Мінприроди опублікувало проект Інструкції з проведення загальної інвентаризації непридатних пестицидів Друк
П'ятниця, 23 грудня 2011, 15:21

DSC 0160Міністерство екології та природних ресурсів України 21 грудня 2011 року опублікувало проект Інструкції з проведення загальної інвентаризації непридатних та заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів на території України, який було підготовано експертами НЦПНВ і ВЕГО «МАМА-86» в рамках міжнародного партнерського проекту «Зниження гострих ризиків від непридатних пестицидів в Україні».

Текст проекту Інструкції розміщено на сайті Міністерства екології і природних ресурсів України в розділі "Департамент екологічної безпеки" (http://www.menr.gov.ua/content/article/9786 ). Міністерство екології та природних ресурсів України у подальшому збирається застосувати Інструкцію для подання заявки на фінансування діяльності щодо інвентаризації непридатних пестицидів у 2012 році.

Ця подія є важливим етапом у процесі повного звільнення території України від непридатних пестицидів.

В Україні проблема непридатних пестицидів (НП) є доволі гострою. Вона пов’язана, в основному, з накопиченням, починаючи з 70-х років ХХ століття, заборонених до використання за прямим призначенням хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР) та тих ХЗЗР, яким було надано статут непридатних внаслідок пошкодження тари, втрати маркування тощо.

ВЕГО «МАМА-86» з 1999 р. активно працює над вирішенням проблеми непридатних пестицидів на території України. Впродовж травня 2008 р. — жовтня 2010 р. ВЕГО «МАМА‑86» у співпраці з голландською неурядовою громадською організацією Millieukontakt International за фінансової підтримки програми МАТRА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів виконувала міжнародний партнерський проект «Зниження гострих ризиків від непридатних пестицидів в Україні». Цей Проект було спрямовано на запобігання ризикам від НП в Україні й зниження гострих ризиків від НП у Бородянському та Макарівському районах Київської області.

Одним з головних досягнень Проекту стали висновки щодо дійсної кількості НП на території країни. Базуючись на даних інвентаризації НП у двох районах Київської області, проведеної в рамках Проекту та даними практичних результатів перезатарювання НП, які проводять підрозділи Мінприроди перед транспортуванням НП для безпечного знешкодження (знищення) НП за кордоном, починаючи з 2007 р., стверджується, що загальна кількість НП в Україні щонайменше вдвічі більше даних офіційної статистики.

Для отримання результатів реальної кількості НП на території країни необхідно провести загальну інвентаризацію НП за міжнародними стандартами. Для цього в рамках проекту було розроблено відповідну Інструкцію з інвентаризації НП, що містить вимоги до проведення робіт з інвентаризації НП, правила ідентифікації НП, оцінку ризику та ранжування місць накопичення за ступенем небезпеки, правила техніки безпеки при проведенні робіт щодо інвентаризації тощо.

Інструкція передбачає безпосередній виїзд відповідної інвентаризаційної комісії до складів (або їхніх залишків) з метою підрахунку кількості НП та реальних видатків для забезпечення відповідних робіт з перезатарювання та транспортування НП до місць їх безпечного знешкодження (знищення).

Наступним важливим кроком для остаточного вирішення проблеми НП має стати затвердження Кабінетом Міністрів України Національного плану виконання в Україні Стокгольмської конвенції про стійки органічні забруднювачі (СОЗ), який надасть змогу Україні отримати міжнародну фінансову та технічну допомогу для остаточного вирішення проблеми НП.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Хімічна безпека Новини Мінприроди опублікувало проект Інструкції з проведення загальної інвентаризації непридатних пестицидів
Google+