Канівське водосховище — «Українська Венеція», чи екологічна загроза? Друк
Публікації - Публікації напрямку «Питна вода та санітарія»
Вівторок, 01 жовтня 2013, 16:32

coverСтародубцев В.М.
Канівське водосховище – «Українська Венеція» чи екологічна загроза? – Київ: ТОВ «Аграр Медіа Груп», 2012. – 34 с.

ISBN …978-617-646-079-4

Цей науково-публіцистичний нарис підготовлений для громадського обговорення важливої і складної екологічної та соціальної проблеми, що складається поблизу Києва із-за нераціонального, на думку автора, використання водних і земельних ресурсів Канівського водосховища та прилеглих до нього територій. Порушення законодавства про землі водного фонду й берегозахисні смуги, гідронамив величезних площ для елітної котеджної забудови на берегах цієї водойми, створення «венеційських» каналів до палаців «нових українців» суттєво погіршило екологічну ситуацію в Канівському водосховищі. До того ж на протязі десятків кілометрів уздовж водойми населення Києва та прилеглих поселень було позбавлене доступу до Дніпра, він став власністю мешканців розкішних котеджів.

Та проблема має й інший (і досить грізний) вимір. Масове будівництво на землях, прилеглих до водосховища, суттєво зменшує здатність долини Дніпра пропускати потужне весняне водопілля. А зміни клімату в останні десятиліття роблять ймовірність таких водопіль значно вищою. Перший дзвоник можливого лиха уже пролунав навесні 2010 року, а чекати байдуже до катастрофи, подібної нинішній кубанській, неприпустимо. То ж завдання громадськості й науки всебічно проаналізувати цю складну ситуацію й знайти оптимальні рішення.

Позиція автора відображає підходи ЕГО «Еко-Світ» до цієї проблеми, але суттєво не співпадає з позицією державних установ, з якими автор співпрацює.

Публікується за підтримки ГВП-Україна.

Електронна версія брошури (PDF, 4,34 Мб)
 
Головна Питна вода та санітарія Публікації Канівське водосховище — «Українська Венеція», чи екологічна загроза?
Google+