19 листопада — Всесвітній день туалету! Друк
Четвер, 19 листопада 2015, 20:08

world toilet_day_logo2014Сьогодні цей день служить нагадуванням людству про те, що 2,4 мільярда людей не мають доступу до належних засобів санітарії, а мільярд осіб досі вдається до відкритої дефекації. Відсутність належної санітарії збільшує ризик захворювань і недоїдання, особливо серед жінок і дітей.

Ідея створення свята виникла не заради жарту. За заявою заступника генерального секретаря ООН від кишкових інфекцій щодня гине близько двох тисяч малолітніх дітей. Основна причина сумної статистики — відсутність туалетів, які відповідають санітарним нормам.

Мета Всесвітнього дня туалету — підвищити обізнаність громадськості щодо проблем людей, які не мають доступу до туалетів.

Цього року Всесвітній день туалету присвячений взаємозв’язку між санітарією і харчуванням.

В рамках цього незвичайного свята в різних країнах проводяться всілякі заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до місць загального користування, удосконалення системи туалетів і підвищення гігієнічних стандартів клозетів.

Вперше Всесвітній день туалету, відзначили 19 листопада 2002 року. Незвичайне свято з’явилося в календарі в 2001 році в Сінгапурі, на Всесвітньому туалетному саміті, присвяченому питанням санітарії.

Сьогодні проблемами санітарії займається Всесвітня туалетна організація. Серед її завдань: прийняття нових стандартів туалетів, стимулювання споживачів до зручних туалетів, які б відповідали сучасним санітарним нормам, просування туалетних асоціацій по всьому світу.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини 19 листопада — Всесвітній день туалету!
Google+