Відбувся національний тренінг «Навчання зацікавлених сторін методам проведення загальної інвентаризації непридатних та заборонених до використання пестицидів та агрохімікатів на території України за міжнародними стандартами Друк
П'ятниця, 04 грудня 2015, 00:00

captionВсеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» у рамках проекту «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні» за підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) 1–2 грудня 2015 р. провела національний тренінг з непридатних пестицидів.

В роботі заходу прийняли участь понад 60 учасників — членів робочих груп по впровадженню регіональних пілотних проектів ВЕГО «МАМА-86»; членів районних інвентаризаційних комісій, представників відповідних департаментів та управлінь районних і обласних державних адміністрацій з 11 областей.

У вітальних промовах посадовці з Міністерства екології та природних ресурсів України — Володимир Бучко, директор юридичного департаменту та Тамара Оводенко, заступник директора департаменту екологічної безпеки та поводження з відходами — відмічали необхідність та важливість проведення цього навчання для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні.

Під час заходу, його учасники отримали відомості щодо законодавчого врегулювання питань поводження з небезпечними відходами на національному та міжнародному рівнях, а саме національного та міжнародного законодавства щодо непридатних пестицидів, як небезпечних відходів; національної нормативної бази щодо поводження з непридатними пестицидами, як небезпечними відходами; вживання заходів щодо запобігання забруднення земель небезпечними відходами та непридатними пестицидами за пріоритетними екологічними категоріями та цільовим призначенням, визначеними ст. 19 Земельного Кодексу України; правових засад з визначення та встановлення охоронних знаків у місцях скупчення непридатних пестицидів.

На національному тренінгу була презентована оновлена Інструкція з проведення загальної інвентаризації непридатних та заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів на території України, яку було розроблено у рамках проекту ВЕГО «МАМА-86» «Зниження гострих ризиків від непридатних пестицидів в Україні» (2008–2010) та оновлено під час виконання проекту «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні».

Учасники заходу отримали знання щодо спеціального інструменту — прикладної програми PSMS, яка розроблена Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН для реєстрації та моніторингу результатів інвентаризації пестицидів, включаючи непридатні пестициди, і яку було успішно застосовано при реалізації проекту ВЕГО «МАМА-86» «Зниження гострих ризиків від непридатних пестицидів в Україні».

Учасники заходу отримали відомості щодо непридатних та заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів, як факторів ризику середовища проживання людини; познайомляться з досвідом успішних практик та уроків при вирішенні проблеми непридатних пестицидів у світі та Україні і методологією запобігання контрафакту та контрабанді пестицидів.

Під час роботи національного тренінгу, його учасникам було презентовано Аналітичний звіт «Стан обізнаності громадськості з небезпеками, які несуть стійкі органічні забрудники (СОЗ)» та проект Стратегії з комунікації та підвищення обізнаності громадськості про СОЗ та непридатні пестициди, які підготовлено у рамках проекту ВЕГО «МАМА-86» «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні».

Матеріали тренінгу з непридатних пестицидів:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Хімічна безпека Новини Відбувся національний тренінг «Навчання зацікавлених сторін методам проведення загальної інвентаризації непридатних та заборонених до використання пестицидів та агрохімікатів на території України за міжнародними стандартами
Google+