Toilet Organization (WTO) всесвітня організація з питань туалетів (ВОТ) є глобальною неприбутковою організацією, яка працює задля покращання туалетів та санітарних умов у світі. Ця організація також є однією з не багатьох, яка переймається проблемами туалетів, а не водою.

ВОТ була заснована у 2001 за ініціативою 15 організацій. Нині вона об’єднує 151 членів з 53 країн, які працюють для зняття табу з туалетної теми та впровадження сталої санітарії. ВОТ була заснована як глобальна мережа та служить платформою для різних організацій, що займаються проблемами туалетів та санітарії, для обміну досвідом, для роботи з ЗМІ та здобуття глобальної підтримки, щоб у свою чергу вплинути на рішення урядів з питань підтримки санітарії та громадського здоров’я.

ВОТ виступає організатором серії успішних світових форумів та виставок з питань туалетів. На теперішній час 8 світових туалетних саммітів та 2 світові виставки та форуми проходили у 9 містах світу. На кожному самміті розглядалися гострі питання технологій, розвитку, фінансування туалетів та санітарії, а також моделі, технічне обслуговування, соціальне підприємництво, підвищення рівня, наукові дослідження та інші питання, що викликало значний інтерес серед представників засобів масової інформації та позитивний відгук.

У 2005 році ВОТ започаткувало перший світовий Коледж Туалетів (WTC), у якому викладаються дизайн туалетів, технічне обслуговування, шкільна санітарія та санітарія у випадках надзвичайних ситуацій та впровадження сталих санітарних систем. ВОТ є також одним із засновників Спілки Сталої Санітарії (SuSana), коаліції із 50 визначних організацій, що підтримують сталі санітарні системи. У 2006 році Фундація Schwab, член Світового Економічного Форуму визначила ВОТ Визначним Соціальним Підприємцем року та зробила засновників ВОТ постійними членами Фундації. У 2007 році ВОТ було визнано членом Ashoka Global за здобутки організації у соціальному підприємництві.

На додаток до захисту, підвищення рівня та проектів із санітарії, ВОТ зараз є також рушійною силою у розробці стратегії ринку, що направлена на виправлення дисфункції у ринку для бідних шляхом встановлення ефективної інфраструктури ринку. Гідні умови санітарії позитивно впливають на здоров’я та почуття людської гідності, особливо для жителів трущоб та сільських місцевостей. Впровадження практик екологічної санітарії через поВОТрне використання людських випорожнень допомагає запобігти забрудненню довкілля у тому числі і водних ресурсів.

На противагу 2,5 мільярдів незахищених людей, що не мають туалетів, ВОТ бачить 2,5 мільярди потенційних покупців, що потребують безпечних та не дорогих туалетів.

ВОТ оголосила день заснування організації 19 листопада, як «Світовий День Туалетів», і цей день зараз відзначають усі члени організації у всьому світі, підвищуючи таким чином рівень обізнаності та проводячи акції на місцевому рівні, що направлені на покращення умов санітарії.

Всесвітній день туалетів 2008 проходить під гаслами:
«Ми гідні кращого!:

Туалети: Туалети заслуговують на кращий соціальний статус. Давайте зробимо туалети бажаними, щоб зупинити випорожнення просто неба.

Прибиральники: прибиральники туалетів заслуговують на кращу оплату праці, повагу та перспективи. Давайте працювати, щоб підвищити професіоналізм у галузі санітарії та туалетів.

2,5 мільярдів людей не мають туалетів: 2,5 мільярди людей заслуговують на кращі умови для випорожнення. Давайте забезпечимо їх гарними туалетами задля підтримки їх здоров’я та почуття гідності!»

http://www.worldtoilet.org
 
Головна Питна вода та санітарія Статті World Toilet Organization (WTO) — Всесвітня організація з питань туалетів (ВОТ)
Google+