ВЕГО «МАМА-86» відзначила Всесвітній День Землі – 2015 проведенням фінальних регіональних заходів національної інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів» Друк
Вівторок, 09 червня 2015, 18:03

op logo 240Щорічно 22 квітня, починаючи з 1970 р., у світі відзначають День Землі та проводять різноманітні заходи, спрямовані на збереження вразливого довкілля планети Земля.

Цього року ВЕГО «МАМА-86» у квітневі дні провела у регіонах низку заходів у рамках національної інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів» (проект «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні» за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку Sida). Одним із головних завдань проекту є підвищення поінформованості громадськості про ризики від стійких органічних забруднювачів, включаючи непридатні пестициди та залучення її до пошуку і документування раніше невідомих місць скупчення непридатних пестицидів за допомогою місцевих жителів та колишніх фахівців сільськогосподарських підприємств.

Для довідки: Реальна кількість непридатних пестицидів в Україні, як мінімум, вдвічі більша, ніж говорять офіційні джерела (http://mama-86.org.ua/index.php/uk/chemsec/chemsec-news/57-2009-10-15-12-02-26.html).

У лютому 2015 року ВЕГО «МАМА-86» оголосила проведення регіональних конкурсів «Найпотаємніша схованка отрути» за напрямками:

1. Інформаційно-просвітницька робота серед молоді та учнів у регіонах для формування сучасних знань про проблему пестицидів в Україні та оволодіння знаннями про небезпеки пестицидів для навколишнього середовища та здоров’я людей; формування екологічної культури особистості, набуття знань і досвіду розв’язання екологічних проблем, залучення до практичної природоохоронної роботи щодо виявлення незареєстрованих місць зберігання непридатних пестицидів (проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів) у номінаціях:

  • кращий тематичний урок.
  • Кращий тематичний позакласний захід.
  • Краща тематична творча робота (малюнок, реферат, стіннівка тощо).
  • Кращий приклад організації та результативності практичної роботи з проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів.

2. Регіональна журналістика про проблеми забруднення довкілля пестицидами, роз’яснення небезпек, що виникають у разі порушення умов зберігання та використання непридатних пестицидів для сільськогосподарських чи інших цілей, безпечне поводження з непридатними пестицидами у номінаціях:

  • Краща публікація у друкованих ЗМІ.
  • Краща публікація в інтернет-виданнях.

Головною метою регіональних конкурсів стало привернення уваги суспільства до існування проблеми забруднення довкілля України пестицидами і особливо непридатними пестицидами та їхнього впливу на життя і здоров’я людей; об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін (громадськості, вчителів, органів місцевого самоврядування, підприємців та засобів масової інформації) у висвітленні питань щодо небезпек пестицидів; отримання відомостей щодо наявності невідомих раніше місць скупчення непридатних пестицидів («схованок»).

Нагородження переможців регіональних конкурсів проходило під час проведення заходів, присвячених відзначенню 45-ї річниці Всесвітнього Дня Землі.

У Вінницькій області національну інформаційну кампанію «Майбутнє без непридатних пестицидів» впроваджував регіональний осередок ВЕГО «МАМА-86» — Вінницький регіональний центр інформації «Креатив».

Відомо, що Вінницька область є «рекордсменом» по кількості накопичених непридатних пестицидів. Центр «Креатив», впродовж реалізації Кампанії, оновив відомості щодо кількості непридатних пестицидів (за офіційними відомостями) та створив інтерактивну карту місць їх зберігання у Вінницькій області: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=z2DL5SvMmskU.kzW82l5mLXRc.

На сьогодні у 22 районах області знаходиться «на обліку» 2768 т непридатних пестицидів, які розміщено на 303 складах, серед яких — 156 складів у Тиврівському районі, де розміщено 169 т непридатних пестицидів та Джуринський отрутомогильник у Шаргородському районі, у якому знаходиться 2100 т непридатних отрутохімікатів.

Фахівці стверджують, що за кількістю непридатних отрутохімікатів Джуринський отрутомогильник не має собі рівних не те що в Україні, а навіть у країнах Європи. Лише у 1978 р. на території площею 4,2 гектара тут було захоронено майже 1024 т невизначених та непридатних до використання пестицидів з Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей. Більшість речовин, які знаходяться в отрутомогильнику, є стійкими органічними забруднювачами та відносяться до групи сильнодіючих отруйних речовин: гексахлоран — 200 т, трихлорметилди(п-хлорфеніл)метан) (ДДТ) — 465 т та 6 т миш’яковмісних і 1 т ртутьвмісних сполук.

Представники Центру «Креатив» в рамках реалізації Кампанії провели ряд тематичних інформаційних зустрічей для школярів області: 2 квітня 2015 р. на базі дитячої бібліотеки Барського району та ЗОШ с. Ялтушків, а 6 квітня — у ЗОШ №1 м. Гнівань Тиврівського району.

Слід відмітити, що для жителів с. Ялтушків проблема непридатних пестицидів була досить гострою, оскільки саме на території Ялтушківської сільради було заплановано будівництво отрутомогильника для непридатних пестицидів. Однак через масові протести селян, такого небезпечного сусідства вдалось уникнути та зберегти територію села від небезпечної забудови. А жителі Тиврівського району відчувають найбільше техногенне навантаження від непридатних пестицидів, які знаходяться на їх території (169 т на 156 складах).

Дітям розповіли про те, як особливо небезпечні та непридатні пестициди впливають на здоров’я людей, якими шляхами вони можуть отруїтися і як розпізнати місця складування пестицидів. Також, школярі дізналися про наслідки неправильного використання непридатних пестицидів з тематичного мультфільму «Трохи про пестициди — 2» (https://www.youtube.com/watch?v=RjDX537vmJc) від МЕГО «МАМА-86-Запоріжжя». Для молоді було відкриттям, що пестициди так широко розповсюджені у нашому житті, і до зустрічі вони не знали про їх небезпеки для оточуючого світу.

На завершення кожної із зустрічей, їх учасники мали змогу закріпити отримані знання у грі «Непридатні пестициди в нашому селі», під час якої кожен школяр грав роль господарської тварини або жителя села і мав правильно поводитися, коли непридатні пестициди потрапляли в їх господарство. Звичайно ж, рятував село від непридатних пестицидів головний герой гри — Супермен, який розповідав тваринам і жителям, як потрібно правильно поводитися, щоб уникнути шкідливого впливу непридатних пестицидів і що робити при отруєнні ними та іншими отрутохімікатами.

Під час цих зустрічей представники Центру «Креатив» анонсували регіональний конкурс «Найпотаємніша схованка отрути», (http://vn.ukrcei.org/anouns-maintheme/rehionalnii_konkurs_naipotaemnisha_shovanka_otruti.html), який проводився спільно з Департаментом екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації та провели вікторину з перевірки знань учасників. Найактивніші учні отримали призи — спеціально виготовлену іміджеву продукцію: ручки «Майбутнє без непридатних пестицидів» та інформаційні буклети «Вплив непридатних пестицидів на здоров’я людини та довкілля». У цих заходах прийняли участь понад 230 учнів, а інформаційну підтримку для проведення тематичних зустрічей надало регіональне відділення Українського Фонду Соціальних Інвестицій.

Vinnitsa Barskyi 1 Vinnitsa Barskyi 2 Vinnitsa Barskyi 3 Vinnitsa Barskyi 5 Vinnitsa Barskyi 6 Vinnitsa Barskyi 7 Vinnitsa Barskyi 8 Vinnitsa Barskyi 9 Vinnitsa Barskyi 10 Vinnitsa Barskyi 11 Vinnitsa Barskyi 12 Vinnitsa Barskyi 13

Vinnitsa Tuvrivskyi 1 Vinnitsa Tuvrivskyi 2 Vinnitsa Tuvrivskyi 3 Vinnitsa Tuvrivskyi 4 Vinnitsa Tuvrivskyi 5 Vinnitsa Tuvrivskyi 6 Vinnitsa Tuvrivskyi 7 Vinnitsa Tuvrivskyi 8

Напередодні Всесвітнього Дня Землі в рамках  інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів» у ЗОШ №3 м. Жмеринка пройшов тиждень тематичних екологічних заходів, приурочених темі непридатних пестицидів. Викладачі розробили сценарії заходів і провели їх у школі - дебати на тему «Пестицидам: Ні?! Так?!», виступ екологічної агітбригади «Екодрайв» і навіть Суд над пестицидами на тему «Пестициди проти природи».

23 квітня 2015 р. на базі ЗОШ №3 м. Жмеринка Центр «Креатив» долучився до заходів, присвячених Всесвітньому Дню Землі, у яких прийняли участь екологічні команди з 6 шкіл м. Жмеринка – екологічний фестиваль; шкільні презентації позакласної екологічної діяльності впродовж року; виставка творчих поробок школярів, що були виготовлені з природних матеріалів; заключна тематична інформаційна зустріч та підведення підсумків регіонального конкурсу «Найпотаємніша схованка отрути».

Переможці Конкурсу були нагороджені призами від ВЕГО «МАМА-86» та дипломами від організаторів, а екологічні команди отримали комплекти інформаційних матеріалів від ВЕГО «МАМА-86» та ручки «Майбутнє без непридатних пестицидів».

Твердохліб Надія, учениця 7-го класу ЗОШ №3 м. Жмеринка, одна з переможниць регіонального конкурсу зазначила: «Мені було дуже цікаво брати участь у конкурсі. Своїм малюнком я хотіла донести іншим, що необхідно дбати про нашу Землю і з розумом використовувати пестициди».

В цей же день екологічний десант ЗОШ №3 м. Жмеринка висадився у місті та провів вуличну акцію з поширення у громадських містах та серед пересічних городян інформаційних буклетів «Вплив непридатних пестицидів на здоров’я людини та довкілля», підготовлених Центром «Креатив». Активна молодь відвідала мерію, бібліотеку, магазини, автобусні зупинки та розповіла громадянам про те, як треба поводитися з непридатними пестицидами.

На завершення заходу, директор ЗОШ №3 м. Жмеринка Тамара Білан підсумувала: «Після завершення у Вінницькій області активного етапу національної інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів», яку впроваджує ВЕГО «МАМА-86», жмеринська громада стала більш обізнана у поводженні з непридатними пестицидами. А ми і надалі готові приєднуватися до екологічних ініціатив ВЕГО «МАМА-86», адже ми самі Мами і дбаємо про майбутнє наших дітей!».

Про перебіг національної інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів» у Вінницькій області, місцевому телебаченню розповіли Оксана Бондар, голова ГО ВРЦІ «Креатив» та Тетяна Рибак, координатор екологічного напрямку ГО ВРЦІ «Креатив».

Відео із заходу можна знайти тут: https://youtu.be/WyNgwYRakeo; https://youtu.be/9nPP1VufiRU

Vinnitsa Zhmerinka 1 Vinnitsa Zhmerinka 2 Vinnitsa Zhmerinka 3 Vinnitsa Zhmerinka 4 Vinnitsa Zhmerinka 5 Vinnitsa Zhmerinka 6 Vinnitsa Zhmerinka 7 Vinnitsa Zhmerinka 8 Vinnitsa Zhmerinka 1 Vinnitsa Zhmerinka 9 Vinnitsa Zhmerinka 10 Vinnitsa Zhmerinka 11 Vinnitsa Zhmerinka 12 Vinnitsa Zhmerinka 13 Vinnitsa Zhmerinka 14 Vinnitsa Zhmerinka 15 Vinnitsa Zhmerinka 16 Vinnitsa Zhmerinka 17 Vinnitsa Zhmerinka 18 Vinnitsa Zhmerinka 19 Vinnitsa Zhmerinka 20 Vinnitsa Zhmerinka 21 Vinnitsa Zhmerinka 22 Vinnitsa Zhmerinka 23 Vinnitsa Zhmerinka 24 Vinnitsa Zhmerinka 25 Vinnitsa Zhmerinka 26 Vinnitsa Zhmerinka 27 Vinnitsa Zhmerinka 28

У Запоріжжі регіональний осередок ВЕГО «МАМА-86» до Всесвітнього Дня Землі підготував заключне свято екологічного марафону «Планета земля — територія Мрії», який проходив під гаслом «Майбутнє Запорізької області без непридатних пестицидів».

7 травня у НВК №19 пройшла урочиста церемонія підведення підсумків обласного конкурсу «Найпотаємніша схованка отрути» та нагородження його переможців.

Відеозвіти про ці заходи можна знайти тут:

http://vestnikm.wix.com/pesticides#!
http://vestnikm.wix.com/pesticides#!Підведені-підсумки-обласного-конкурсу-«Найпотаємніша-схованка-отрути»/cxz/5541f8c70cf2487416fecfd7 
http://npo.vo.uz/news/pidvedeni_pidsumki_oblasnogo_konkursu_najpotaemnisha_skhovanka_otruti/2015-04-30-1550
http://do-school19.ucoz.ua/news/pidvedeni_pidsumki_oblasnogo_konkursu_najpotaemnisha_skhovanka_otruti/2015-04-30-406

У Кіровограді регіональний осередок ВЕГО «МАМА-86» з 13 по 25 квітня представив у обласному Орхуському центрі фотовиставку на тему: «Природа кличе «SOS» з презентацією 125 робіт, які надійшли на регіональний конкурс «Найпотаємніша схованка отрути». Під час роботи фотовиставки її відвідали понад 300 осіб.

22 квітня Кіровоградський регіональний осередок ВЕГО «МАМА-86» провів прес-конференцію та презентував ситуативну мапу інвентаризації складів з непридатними та забороненими до використання агрохімікатами і пестицидами з уточненими адресами цих складів на території Кіровоградської області. Під час прес-конференції було також оприлюднено результати регіонального конкурсу та нагороджено його переможців.

За результатами регіонального конкурсу та проведеного інтерактивного опитування на сайті організації (http://kr-mama86.com.ua/?page_id=281) було виявлено три «схованки» непридатних пестицидів та ядохімікатів:

  1. На околиці села Єлизаветградка Олександрівського району. За повідомленням від місцевих мешканців на околиці села у тому місці, де був склад ядохімікатів, якими обробляли колгоспний сад, знаходяться прикопані залишки ядохімікатів, які під час вологої погоди виділяють різкий запах. Хоча згідно з відповіддю голови Олександрівської РДА «…наявність на підпорядкованій території складів, в яких зберігаються або захороненні непридатні до використання або заборонені пестициди та отрутохімікати, а також кількість таких складів в районі відсутні».
  2. На території Чистопільської селищної ради Вільшанського району. За межами села Чистопілля на місці колишнього складу добрив є підозріла прикопана речовина, трава навколо цього складу має рожево-фіолетовий колір, хоча пішов вже третій рік після вивезення хімікатів з цього складу.
  3. На території села Козакова балка Новоукраїнського району. На місці колишнього складу ядохімікатів не було проведено санацію після вивезення хімікатів у 2012 р., залишки фундаменту будівлі та ґрунт навколо було згорнуто до однієї кучі.

28 квітня волонтери Кіровоградського регіонального осередку ВЕГО «МАМА-86» організували та провели вуличну акцію на тему «Споживай та застосовуй розумно!».

На центральній зупинці поруч з готелем «Київ» на рекламних щитах вони розмістили інформаційні плакати із зображенням візуалізованих проблем впливу пестицидів та ядохімікатів на здоров’я людей та довкілля, а в руках тримали набори інформаційних матеріалів, у тому числі буклети «Звільнимо разом нашу землю від непридатних пестицидів, «Усе про непридатні пестициди в Україні» підготовлені ВЕГО «МАМА-86», а також повітряні кульки.

Волонтери підходили до перехожих та запитували чи знають вони про те, яку небезпеку для здоров’я людей несе використання пестицидів та ядохімікатів (особливо невідомого походження) у садівництві та овочівництві. Кожному кіровоградцю, який прийняв участь в акції, вручали повітряну кульку, інформаційні матеріали та пропонували ознайомитись зі змістом інформаційних плакатів. В акції взяли участь понад 300 осіб.

Kirovohrad 1 Kirovohrad 2 Kirovohrad 3

У Миколаєві 18–19 квітня МОМЕО «МАМА-86» спільно з Миколаївським обласним осередком АМГО «Національна організація скаутів України» провела екологічно-туристичний фестиваль на тему «За чисте довкілля». Місцем проведення заходу було обрано галявину у наметовому туристичному таборі «Витоки» в с. Петрово-Солониха Миколаївського району.

У рамках пропаганди здорового способу життя та поширення європейських цінностей серед молоді була проведена низка заходів у трьох блоках (екологічний, туристичний та проведення суботнику по збиранню сміття) у контексті виконання програми «За чисте довкілля»:

  • Непридатні пестициди. Вимоги законодавства під час поводження з НП (Стокгольмська конвенція про стійки органічні забруднювачі). Оголошення і нагородження переможців регіонального конкурсу «Найпотаємніша схованка отрути»;
  • Майстер-класи екологів, еко-дизайнерів, ландшафтних дизайнерів, тощо;
  • Презентація НУО та екологічних організацій України, Миколаївської області, екологічні об’єкти України, Миколаївської області.
  • Стан та розвиток подій навколо природоохоронних об’єктів, екосанітарія.
  • Відходи. Проблема утилізації відходів.
  • Туристична смуга перешкод та квест.
  • Суботник (проведення екологічного зразкового суботнику у сільській місцевості). Практична робота по збиранню сміття на узбіччі дороги районного значення, лісового масиву поблизу села Петрово-Солониха Миколаївського району (вершина сухої балки на правому березі річки Південний Буг) та прибирання пляжу.

За результатами проведення регіонального конкурсу «Найпотаємніша схованка отрути» та опитування учні Снігурівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №1, що живуть у селі Павлівка Снігурівського району виявили місцезнаходження колишнього складу непридатних пестицидів № 188 Райсільгоспхімії та направили відповідні інформаційні листи до Павлівської сільської ради, Снігурівської районної державної адміністрації, управління з питань надзвичайних ситуацій та управління екології Миколаївської облдержадміністрації.

Лазаренко Юля, учениця 6-Б класу Снігурівської ЗОШ №1, одна з переможниць регіонального конкурсу, так написала про склад пестицидів у житті села Павлівка: «У нашому селі Павлівка Снігурівського району Миколаївської області є місце, де дуже люблять гратися діти, де пасуться корови та росте трава для моїх кроликів. Це місце – колишній склад мінеральних добрив. Що це і відколи стоїть тут я не знала і тому вирішила дізнатися. Від свого вчителя Оксани Миколаївни Пацкань я взнала про небезпеку пестицидів для навколишнього середовища та здоров’я людей, тому відвідала колишнього агронома Бондаренка Віталія Віталійовича.

Зі спогадів Віталія Віталійовича я дізналась, що склад № 188 Райсільгоспхімії стоїть на території села ще з 1979 року. В ньому зберігались добрива для радгоспу «Мічуріна», які використовувались на полях. Зараз радгоспу немає, а на території сільської ради діє сільськогосподарське підприємство «Авангард» яким склад не використовується. Місце, де стоїть будівля ніким не контролюється, знаходиться у покинутому та занедбаному стані. Ніколи ніхто не замислювався над тим, чим може обернутися таке сусідство. Адже поводження із залишками непридатних пестицидів та залишення їх без нагляду може призвести до катастрофи у масштабах нашого села».

Nikolayev 1 Nikolayev 2 Nikolayev 3 Nikolayev 4 Nikolayev 5 Nikolayev 6

Nikolayev 7 Nikolayev 8 Nikolayev 9

Nikolayev 10 Nikolayev 11 Nikolayev 12 Nikolayev 13 Nikolayev 14 Nikolayev 15 Nikolayev 16

У Ніжині ГЕО «МАМА-86-Ніжин» 22 квітня підготувала та провела для учнів 6–7 класів ЗОШ №10 презентацію на тему «Земля — наша годувальниця!», присвячену збереженню та захисту головних природних ресурсів, які використовуються людиною. Особливу увагу було приділено правилам споживацької поведінки при використанні харчового ресурсу та про приховані небезпеки на нашому столі. Діти прийняли активну участь в обговоренні та поставили ряд запитань щодо захисту від шкідників та бур’янів сільськогосподарської продукції, яка вирощується на присадибних ділянках; щодо продуктів, які корисні для здоров’я в умовах сучасного продовольчого ринку.

Також цього дня ГЕО «МАМА-86-Ніжин» разом з учнями ЗОШ №5 провела огляд фруктових дерев, висаджених разом із старшокласниками у 2010 р. та разом з вчителями і фахівцями розробила рекомендації з метою корекції спостереження та догляду за садом.

Nizhyn 1

У Новій Каховці НМГЕО «МАМА-86-Нова Каховка» 30 квітня 2015 р. організувала та провела виїзний прес-тур для журналістів до місць складування непридатних пестицидів, розташованих на території Новокаховської міськради. У заході прийняли участь журналісти місцевих газет «Ключі», «Новости Деловые», «Час», «Новий день»; депутат Дніпрянської селищної ради Олена Єфрємова; агроном з питань захисту рослин ДП АТФ імені Солодухіна Ольга Попова; провідний інженер відділу водних ресурсів Каховського міжрайводгоспу Лариса Стародубцева; голова НКМГЕО «МАМА-86-Нова Каховка» Таїса Козак і члени НКМГО «МАМА-86-Нова Каховка».

Першим об’єктом відвідування був склад отрутохімікатів ДП ДАФ імені Солодухіна. Зовні склад має прийнятний вид — є огорожа, охорона; усі приміщення зачинено; затарені отрутохімікати знаходяться на дерев’яних стелажах; їх розсипів та розливів не помічено; приміщення має вентиляцію. Зі слів представника агрофірми, склад паспортизовано та інвентаризовано. Неіндентифіковані непридатні пестициди затарено та розташовано окремо. Зі слів завідуючого складом Івана Чернишенка, на складі знаходиться 1001 кг сипучих та 250 кг рідких непридатних отрутохімікатів. Рідкі отрутохімікати затарені у залізні бочки, сипучі — у потрійні мішки.

Агроном агрофірми Ольга Попова розповіла, що у 80-ті роки радгосп «Труд» розмістив непридатні пестициди на складі агрофірми на тимчасове зберігання на правах оренди. У 1990 р. радгосп «Труд» збанкротував і його було ліквідовано, а отрутохімікати на складі агрофірми лишаються дотепер. З 1990 р. працівники агрофірми розпочали переписку з місцевими та обласними урядовцями щодо вирішення питання з вивозу непридатних отрутохімікатів колишнього радгоспу «Труд» з їх складу, але й до цього часу вони залишаються на місці. Не допомогли вирішити це питання ні Державна програма поводження з небезпечними (токсичними) речовинами, ні Регіональна програма поводження з токсичними відходами в Херсонській області — відповідальні чиновники пояснювали, що у рамках цих програм вивозяться для знешкодження лише непридатні отрутохімікати з необладнаних майданчиків або зруйнованих складів, і до облаштованого складу ДП ДАФ імені Солодухіна це не відноситься. Таким чином, агрофірма майже 25 років залишається «сам на сам» з проблемою вивезення для подальшого знешкодження/знищення чужих непридатних отрутохімікатів зі свого складу…

Другим об’єктом для відвідування під час прес-туру стало місце поблизу села Піщане, де знаходяться закопані отрутохімікати, і яке було знайдено за допомогою місцевих жителі, які розповіли представникам НКМГЕО «МАМА-86-Нова Каховка», що тут закопано отрутохімікати колишнього радгоспу «Труд».

Учасники прес-туру побачили, що на місці «схованки» не росте трава та відчули сильний задушливий запах хімікатів. «Схованка» отрутохімікатів розташована на пагорбі, а в низині на відстані близько 300 м від неї знаходиться село Корсунка. Представник Каховського міжрайводгоспу Лариса Стародубцева зауважила, що ця «схованка» отрутохімікатів забруднює підземний водний горизонт села Корсунка і далі — воду у річці Камениха, на березі якої розташовано село.

Учасники заходу вирішили підготувати та опублікувати у місцевих ЗМІ відповідні матеріали щодо небезпеки відвіданих місць знаходження непридатних пестицидів; підготувати звернення до міської влади щодо найскорішого вирішення гострих питань непридатних пестицидів в регіоні та необхідні для цього пропозиції, плани і розрахунки.

Nova Kahovka 1 Nova Kahovka 2 Nova Kahovka 3 Nova Kahovka 4 Nova Kahovka 5

У Яремче до відзначення цієї важливої екологічної події активно долучилися і діти, і дорослі. Тут одним із заходів стало підведення підсумків регіонального конкурсу «Найпотаємніша схованка отрути», організованого ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче». Потенційним учасникам було надано широкі можливості для висвітлення актуальності проблеми непридатних пестицидів і загроз здоров’ю людини та довкіллю від них.

Найбільше робіт до конкурсу надійшло від учнів, які надіслали тематичні малюнки, реферати, презентації. Переможцем конкурсу стала Людмила Карайченцева, вихованка Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції, що підготувала творчу роботу (презентацію) на тему «Захисти себе від пестицидів», а активні учасники конкурсу отримали подарунки, грамоти та пакети тематичних інформаційних матеріалів.

23 квітня ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» провела екологічний урок «Увага! Пестициди!» для учнів Новоскоморохівської ЗОШ Галицького району Івано-Франківської області.

43 учасника (діти та вчителі) прийняли участь в опитуванні колишніх фахівців сільськогосподарських підприємств та місцевих мешканців, з метою визначення раніше невідомих місць скупчення непридатних пестицидів.

Саме у цьому мальовничому селі на Прикарпатті ще збереглися отрутохімікати, які частково перезатарені, а частково перебувають під відкритим небом, несучи в собі потенційну загрозу всьому живому. Цікавим є той факт, що більшість учнів знають про небезпечний склад поблизу села. П’ятеро з опитаних вказали на те, що населення випасає поблизу худобу і діти інколи там граються, а двоє вказали на випадки отруєння непридатними пестицидами.

Відвідавши сільську раду та небезпечний склад, представники ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» вирішили звернутися до Управління агропромислового розвитку Галицької районної державної адміністрації з проханням розробити та провести заходи з ліквідації небезпечних отрутохімікатів.

Yaremche 1 Yaremche 2 Yaremche 3

Yaremche 4 Yaremche 5 Yaremche 6 Yaremche 7

Напередодні Всесвітнього Дня Землі в рамках  інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів» у ЗОШ №3 м. Жмеринка пройшов тиждень тематичних екологічних заходів, приурочених темі непридатних пестицидів. Викладачі розробили сценарії заходів і провели їх у школі - дебати на тему «Пестицидам: Ні?! Так?!», виступ екологічної агітбригади «Екодрайв» і навіть Суд над пестицидами на тему «Пестициди проти природи».

 

23 квітня 2015 р. на базі ЗОШ №3 м. Жмеринка Центр «Креатив» долучився до заходів, присвячених Всесвітньому Дню Землі, у яких прийняли участь екологічні команди з 6 шкіл м. Жмеринка – екологічний фестиваль; шкільні презентації позакласної екологічної діяльності впродовж року; виставка творчих поробок школярів, що були виготовлені з природних матеріалів; заключна тематична інформаційна зустріч та підведення підсумків регіонального конкурсу «Найпотаємніша схованка отрути».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Хімічна безпека Новини ВЕГО «МАМА-86» відзначила Всесвітній День Землі – 2015 проведенням фінальних регіональних заходів національної інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів»
Google+