Представлена позиція українського громадянського суспільства на засіданні Панелі з довкілля та змін клімату в рамках ініціативи Східного партнерства |
П'ятниця, 02 квітня 2010, 11:41 | |||
23 березня 2010 року в Брюсселі відбулося перше засідання Панелі з довкілля та змін клімату в рамках ініціативи Східного партнерства (ІСП) [1]. За підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» представник українського громадянського суспільства став учасником засідання та висловив позицію екологічних громадських організацій Робочої групи Форуму громадянського суспільства з енергетики та довкілля щодо подальшої діяльності Панелі.
Утворення Панелі з довкілля та змін клімату в рамках Платформи № 2 з економічної інтеграції та зближення з політиками ЄС ініціативи Східного партнерства є важливою подією для розвитку співпраці між Україною та ЄС для реформування екологічної політики в країні. Вперше в офіційних документах ЄС екологічна політика країн-сусідів і України розглядається як наскрізна, така, що стосується всіх секторів економіки — що відповідає законодавству і практиці Європейського Союзу. У засіданні Панелі взяли участь представники країн-партнерів (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Республіка Молдова та Україна), країн-членів ЄС, а також представники європейських інституцій і, що важливо, громадянського суспільства (Ірене Луціос, співкоординатор Робочої групи Форуму громадянського суспільства (ФГС) №3 з енергетики та довкілля, Фонд дикої природи, та Ганна Голубовська-Онісімова, член цієї робочої групи, ВЕГО «МАМА-86»). Під час зустрічі розглядалися питання екологічної політики для зеленої економіки, політика щодо зміни клімату після Копенгагену та подальша діяльність Панелі на 2010–2011 рік. Також було офіційно запущено проект Екологічної флагманської ініціативи, метою якої є укріплення екологічного врядування та розвитку регіональної Спільної екологічної інформаційної системи (SEIS) для покращення збору, зберігання та моніторингу надійних даних. Представники ФГС брали участь у засіданні Панелі з довкілля та змін клімату в статусі гостей й мали можливість для виступу та запитань. Ними було озвучено позицію, попередньо обговорену членами від екологічних громадських організацій Робочої групи ФГС з енергетики та довкілля щодо необхідності забезпечення постійної участі організацій громадянського суспільства в роботі Панелі з довкілля та змін клімату та її заходів зі статусом рівноправного партнера, забезпечення доступу до всіх документів Панелі, якнайшвидшого початку (не в 2012, а в 2011 р.) дії другої фази Флагманського проекту з екологічного врядування з впровадження Конвенцій Європейської економічної комісії ООН щодо оцінки впливу на довкілля в транскордонному контексті та щодо доступу до інформації, участі громадськості в процесі прийняття рішень та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, та протоколів до них. Європейська Комісія зазначила, що розглядає можливість звернутися до членів багатосторонньої платформи №2 ініціативи Східного партнерства з економічної інтеграції та зближення з політиками ЄС для розгляду питання надання повного членства в ній представникам громадянського суспільства як рівноправним партнерам ІСП. До вирішення цього питання представники ФГС будуть запрошуватися на всі заходи Панелі.
Участь українського представника стала можливою завдяки підтримці Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Активізація участі екологічних громадських організацій України у розвиткові відносин між Україною та ЄС». Проект є складовою одного з пріоритетних напрямків діяльності Європейської програми, що має на меті сприяти інтеграції громадянських суспільств України та ЄС (детальніше www.irf.ua). Проект буде впроваджено протягом березня — грудня 2010 р. з метою посилення впливу українських екологічних громадських організацій на формування та вдосконалення інструментарію ЄС щодо реформування екологічної політики в Україні (наближення України до ЄС у сфері навколишнього середовища) в рамках впровадження Європейської політики сусідства та Ініціативи Східного партнерства, а також виконання Порядку денного асоціації між Україною та ЄС. Контактні особи:Ганна Голубовська-Онісімова, президент ВЕГО «МАМА-86». координатор проекту «Активізація участі екологічних громадських організацій України у розвиткові відносин між Україною та ЄС», Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми МФВ, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду *****Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» працює з 1990 року з метою екологізації політики та практики в Україні для переходу до сталого розвитку. Веб-сторінка: mama-86.org.ua
Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» має на меті сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив. Сайт: www.irf.ua. [1] Панель з довкілля та зміни клімату утворена з метою сприяння обміну інформацією та досвідом у розвиткові та впровадженні політики з охорони довкілля та зміни клімату в світлі допомоги зближенню з законодавством ЄС у доцільних сферах та допомоги у розвиткові Флагманської ініціативи Східного партнерства з екологічного врядування шляхом надання рекомендацій щодо її впровадження. Висновки панелі також мають враховуватися під час підготовки програм країн-партнерів для фінансування в рамках Інструменту європейської політики сусідства.
|