Перспективи ССВ Друк
Екологізація - Комісія зі Сталого Розвитку (КСР) ООН
П'ятниця, 14 жовтня 2011, 12:05

Була висловлена широка підтримка створенню Десятирічних рамок програм (10 РП) по моделях СВВ. Було вказано, що 10 РП повинні підтримувати існуючі регіональні і національні ініціативи, ґрунтуватися на роботі, яка була почата, у тому числі в рамках Марракешського процесу, і вирішувати глобальні питання ССВ. Рамки можуть пропонувати загальне бачення для всіх країн і мати амбітні цілі, завдання, графіки, показники і достатні засоби для впровадження в значно більшому масштабі передової практики і забезпечення стимулів в більш стійкого споживання і виробництва не лише для урядів, але і учасників на всіх рівнях.

Десятирічні рамки програм також повинні вирішувати наскрізні питання, такі як достатня фінансова підтримка, нарощування потенціалу, трансфер технологій, рівність чоловіків і жінок, охорона здоров'я і освіта, а також забезпечити взаємодію із стратегіями в області справедливої торгівлі. Підтримка участі громадянського суспільства також має бути включена в 10 РП. Розширення прав і можливостей, надання стимулів жінкам, молоді, корінним народам, фермерам, неурядовим організаціям і іншим основним групам для широкого поширення діяльності щодо ССВ і підвищенню обізнаності буде найважливішим доповненням до дій приватного і державного секторів. Це особливо важливо для здійснення необхідних змін в способі життя і поведінці споживачів.

ССВ можна розглядати як один з інструментів для досягнення цілей в області розвитку, сформульованих в Декларації тисячоліття. 10 РП могли б стати платформою для співпраці між країнами, обміну досвідом, і передовою практикою на багатьох рівнях — від національних стратегій і політики в області ССВ до місцевих ініціатив у відповідних галузях, укріпити партнерські стосунки, у тому числі партнерство державного і приватного секторів і широкого кола сторін.

Підхід з використанням принципу життєвого циклу був би корисний при проведенні ініціатив в рамках програми ССВ, включаючи вдосконалення проектування продукції, чистіші виробничі процеси, вдосконалення продуктів і стійкіший спосіб життя.

Нарощування потенціалу могло б допомогти в накопиченні критичної маси професіоналів, здатних впроваджувати заходи з ССВ.

Джерело: скорочено з Доповіді про роботу 18-ї сесії КСР [Русский]
 
Головна Екологізація КСР ООН Перспективи ССВ
Google+