Механізми реалізації Десятирічних рамок програм ССВ Друк
Екологізація - Комісія зі Сталого Розвитку (КСР) ООН
П'ятниця, 14 жовтня 2011, 12:53

Передбачене фінансування, доступ до екологічно чистіших технологій і відкритіший доступ на ринки для екологічно і соціально переважних товарів і послуг будуть ключовим чинником, що визначає темпи здійснення Десятирічних рамок програм (10РП). Рамки могли б запропонувати такі засоби здійснення за рахунок:

  • підтримки впровадження програм та ініціатив з ССВ через адекватні фінансові ресурси з чисельних джерел, включаючи країн-донорів, міжнародні фінансові установи, приватний сектор та інші добровільні внески; передачі та доступу до екологічно безпечних технологій на взаємно погоджених умовах, побудованих на відповідному досвіді, такому як Балійский Стратегічний план технологічної підтримки та зміцнення потенціалу. Передача технології і «ноухау» має найважливіше значення для того, щоб дати країнам, що розвиваються, можливість зробити прорив в забезпеченні стійкого розвитку, мінімізації економічної неефективності, забруднення надмірних витрат ресурсів і відкритті можливостей для формування нових ринків;

Учасники сесії ухвалили також

  • запропонувати ЮНЕП створити траст-фонд для програм ССВ для мобілізації добровільних пожертвувань з різних джерел, включаючи громадські організації-донори, приватний сектор, фундації.
  • заохочувати уряди та міжнародні фінансові установи та інші зацікавлені сторони надавати фінансову, технічну підтримку для впровадження 10 РП в країнах, що розвиваються та країнах з перехідною економікою через інші канали, якщо доречно.
  • заохочувати інтеграцію програм та ініціатив, що мають відношення до ССВ, в урядові програми та існуючі програми співробітництва, якщо доречно.
  • заохочувати існуючі та нові програми, що надають різні форми технічної допомоги, сприяють розвитку та зміцненню потенціалу, вживати заходи по пропагуванню цих можливостей для країн, що розвиваються.
  • просувати партнерство та зміцнення потенціалу через розвиток професійних мереж та практикуючих громад навколо різних аспектів ССВ.
  • виступати каталізатором для подальшої підтримки.
Джерело: Переклад з http://www.un.org/esa/dsd/csd/csd_pdfs/csd-19/report-CSD19.pdf; два абзаци з http://www.un.org/esa/dsd/csd/csd_pdfs/csd-19/sg-reports/ecn8_russian.pdf
 
Головна Екологізація КСР ООН Механізми реалізації Десятирічних рамок програм ССВ
Google+