Нарада Сторін по Протоколу обговорила шляхи забезпечення рівного права на воду та санітарію Друк
Вівторок, 17 грудня 2013, 17:28

caption25–27 листопада 2013 року в Осло відбулася Нарада сторін Протоколу про воду та здоров’я. Нарада зібрала біля 100 учасників: представників країн-Сторін і Не-Сторін Протоколу, міжнародних та неурядових організацій, донорів та науки, молодіжних організацій і інших зацікавлених сторін.

Слід зазначити, що серед питань порядку денного Наради особливе місце між традиційними питаннями такого заходу щодо статусу ратифікації, обговорення прогресу впровадження Протоколу, виконання Робочої Програми за попередній період було надано обговоренню питання забезпечення рівного права на воду та санітарію в панєвропейському регіоні. В Спеціальній сесії, присвяченій цьому питанню, брали участь представники Сторін, міжнародних та неурядових організацій. Громадські організації, що працюють в регіоні з водних питань підготували заяву з питання забезпечення рівного права в регіоні, яка була проголошена під час панелі в рамках Спеціальної сесії представником ВЕГО «МАМА-86» Анною Цвєтковою. Учасники сесії були одностайні у підтримці цілеспрямованої роботи щодо пошуку шляхів реалізації права на воду та санітарію для всіх в Європі та щодо врахування цього підходу основаного на рівному праві при визначенні цілей сталого розвитку щодо води на період після 2015. З текстом заяви можна ознайомитися тут:

Нарада Сторін прийняла кілька рішень і нову програму роботи на 2014-2016 роки. Обговорення програми було винятково активним, при чому учасники Наради від різних організацій виказали готовність співпрацювати та відповідати за пошук можливостей та ресурсів з впровадження конкретних заходів цієї програми.

В програмі роботи на 2014–2016 роки по Протоколу передбачено напрямки щодо продовження пропаганди здоров’я та благополуччя населення шляхом скорочення і попередження хвороб, що пов’язані з водою, підвищення ефективності управління в секторі води та здоров’я щодо визначення цілей та заходів з їх досягнення. Буде продовжуватися робота по малим системам водопостачання та водовідведення, забезпечення рівного права. Передбачається допомога країнам та робота Комітету з дотримання. Була започаткована нова сфера діяльності щодо безпечного та ефективного управління системами водопостачання та водовідведення.

Були обрані члени Бюро та Комітету з питань дотримання.

Нарада Сторін Протоколу обрала новий склад Президії, яку очолив на наступний період пан Пьєр Штудер, Швейцарія. Заступниками Голови були обрані пані Марта Варга з Угорщини та пан К’єтіл Твейтан з Норвегії.

З презентаціями, заявами учасників та документами Наради можна ознайомитися за адресою: http://www.unece.org/env/water/3rd_mop_protocol_water_and_health_2013.html

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини Нарада Сторін по Протоколу обговорила шляхи забезпечення рівного права на воду та санітарію
Google+