Вивчення потенціалу території Яремчанської міської ради Печать
Экологизация - Проект «Екологiчне життя людей»
30.09.09 09:51

Резюме локального дослідження, виконаного в рамках проекту «Екологічне життя людей»,

Вивчення потенціалу території Яремчанської міської ради  Івано-Франківської обл. з практичного впровадження та активного просування екологічно дружніх технологій

М. В. Корчемлюк,
Яремчанська міська екологічна громадська організація
«МАМА-86-Яремче»

грудень 2008 р.

В ході дослідження були визначені основні проблеми в галузі екології та раціонального використання природних ресурсів на території Яремчанської міської ради та проаналізовано хід виконання місцевих програм, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації.

Завершені та діючі місцеві програми та рішення

 • Програма «Соціально-економічного і культурного розвитку міста Яремче на 2008 рік» (рішення №1 від 11.01.08 р.). В рамках програми передбачено реалізацію проекту «Утилізація відходів деревообробки для теплопостачання на території Яремчанщини на 2008—2009 р.р.».
 • «Програма забезпечення населення м. Яремче якісною питною водою в достатній кількості на 2006—2020 р.» від 22.12.2005 року № 345-4/2005.Метою програми є реконструкція централізованих систем водопостачання і водовідведення з використанням новітніх матеріалів та технологій, а також заміна енергозатратного обладнання на високоефективне з низькими параметрами енергоспоживання.
 • «Програма забезпечення населення селища Ворохта якісною питною водою в достатній кількості на 2006 — 2020 роки» (рішення міської ради від 22.12.2005 р. №345-4/2005). У рамках цієї програми вже вирішено питання водозабезпечення центральної частини селища, збудовано нову станцію водоочистки, встановлено лічильники води.
 • В рамках «Програми економічного та екологічного розвитку на 2008 р.» було проведено капремонт насосного обладнання, опалювальної системи, покриття котелень, проведено заміну та утеплення теплових мереж.
 • «Програма реформування житлово-комунального господарства м. Яремче, Івано- Франківської області на 2006—2010 роки» (рішення міської ради від 12.01.2006 р. № 358-4/2006). Метою програми є вдосконалення систем теплопостачання міста за рахунок їх помірної децентралізації, технічного переоснащення та запровадження технологій когенерації; проведення будівництва та реконструкції мереж теплопостачання використанням попередньо ізольованих труб; проведення заміни застарілого енергозатратне обладнання (котли, котельні установки тощо) з використанням енергозберігаючих технологій; забезпечення обладнання котелень приладами обліку.
 • Розвиток об’єктів благоустрою та санітарної очистки. Основна ціль у 2006—2010 роках: покращення благоустрою територій міста, створення організаційних та економічних механізмів забезпечення позитивних зрушень у соціально-економічному розвитку нашого регіону, екологічної безпеки даної території, підвищення життєвого рівня населення, створення належного середовища.
 • З метою покращення санітарної очистки та благоустрою населених пунктів регіону, рішенням сесії міської ради від 05.05.06 р № 18-1/2006 створено окреме комунальне підприємство «Благоустрій». Основна ціль у 2006—2010 роках: підвищення якості надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій; забезпечення прозорості встановлення тарифів на дані послуги; створення сприятливих умов для беззбиткової діяльності підприємств, що надають послуги з утримання будинків та прибудинкових територій; залучення та накопичення інвестиційних ресурсів для технічного переоснащення підприємств.
 • Програма «Про благоустрій населених пунктів на території Яремчанської міської ради на 2004—2020 р.р.». Практично всі пункти даної програми фінансуються і виконуються.
 • Рішення Яремчанської міської ради №299-4 від 26.05.05 р. «Про затвердження Правил збирання, перевезення, утилізації, оброблення та захоронення відходів, в тому числі PET-пляшок як вторинної сировини на території Яремчанської міської ради». Практично всі пункти реалізуються.
 • «Програма поводження з твердими побутовими відходами на території Яремчанської міської ради на 2006—2011 роки» (рішення міської ради від 06.07.2006 р № 26-2/2006).
 • Рішення Яремчанської міської ради №14 від 25.03.08 р. «Про перелік територій, закріплених за установами міста для прибирання від засмічення і забруднення».

Застосування еко-технологій

Прикладом еко-технології, яка застосовується в Яремчанському районі, є вітчизняна новітня опалювальна установка «Акула». Установкапрацює на відходах деревини (тирса), що частково вирішує проблему утилізації відходів деревообробної промисловості. Установка працює автоматично і безперервно, має високий ККД (85—90%). Викидів оксидів в атмосферу немає, отже, знижується негативний вплив на атмосферне повітря.

 
Главная Экологическая жизнь людей Вивчення потенціалу території Яремчанської міської ради
Google+