Вивчення потенціалу Рівненської області Печать
Экологизация - Проект «Екологiчне життя людей»
30.09.09 09:45

Резюме локального дослідження, виконаного в рамках проекту «Екологічне життя людей»

Вивчення потенціалу Рівненської області з практичного впровадження та активного просування екологічно дружніх технологій

Рівненська область входить у п’ятірку найкращих областей України у галузі використання енергозберігаючих технологій. У минулому році в області було досягнуто економії паливно-енергетичних ресурсів в об’ємі 164,1 тис. т. умовного палива. У тому числі за рахунок впровадження відновлювальних та альтернативних джерел енергії.

Пріоритетними напрямками енергозбереження у Рівненській області є насамперед популяризація соціальних, економічних та екологічних переваг енергозбереження, формування економічного механізму стимулювання енергозбереження, створення обласного фонду енергозбереження та підтримка вітчизняних і, в першу чергу, обласних виробників високоефективної енергозберігаючої техніки. Зараз проводиться модернізація приладів, що вимагають застосування традиційного палива, впроваджуються когенеративні установки різного типу та енергоефективні технології водопостачання та водовідведення, а також реконструкція вуличного освітлення міст та інших поселень і збільшення використання об’ємів використання торф’яного палива. Відбувається завершення роботи по енергетичній паспортизації підприємств та організацій області незалежно від форми власності та впровадження обов’язкового проведення регулярних енергетичних обстежень об’єктів зі значними об’ємами використання паливно-енергетичних ресурсів.

В місті та області працюють підприємства, які займаються:

  • Виробництвом унікальних високоефективних котлів на твердому паливі, такому як вугілля, торфобрикет, тирса, дерево, хворост, солома (ПП «Ретра»).
  • Виробництвом автоматизованих котлів на біопаливі при застосуванні соломи, лузги, щепи, стеблин кукурудзи, соняшника та енергозберігаючих люмінесцентних ламп (ТОВ «Газотрон-Влатава»).
  • Проектуванням та будівництвом «під ключ» очисних споруд для промислових стічних вод (ТОВ «СААН»).
  • Виробництвом, монтажем та технічним обслуговуванням установок біологічної очистки стічних вод потужністю до 5000 куб. м на день, з використанням технології «BIOTAL» (ТОВ «UKRBIOTAL»);
  • Збором вторинної сировини, такої як макулатура, склобій, ганчір’я, пластмаса, РЕТ— пляшки, гума («Вторма-Рівне»);
  • Виробництвом паперової продукції, з використанням вторинної сировини — макулатури (ТОВ «Моквинська паперова фабрика»).
  • Виробництвом скляної продукції, з використанням вторинної сировині, а саме склобою, (ВАТ «Костопільський склозавод»);
  • Виробництвом склотари, у тому числі безбарвної склотари преміум-класу. При виробництві використовується вторинна сировина на 20%. (ЗАТ «Консюмерс-Скло-Зоря»).
  • Виробництвом і торгівлею піноблоками, клеєм для піноблоків, карбідом кальцію (ТОВ «Адена»).

Крім цього, в області розвивається мала гідроенергетика. Зараз функціонують дві малі гідроелектростанції: Млинівська (смт. Млинів, Рівненська обл.) та Хрінницька (с. Хрінники, Демідовський район, Рівненська обл.).

Млинівська ГЕС підключена до загальної енергетичної системи України. Потужність Млинівської ГЕС дорівнює 362 кВт. Об’єм заміщеного органічного палива дорівнює 0,73 тис. тон.

Хрінницька ГЕС була здана в експлуатацію у 1958 році з проектною потужністю 900 кВт/годину. З 1977 року було призупинено роботу ГЕС в цілях проведення ремонтних робіт та поновлено у 2002 році. На даний час працюють дві турбіни потужністю по 450 кВт/годину. Об’єм заміщеного органічного палива дорівнює 1,19 тис. тон.

 
Главная Экологическая жизнь людей Вивчення потенціалу Рівненської області
Google+